Autor Wątek: Oklejanie zderzaków i klamek folią  (Przeczytany 3048 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline bober0

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 27
Oklejanie zderzaków i klamek folią
« dnia: 03-03-2018, 21:10:16 »
Czy ktoś z was badał temat oklejania zderzaków folią? Mam oferte od dealera na zderzaki + klami na około 500 pln.
Warto to robić w nowym aucie?

Offline Nie_w_szczepionkę

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Oklejanie zderzaków i klamek folią
« Odpowiedź #1 dnia: 05-03-2018, 17:52:49 »
Hmm, ja oklejałbym wszystko inne tylko nie zderzaki i klamki :) Ale zależy kto czym się kieruje.
Właśnie w nowo odbieranym z salonu samochodzie będę oklejał drzwi i błotniki, żeby ochronić od lekkich zarysowań czy utrudnić przynajmniej te poważniejsze. Klamek nie oklejam, za to zdecydowanie tak tę przestrzeń pod nimi. Na estetyce zderzaków ni cholery mi nie zależy, więc nie ruszam. Maski raczej nie, bo w moim nowym samochodzie jej kąt nachylenia jest taki, że nie spodziewam się, że jakiś kamyk w nią uderzy.

Offline bober0

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: Oklejanie zderzaków i klamek folią
« Odpowiedź #2 dnia: 05-03-2018, 22:57:51 »
A ile Ci za takie oklejanie powiedzieli?

Offline pireus

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 4372
  • Samochód:: GLA 35AMG
Odp: Oklejanie zderzaków i klamek folią
« Odpowiedź #3 dnia: 05-03-2018, 23:36:09 »
Ja to proponuję cały samochód styropianem obłożyć, raz w miesiącu go zdejmować i się samochodem cieszyć, cieszyć, cieszyć :grin: Ludzie Wy kupujecie przedmiot kultu czy środek transportu? Jak Wy musicie się stresować wsiadając w swoje bolidy, że ktoś je zarysuje, ptaszek obsra, albo piesek obsika. Koszmar nie życie.

Offline Dobi

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 503
Odp: Oklejanie zderzaków i klamek folią
« Odpowiedź #4 dnia: 06-03-2018, 11:09:28 »
Ludzie Wy kupujecie przedmiot kultu czy środek transportu? Jak Wy musicie się stresować wsiadając w swoje bolidy, że ktoś je zarysuje, ptaszek obsra, albo piesek obsika. Koszmar nie życie.

Są ludzie co lubią o ten swój środek transportu dbać a takie oklejenie w tym pomaga np takie pod klamkami. Nie chodzi o jakiś kult co o pewnie poczucie estetyki. Myć i sprzątać samochodu też nie trzeba bo i tak się pobrudzi :-)

Offline pireus

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 4372
  • Samochód:: GLA 35AMG
Odp: Oklejanie zderzaków i klamek folią
« Odpowiedź #5 dnia: 06-03-2018, 16:58:03 »
Nie chodzi o jakiś kult co o pewnie poczucie estetyki. Myć i sprzątać samochodu też nie trzeba bo i tak się pobrudzi :-)
Myślisz, że 99% użytkowników aut, to ludzie bez poczucia estetyki, bo nie obklejają swoich samochodów nawet kilkakrotnie droższych?
I w związku z tym też ich nie myją i nie sprzątają. Ja uważam że samochód to po prostu środek transportu o który należy dbać i stosować się do zaleceń producenta i to wszystko.

Offline Dobi

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 503
Odp: Oklejanie zderzaków i klamek folią
« Odpowiedź #6 dnia: 06-03-2018, 17:32:23 »
I w związku z tym też ich nie myją i nie sprzątają. Ja uważam że samochód to po prostu środek transportu o który należy dbać i stosować się do zaleceń producenta i to wszystko.

Widocznie nie wszystkim to wystarcza - i chcą sobie coś "poprawić" ich wola i pieniądze. Dużo drogich i  nie tylko samochodów pojawia się w zakładach "detalingowych" - folie, nanotechnologie itp - pytanie warto czy nie warto? Poczucie estetyki samochodu jest bardzo subiektywne. Dla Ciebie starczy dbać jak zaleca producent to OK, tylko po co pisać o styropianie ... ktoś może pomyśleć, że to szyderstwo  :-)

Offline Nie_w_szczepionkę

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Oklejanie zderzaków i klamek folią
« Odpowiedź #7 dnia: 06-03-2018, 17:36:42 »
Ja tam szyderstw się nie boję :) jest milion różnych podejść do samochodów. Może i mam "pierdolca" z tym zadbaniem o to by minimalizować ryzyko rys czy małych wgnieceń od uderzeń na parkingu, ale myślę sobie, że to nikomu nic nie szkodzi, że okleję. Nikomu krzywdy nie robię, nie hałasuję, nie tuninguję by się popisywać potem rykiem czy wariackimi manewrami na drodze, nikomu nic nie zabieram, wydaję własne pieniądze. Potomstwo ma co jeść, ma na książki, ma na zabawę, ma na słodycze, więc tatuś sobie kupi folię i opierd...li nią nową zabaweczkę ;)  :grin:  :grin:

Offline pireus

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 4372
  • Samochód:: GLA 35AMG
Odp: Oklejanie zderzaków i klamek folią
« Odpowiedź #8 dnia: 06-03-2018, 18:40:01 »
więc tatuś sobie kupi folię i opierd...li nią nową zabaweczkę ;)  :grin:  :grin:
Ok, każdy ma inne hobby  :good:

Offline Dobi

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 503
Odp: Oklejanie zderzaków i klamek folią
« Odpowiedź #9 dnia: 06-03-2018, 18:49:53 »
Ja bym jeszcze sprawdził ceny w jakimś zakładzie od detalingu.

Offline klev

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 40
Odp: Oklejanie zderzaków i klamek folią
« Odpowiedź #10 dnia: 13-03-2018, 12:53:36 »
pracuje w agencji reklamy. nie polecam oklejać klamek bo folia jest o wiele bardziej miekka niż plastik i 10x szybciej bedzie porysowana i bedzie oko kłuło.... pomijając ze praktycznie zawze gdzieś sie naderwie, poderwie na rogu ipt itd

gra nie warta świeczki moim zdaniem.


 

Beesafe.pl