Częsci samochodowe w iParts.pl

Autor Wątek: C-HR samochód dla kobiet  (Przeczytany 4654 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mr. Nowy

• Toyot Leżący
  • *
C-HR samochód dla kobiet
« dnia: 02-03-2018, 10:20:02 »
Witam

Od pewnego czasu zastanawiam się nad zakupem C-HR. Nawet byłem skłonny już go kupić....ale w pewnym salonie Toyoty (odwiedzałem ich kilka licząc szukając najkorzystniejszej oferty) usłyszałem, że C-HR jest samochodem stworzonym dla klienteli kobiecej. Ponadto kupują je w ogromnej masie kobiety a tylko parę sztuk ten salon sprzedał płci męskiej. Z ciekawości zajrzałem tutaj na forum chcą sprawdzić kto użytkowuje ten samochód. Z tego co widzę płeć piękna jest tu mocno reprezentowana aczkolwiek więcej męskich przedstawicieli naszego gatunku to widze.

A jak wy uważacie....C-HR jest samochodem przeznaczonym dla kobiet?? 

Offline Maciej Loret

• Toyot Pełzający
  • **
  • Corolla 06/2016 Prestige CVT
    • Biuro Rachunkowe Małgorzata Loret Przyłęki k/Bydgoszczy
Odp: C-HR samochód dla kobiet
« Odpowiedź #1 dnia: 02-03-2018, 10:32:42 »

Całkiem możliwe. Mnie też żona ciągnęła do tego czegoś, ale na moje szczęście nie było na stanie egzemplarza z automatem a musiałem na wakacje kupić jakieś auto w ciągu kilku dni i kupiliśmy Corollę.
To auto dla kogoś kto bardzo chce się wyróżniać, podobnie jak Cactus czy Kasztan.

Offline mariuszs

• Toyot Chodzacy
« Odpowiedź #2 dnia: 02-03-2018, 11:10:29 »
CHR jest samochodem dla każdego komu się podoba. A że jest ładny to podoba się kobietom, tyle w temacie :)

Offline Marcin_RAMZES

• Toyot Pełzający
  • **
  • C-HR Dynamic Hybrid + LED/TECH/VIP, biała perła
    • blog o mojej C-HR
« Odpowiedź #3 dnia: 02-03-2018, 11:59:49 »
CHR jest samochodem dla każdego komu się podoba.
To jedyna rozsądna odpowiedź.
Sugerowanie się cudzym gustem jest żałosne (bez urazy).

Offline Kmicic

• Toyot Leżący
  • *
  • C-HR 1,8 Prestige+LED/TT2Go
« Odpowiedź #4 dnia: 02-03-2018, 12:33:51 »

Całkiem możliwe. Mnie też żona ciągnęła do tego czegoś, ale na moje szczęście nie było na stanie egzemplarza z automatem a musiałem na wakacje kupić jakieś auto w ciągu kilku dni i kupiliśmy Corollę.
To auto dla kogoś kto bardzo chce się wyróżniać, podobnie jak Cactus czy Kasztan.
Kiedy kupiłeś corollę ?

Offline Maciej Loret

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #5 dnia: 02-03-2018, 13:14:38 »
Kiedy kupiłeś corollę ?

Pod koniec czerwca.

Offline Mr. Nowy

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: 02-03-2018, 13:23:16 »
No tak...ale w paru tematach o CHR czytałem posty, w których faceci pisali "kupiłem samochód dla żony", "jest to samochód żony", "żona go używa bo sam mam inny". Wskazuje to jednak na postrzeganie tego wozu jako przeznaczonego dla kobiet - jest to samochód dla mojej kobiety a ja od czasu do czasu go użytkuje.

To jak to jest z tym postrzeganiem tego samochodu i jego głównym użytkownikiem. Ilu z was go kupiła dla własnego użytku...nie dla żony, matki czy siostry tylko dla siebie??

Offline marcin

• Global Moderator
  • W kombi jeżdżą zombie.
    • 3vz.pl
« Odpowiedź #7 dnia: 02-03-2018, 13:47:07 »
Mr. Nowy, o co Tobie chodzi ? Auto jest babskie, jak każdy mały SUV, Crossover, czy inny ni-pies-ni-wydra. Po prostu kobiety takie auta lubią, bo wyżej siedzą, lepiej widać wystawy i samą prowadzącą...

Chcesz kupić CHR, to kup i używaj, a nie przejmuj się ludźmi. Dla siebie kupujesz, czy dla ludzi ? Znajomy ma Ka z misiami Ronala i ciśnie tym na codzień mając gdzieś, co ludzie myślą.

3VZ.pl  części, poliuretany, hamulce, trwała konserwacja podwozia, wygłuszenia, naprawy, modyfikacje

NOWE SZYBY PRZEDNIE DO 3gen - http://forum.toyotaklub.org.pl/index.php/topic,42938.msg600148.

Offline Marcin_RAMZES

• Toyot Pełzający
  • **
  • C-HR Dynamic Hybrid + LED/TECH/VIP, biała perła
    • blog o mojej C-HR
« Odpowiedź #8 dnia: 02-03-2018, 14:44:41 »
Ja kupiłem CHR bo podobała się mi, a żonie tak sobie.

Offline Dobi

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #9 dnia: 02-03-2018, 14:57:01 »
Mr. Nowy, o co Tobie chodzi ? Auto jest babskie, jak każdy mały SUV, Crossover, czy inny ni-pies-ni-wydra. Po prostu kobiety takie auta lubią, bo wyżej siedzą, lepiej widać wystawy i samą prowadzącą...

Stereotyp.

Offline Mr. Nowy

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #10 dnia: 02-03-2018, 15:39:56 »
Mr. Nowy, o co Tobie chodzi ?

Chodzi o postrzeganie samochodu przez pryzmat dopasowania do płci. Czy CHR faktycznie (jak sprzedawca w Toyocie mówił) jest samochodem "kobiecym", czy docelową grupą osób do jakich skierowany jest ten model to kobiet?? Całość tej formy ekstrawaganckiej, zdobienia w kształcie diamentu za tym przemawia. Nissan trzy modele temu swoją micrę wrecz reklamował jako samochód dla kobiet ...zresztą i tak wyglądał.

Czy dla mnie ma to znaczenie...być może ma...w takim samym stopniu jak założenie sukienki przeze mnie zamiast spodni. W końcu to i to jest ubraniem  :-) A przecież w kiecce nie wypada latać facetowi.

Auto jest babskie, jak każdy mały SUV, Crossover

Tu bym sie nie zgodził. Kia Niro raczej nie wygląda na takie kobiece. Renault Captur, Peugeot 2008 ...ulubiony suvik emerytów. Dacia Duster - tani, męski koń roboczy.
Stereotypy są i będą.
Dlatego też zapytałem tutaj te pytanie użytkownikom i posiadaczom CHR chcąc wiedzieć jak na to się zapatrywują..i jednocześnie przekonać się, czy sprzedawca Toyoty miał racje, czy raczej nie.

Offline Mr. Nowy

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #11 dnia: 02-03-2018, 15:40:25 »
Ja kupiłem CHR bo podobała się mi, a żonie tak sobie.

O !  Fajnie o takie odpowiedzi mi chodziło  :-)

Offline Dobi

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #12 dnia: 02-03-2018, 16:44:08 »
Tu bym sie nie zgodził. Kia Niro raczej nie wygląda na takie kobiece. Renault Captur, Peugeot 2008 ...ulubiony suvik emerytów. Dacia Duster - tani, męski koń roboczy.
Stereotypy są i będą.
Dlatego też zapytałem tutaj te pytanie użytkownikom i posiadaczom CHR chcąc wiedzieć jak na to się zapatrywują..i jednocześnie przekonać się, czy sprzedawca Toyoty miał racje, czy raczej nie.

Wg. mnie nie miał - albo chciał Ci sprzedać RAV4 :-).  Gdyby C-HR miał w hybrydzie 4x4 to bym go kupił i niby wg. niektórych damska stylistyka by mi nie przeszkadzała. Samochody to nie ciuchy, możesz kupić wszytko co Ci się podoba i jeździć.

Offline keboraso

• Prawie Toyot
« Odpowiedź #13 dnia: 02-03-2018, 18:05:52 »
Kupiliśmy i jesteśmy zadowoleni z moją połową (w szczególności ja z JBL i takich tam dodatków) a czy kobiecy? dla mnie kobiecy był JUK (długo się namęczyłem aby odwieść od pomysłu zakupu mojej połówki)

Offline Maciej Loret

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #14 dnia: 02-03-2018, 18:09:26 »
Samochody to nie ciuchy, możesz kupić wszytko co Ci się podoba i jeździć.

Czy samochody czy szmaty - nie ma żadnego znaczenia jak wyglądają. Może mieć znaczenie jak jeżdżą albo za ile jeżdżą...

Toyota Klub

« Odpowiedź #14 dnia: 02-03-2018, 18:09:26 »