Autor Wątek: Silniczek krokowy? Corolla '91 1.3 + GAZ  (Przeczytany 2092 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

wolim

  • Gość
Silniczek krokowy? Corolla '91 1.3 + GAZ
« dnia: 09-05-2005, 16:01:50 »
Witam

Od paru dni mam problem z pracą silnika na niskich obrotach.
Objawia sie to tym, ze jak auto chodzi na benzynie, to obroty falują, tak jakbym dodawał i puszczał gaz (i tak w kółko - szybciej, wolniej, szybciej, wolniej w odstępach kilkusekundowych).  Jak auto przełączam to dławi sięi gaśnie. Wydaje mi się, że to silniczek krokowy (taka plastikowa puszka z napisem Throttle Sensor i 3-żyłowym przewodem), bo jak go odłączyłem to obroty przestają falować, ale za to są wysokie.

Odkrecilem silniczek krokowy, rozebrałem, ale wydaje mi sięże w srodku wszystko gra (tzn obraca sięi blaszki siędobrze stykają... nie jest zabrudzony).

Na razie radzęsobie z tym tak, że odłączyłem wtyczke z tego ustrojstwa wyregulowałem obroty śrubką (te od gazu) i jeżdze tylko na gazie...

Najgorsze jest to, że byłem w sklepie z częściami i gość mi powiedział, że życzy mi powodzenia w szukaniu tej części.

A może to nie jest wina tego silniczka? Co polecacie jeszcze sprawdzić?

serwisSJ

  • Gość
Silniczek krokowy? Corolla '91 1.3 + GAZ
« Odpowiedź #1 dnia: 09-05-2005, 16:14:21 »
Cytat: wolim
Odkrecilem silniczek krokowy, rozebrałem, ale wydaje mi sięże w srodku wszystko gra (tzn obraca sięi blaszki siędobrze stykają... nie jest zabrudzony).


Hmmm... wiesz co, jest taka zasada, może głupia ale skuteczna, że jezeli nie ma sięzielonego pojęcia o czymś to lepiej sie za to nie zabierać.
Po pierwsze ten silnik nie ma s.krokowego, a po drugie Throttle Sensor to łatwo sie domyślec ze to jakiś czujnik... akurat jest to cz. połozenia przepustnicy, więc jezeli go wyciągnąłes i stwierdziłeś że silnik krokowy wygląda dobrze, więc dzisiejszy dzień kończe w pracy z usmiechem na ustach :D

[Kuba]

  • Gość
Silniczek krokowy? Corolla '91 1.3 + GAZ
« Odpowiedź #2 dnia: 09-05-2005, 16:26:49 »
Cytat: serwisSJ
Hmmm... wiesz co, jest taka zasada, może głupia ale skuteczna, że jezeli nie ma sięzielonego pojęcia o czymś to lepiej sie za to nie zabierać.
Po pierwsze ten silnik nie ma s.krokowego, a po drugie Throttle Sensor to łatwo sie domyślec ze to jakiś czujnik... akurat jest to cz. połozenia przepustnicy, więc jezeli go wyciągnąłes i stwierdziłeś że silnik krokowy wygląda dobrze, więc dzisiejszy dzień kończe w pracy z usmiechem na ustach :D

 :adiabelek

Pigletto

  • Gość
Silniczek krokowy? Corolla '91 1.3 + GAZ
« Odpowiedź #3 dnia: 09-05-2005, 19:47:05 »
Cytuj (zaznaczone)

Najgorsze jest to, że byłem w sklepie z częściami i gość mi powiedział, że życzy mi powodzenia w szukaniu tej części.

Ciekawe czy gość w sklepie chciał powiedzieć to samo co SerwisSJ...? Hmm....  No ale co w takim razie może powodować falowanie obrotów? Zabrudzona przepustnica, walnięty czujnik...? Pewnie sięokaże, że to przez coś od gazu...


 

Beesafe.pl