Autor Wątek: Płytka z numerem kodowym kluczyka  (Przeczytany 3182 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline dychy

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 10
Płytka z numerem kodowym kluczyka
« dnia: 27-02-2018, 12:49:24 »
Witam,
Na wstępie chciałbym się przywitać jako nowy właściciel pierwszej w życiu Toyoty :) Wcześniej była Mazda 323, Honda Civic a ostatnim autem była Honda Accord. Kupiliśmy 3 letnią Toyotę Auris hybrid kombi w wersji Prestige i innymi dodatkami. Zakup od dealera z programu Toyota Plus. 
Po zakupie zabrałem się do czytania instrukcji (tak już mam ;)) Doczytałem się, że do dwóch kluczyków powinna być płytka z numerem kodowym kluczyka potrzebna do dorobienia klucza w przypadku zgubienia. Zorientowałem się, że takiej płytki nie otrzymałem od dealera. Skontaktowałem się bo uznałem, że pewnie gdzieś u nich została i mi ją uzupełnią. Niestety jest inaczej, dealer twierdzi w zaparte, że płytkę mi wręczył z kluczykami.  Oczywiście nie jest to prawdą, nie ma tego również wyszczególnionego na dokumencie wydania auta ze spisem elementów. Dyskusje trwają.

Mam pytania:
Czy taka płytka jest faktycznie niezbędna do wyrobienia nowego klucza w przypadku jego zgubienia?
Czy istnieje możliwość wyrobienia wtórnika takiej płytki i jakie to są ewentualnie koszty?
Czy jest ryzyko, że ktoś kto ma tą płytkę może dorobić sobie klucz do mojego auta, czy potrzebne są do tego inne dokumenty?

Z góry dzięki za informacje.
Pozdrawiam
Michał
 

Offline Dombrek

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 240
Odp: Płytka z numerem kodowym kluczyka
« Odpowiedź #1 dnia: 27-02-2018, 14:13:26 »
Skoro są magicy, którzy otwierają auta i nimi odjeżdżają bez żadnych kluczyków, nie pozostawiając przy tym żadnych śladów, to myślę, że dorobienie kluczyka z oryginału nie będzie dla nikogo problemem.

Tak, istnieje ryzyko, że ktoś taką płytkę ma i nawet gdyby trzeba było jakichś dokumentów, to fizycznie da się dorobić kluczyk bez nich (ludzie są tylko ludźmi).

Po prostu ubezpiecz auto. W końcu jak się kupuje nowe auto, to przed wydaniem pojazdu też ktoś mógł kluczyk dorobić.

A konkretne odpowiedzi na swoje pytania dostaniesz w ASO, chociaż ASO to niejedyne miejsce dorabiania kluczyków.

Offline dychy

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Płytka z numerem kodowym kluczyka
« Odpowiedź #2 dnia: 13-03-2018, 12:15:27 »
Informacja z ASO na temat płytki i jej wymogu do wyrobienia nowego kluczyka w przypadku zgubienia.
cyt: "NAWIĄZUJĄC DO NASZEJ ROZMOWY TELEFONICZNEJ NA TEMAT BLASZKI WYDAWANEJ Z KLUCZYKAMI NIE JEST ONA NIE ZBĘDNA DO WYROBIENIA NOWEGO KLUCZYKA , POTRZEBNY JEST NR VIN ORAZ RZECZYWISTY WŁAŚCICIEL SAMOCHODU ."


 

Beesafe.pl