Autor Wątek: Poranne odpalanie  (Przeczytany 5593 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline iqwan

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 26
  • Płeć: Mężczyzna
Poranne odpalanie
« dnia: 27-02-2018, 20:43:34 »
Czołem!
Koledzy, Koleżanki mam pewien problem, przed zimą wymieniony olej + filtry, świece, sprawdzony akumulator, przewody masowe, chciałem by żona uniknęła niemiłej niespodzianki na dużych mrozach. Przyszły mrozy, auto odpalało od strzała do wczoraj ....
- 20 / - 25 stopni, a żona mi mówi, że auto po odpaleniu dwa razy jej zgasło, poszedłem rano sprawdzić...
Wsiadam, grzeje świece 2-3 razy, wszystkie odbiorniki prądu wyłączone i odpalam i załapał ale praca bardzo mocno nierówna, lekko dodaje gazu by nie zgasł i po paru sekundach się uspokaja, błędów w komputerze niema, na desce nic się nie świeci, po 2-3-5h auto odpala bez problemu, ale jak postoi noc na dużych mrozach to takie cuda się dzieją, martwić się czy nie ??
Wrzucam film podglądowy, przepraszam za jakość ale i kręcenie telefonem :)
Z góry dzięki za pomoc.

https://youtu.be/yFBgrDXY7wk

Offline maly v8

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 178
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Poranne odpalanie
« Odpowiedź #1 dnia: 28-02-2018, 07:15:11 »
Albo Twój pierwszy samochód, albo pierwsza zima. Dizel, -25*, tylko się cieszyć że jest w dobrym stanie i w ogóle odpalił  :grin:

Offline iqwan

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 26
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Poranne odpalanie
« Odpowiedź #2 dnia: 28-02-2018, 07:32:30 »
Miałem już diesla służbowe auto też mam w dieslu i odpala normalnie wolałem spytać bo może ten typ tak ma,  wczoraj zalałem dodatku dziś już odpali normalnie i nie gasł możliwe że ropa gdzieś gęstnieje w przewodach i dlatego tak się dzieje??
« Ostatnia zmiana: 28-02-2018, 07:38:51 wysłana przez iqwan »

Offline Piotr Sas

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2769
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Poranne odpalanie
« Odpowiedź #3 dnia: 28-02-2018, 08:07:57 »
Miałem już diesla służbowe auto też mam w dieslu i odpala normalnie wolałem spytać bo może ten typ tak ma,  wczoraj zalałem dodatku dziś już odpali normalnie i nie gasł możliwe że ropa gdzieś gęstnieje w przewodach i dlatego tak się dzieje??
Cześć.
Jaki jest przelot auta? Może, któraś ze świec żarowych się skończyła?
Obi

Offline iqwan

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 26
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Poranne odpalanie
« Odpowiedź #4 dnia: 28-02-2018, 18:06:10 »
175 tys, świece wymieniane ok 2-3 tys temu razem z olejem filtrami... chodzi o to, że on załapie od razu bez problemu, ale zaczyna nim przez parę sekund telepać i praca się wyrównuje.
Dziś na temp -18, wsiadam, grzeje świece raz odpalam, zapalił lekko się dławił i po paru sekundach już działał normalnie..
Auto jeździ krótkie odcinki, czasami dłuższe trasy..
Może być tak, że przez to, że żona jeździ do pracy, ropa gęstnieje w przewodach i taki jest objaw ? Po przejechaniu 200km i postoju nocy odpalił normalnie...
Zalałem dodatku, jutro sprawdzę jeszcze raz:)

Offline smokofilidanek

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1143
Odp: Poranne odpalanie
« Odpowiedź #5 dnia: 28-02-2018, 22:48:08 »
175 tys, świece wymieniane ok 2-3 tys temu razem z olejem filtrami... chodzi o to, że on załapie od razu bez problemu, ale zaczyna nim przez parę sekund telepać i praca się wyrównuje.

Auto masz krajowe czy z zagramanicy:)?Pytam bo z przebiegiem, który podałeś to wątpliwa sprawa, czasami może nawet i lepiej nie wiedzieć..
Czasy się zmieniają a auta dalej jak kręcili tak kręcą, nawet odsiadka niektórym niestraszna.... Ale wszystko na potrzeby tępego polskiego narodu...
Słuchaj kolego objawy które masz , jeśli piszesz że świece są ok to na 100% problem jest we wtryskiwaczach.
Diagnostyka wtryskiwaczy w serwisie BOSCHA kosztuje około 150 pln, regeneracja jednego wtryskiwacza od 150 do 500.
To auto w -30 odpala bez zająknięcia jak wtryski i cała reszta jest OK.

Zawsze się śmieję że Niemiec płakał jak sprzedawał :) sam mam z tym problem poniżej -15 ale u mnie chociaż nikt przy zegarach nie grzebał  317.

Pozdrawiam

Offline mechu

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 5252
  • Płeć: Mężczyzna
    • Meszyński Car Audio
Odp: Poranne odpalanie
« Odpowiedź #6 dnia: 01-03-2018, 08:54:48 »
W Polsce norma dla paliwa zimowego to -20st (choc niektóre stacje oferują paliwa o niższej temp wytracania)
Do tego jeszcze troche pozostałości w baku po paliwie letnim i przestaje palić.



Offline iqwan

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 26
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Poranne odpalanie
« Odpowiedź #7 dnia: 01-03-2018, 20:21:29 »
Kupiona w salonie od 1szego wlasciciela ktory mial ja w leasingu, pelna ksiazka serwisowa:)
Chyba wina paliwa bo dzis juz lepiej:)
A zawory scv ??

Offline smokofilidanek

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1143
Odp: Poranne odpalanie
« Odpowiedź #8 dnia: 01-03-2018, 21:48:22 »
Kupiona w salonie od 1szego wlasciciela ktory mial ja w leasingu, pelna ksiazka serwisowa:)
Pełna książka serwisowa >>jakbym słyszał Handlarzy z Łasku:)
Spotkałem i polskie salonowe po>lasingowe z dorabianą historią serwisową > w Zduńskiej Woli takie cuda >>niedaleko Łasku

ale ok,jak to się mówi>>> będzie Pan zadowolony <taniec>

Mój dziś za 6 razem przy -12. Paliwo mam zimowe ARKTYCZNY_Diesel z Circle....

Offline iqwan

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 26
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Poranne odpalanie
« Odpowiedź #9 dnia: 02-03-2018, 19:16:52 »
Debatowac mozna w nieskonczonosc, kupilem ja w salonie toyoty jeden wlasciciel pelna ksiazka serwisowa i koniec tematu.
Temat do zamkniecia, po wlaniu dodatku i przejechaniu ok 100km dzis rano -17 nawet sie nie dlawil :)


 

Beesafe.pl