Autor Wątek: Opona całoroczne  (Przeczytany 5461 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Bartas78

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 31
Opona całoroczne
« dnia: 05-03-2018, 20:58:37 »
Witam czy ktoś testował opony Continental allseansioncontact ?

Offline Piotrek21

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 121
Odp: Opona całoroczne
« Odpowiedź #1 dnia: 05-03-2018, 23:17:50 »
Ja też się zastanawiam na kupnem opon całorocznych ale czytając testy skłaniam się bardziej ku marce Nokian i modelu weatherproof, która wydaje się być lepsza nawet oceniając na podstawie parametrów tzn hałas 69db  do 72 db Continentala i moim zdanie. Ciekawszy bieżnik w zimie...

Offline kolektor77

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 65
Odp: Opona całoroczne
« Odpowiedź #2 dnia: 06-03-2018, 11:56:40 »
Co do tych właśnie Nokianów. Też dużo czytałem, napaliłem się i kupiłem ponad rok temu ale chyba bym już ich drugi raz nie wziął. Ciche? Nie powiedziałbym. Latem nie może być cicha opona z bieżnikiem nastawionym na wgryzanie się zimą w śnieg, są głośniejsze od poprzednich moich letnich, które miały mieć 71dB (Nokiany niby 69dB). Do tego w niskoprofilowych czuć każdy dołek (mam 225/45R17). I żeby jeszcze było fajniej, to przez jedną musiałem szukać wyważarki opon z testem drogowym, gdyż na normalnej nie dało się jej wyważyć i przy 60km/h "dudniła".
Ogólnie na przyszłość też kupię opony całoroczne ale czy Nokiany, nie koniecznie.

Offline fazibazi

  • Moderator
  • Toyot Zmotoryzowany
  • ******
  • Wiadomości: 2268
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Opona całoroczne
« Odpowiedź #3 dnia: 06-03-2018, 14:06:38 »
A ja jeżeli o Weatherproofy chodzi właśnie złego nie powiem. Kupiłem komplet 4szt. 2 lata temu i zrobiłem na nich 80tys km (tak wiem są do wyrzucenia, ale nie jeżdżę jak Hołowczyc  :cool:). 2 z przodu mam już nowe od 2 tygodni a tył zostawiłem na przekładkę do jesieni - do wyrzucenia i przekładka. Bieżnik niby jeszcze jest ale spękania i wiadomo - przebieg robi swoje.
Ich ostatnie zdjęcia są tutaj, mniej więcej w środku folderu:

https://goo.gl/photos/VV4hDsMbPUTZ5Rrs6

Porównania do typowo letnich jeżeli chodzi o hałas nie mam. W poprzednim aucie jeździłem kilka sezonów Kleber Quadraxer i też nie miałem sytuacji, że mnie kiedyś gdzieś zaskoczyły. Z wielosezonowych nie polecam na pewno GoodYear Vector 4seasons po 2 latach (przebieg nieznany) guma była b.sztywna i przez to zaliczyłem parę lat temu bagażnik samochodu z przodu na lekko wilgotnej nawierzchni. Może teraz robią lepsze, nie wiem, nie zaryzykowałbym. Gdyby nie indeks głośności, który jest pojęciem względnym i trudno mierzalnym praktycznie...ale jednak, kupiłbym Quadraxera - teraz widzę na Oponeo jest nawet jakaś wersja 2. Dla mnie Nokiany i Klebery opony są na podobnym poziomie.

Taka fotka. Może się pokaże:
« Ostatnia zmiana: 06-03-2018, 14:11:22 wysłana przez fazibazi »
AURIS I 2011 HSD LPG - ecowarrior
Webasto TTE z GSM, VIOFO A119, iCar pro do HA i takie tam..

Offline maly v8

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 178
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Opona całoroczne
« Odpowiedź #4 dnia: 06-03-2018, 15:43:53 »
Jak ktoś jeździ tylko do kościoła, to takie wielosezonowe opony może  i są  dobre, ale z doświadczenia wiem że jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego. Ja tam na każde auto mam dwa komplety całych  kół,letnie większej średnicy, zimowe mniejsze o większym profilu.. Jak się jeździ kilka lat jednym autem ,to chyba najlepsze rozwiązanie. Odchodzą koszty montażu, jeździ się pewnie , a po sprzedaży auta koła można sprzedać , i odzyskać pieniądze.

Offline fazibazi

  • Moderator
  • Toyot Zmotoryzowany
  • ******
  • Wiadomości: 2268
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Opona całoroczne
« Odpowiedź #5 dnia: 06-03-2018, 16:24:49 »
Jak ktoś jeździ tylko do kościoła, to takie wielosezonowe opony może  i są  dobre,

Może. 80tys w 2 lata to jestem święty od tych kościołów  :grin:.
« Ostatnia zmiana: 06-03-2018, 16:28:50 wysłana przez fazibazi »
AURIS I 2011 HSD LPG - ecowarrior
Webasto TTE z GSM, VIOFO A119, iCar pro do HA i takie tam..

Offline maly v8

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 178
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Opona całoroczne
« Odpowiedź #6 dnia: 06-03-2018, 17:56:05 »
Jak ktoś jeździ tylko do kościoła, to takie wielosezonowe opony może  i są  dobre,

Może. 80tys w 2 lata to jestem święty od tych kościołów  :grin:.

Hm tyle jeździsz, a opony masz że bał bym się w przyczepce na zapasie wozić. Takie spękane dziady mogą Cię naprawdę do świętych  powieźć.

Offline Carolla

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 103
  • Płeć: Kobieta
Odp: Opona całoroczne
« Odpowiedź #7 dnia: 06-03-2018, 18:09:50 »
Jak ktoś jeździ tylko do kościoła, to takie wielosezonowe opony może  i są  dobre,

Może. 80tys w 2 lata to jestem święty od tych kościołów  :grin:.

Hm tyle jeździsz, a opony masz że bał bym się w przyczepce na zapasie wozić. Takie spękane dziady mogą Cię naprawdę do świętych  powieźć.
Bez przesady, bieżnik spękany to nie tragedia, o ile bok opony nie wygląda tak samo.

Offline fazibazi

  • Moderator
  • Toyot Zmotoryzowany
  • ******
  • Wiadomości: 2268
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Opona całoroczne
« Odpowiedź #8 dnia: 06-03-2018, 18:47:32 »
Dzięki za troskę mały v8  :beer:

Poza tym to nie dziady tylko 2 letnie opony, wymienię je jeszcze przed zakończeniem gwarancji. Jak już pisałem wcześniej jeden komplet już zmieniony 2 tygodnie temu.
Myślisz że twoje zestawy lato/zima po 80tyś (po 40tyś na zestaw) będą wyglądały lepiej? W ile lat to wyjeździsz? Daj jakąś fotkę do porównania chętnie zobaczę (pewnie nie tylko ja).
« Ostatnia zmiana: 06-03-2018, 19:13:51 wysłana przez fazibazi »
AURIS I 2011 HSD LPG - ecowarrior
Webasto TTE z GSM, VIOFO A119, iCar pro do HA i takie tam..

Offline Stivo

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2893
Odp: Opona całoroczne
« Odpowiedź #9 dnia: 06-03-2018, 19:20:28 »
Pytanie jaki przebieg. Bo wątpię że zrobił na każdym komplecie po 80kk

Offline Bartas78

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: Opona całoroczne
« Odpowiedź #10 dnia: 06-03-2018, 19:37:17 »
Ja obserwuje zimę w Wlkp i jakoś od kilku lat jej nie widać także rozważam Continental allseansioncontact bo mam dobre opinie na temat tej marki ale nie ma żadnej opinii lub Michelin CrossClimate różnica w cenie ???? zł na komplecie także nie dużo

Offline Bartas78

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: Opona całoroczne
« Odpowiedź #11 dnia: 06-03-2018, 19:38:46 »
Ja obserwuje zimę w Wlkp i jakoś od kilku lat jej nie widać także rozważam Continental allseansioncontact bo mam dobre opinie na temat tej marki ale nie ma żadnej opinii o tym modelu jest to nowość lub Michelin CrossClimate różnica w cenie 100 zł na komplecie także nie dużo

Offline tomery

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1260
Odp: Opona całoroczne
« Odpowiedź #12 dnia: 06-03-2018, 19:44:13 »
Myślisz że twoje zestawy lato/zima po 80tyś (po 40tyś na zestaw) będą wyglądały lepiej?

Nie wiem co myśli v8 :)

Za to moje opony w poprzednim Aurisie letnie i zimowe (ContiPremiumContact2 i Uniroyal MS 66) po
ok. 80 tkm przebiegu i ok. 5 latach eksploatacji w porównaniu z twoimi wyglądały jak nówka ze sklepu :)

Na Contiego (tylko 2 sztuki miały jeszcze bezpieczny bieżnik, chociaż na drugiej parze sezon by się jeszcze przelatało) znalazł się nawet kupiec :)

PS
Ponieważ mam jeszcze kontakt z byłym Aurisem (a wiem że jest obecnie na Uniroyalach) w razie czego służę zdjeciem :)
« Ostatnia zmiana: 06-03-2018, 20:31:37 wysłana przez tomery »

Offline fazibazi

  • Moderator
  • Toyot Zmotoryzowany
  • ******
  • Wiadomości: 2268
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Opona całoroczne
« Odpowiedź #13 dnia: 06-03-2018, 20:21:57 »
No i takie odpowiedzi lubię. Wychodzi że dla tych Nokianów to już limit eksploatacji.
AURIS I 2011 HSD LPG - ecowarrior
Webasto TTE z GSM, VIOFO A119, iCar pro do HA i takie tam..

Offline mariuszs

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1352
Odp: Opona całoroczne
« Odpowiedź #14 dnia: 06-03-2018, 20:42:34 »
No i takie odpowiedzi lubię. Wychodzi że dla tych Nokianów to już limit eksploatacji.

Dla mnie Nokiana zimowe  to strata pieniędzy, po dwóch sezonach opony przednie do wyrzucenia.


 

Beesafe.pl