Autor Wątek: hybryda, a mrozy  (Przeczytany 2099 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline greg ko

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 70
hybryda, a mrozy
« dnia: 06-03-2018, 22:05:33 »
Zrobiła się zima, a ja akurat otrzymałem przesyłkę z dalekiego wschodu. Podpiąłem interfejs i w drogę do pracy (samochód w garażu, ale na zewn. temperatura -14 do -17st). Zerknąłem i zauważyłem, że w momencie kiedy działa tylko elektryk silnik spalinowy traci w zastraszającym tempie ciepło.
W następnym dniu zasłoniłem grilla ( górna szczelina i cały dół) cieniutką folią ? taką jak niektórzy pakują kanapki. Efekt: do temperatury 40st ? prawie bez zmian ? tu za wszystko odpowiada komputer. Ale później widać, że samochód szybciej osiąga temperaturę i przy korzystaniu z elektryka nie spada tak drastycznie ciepłota spaliny. Zaznaczam, że starałem się na stałym dystansie 30 km zachować ten sam styl jazdy bo temperatura zewnętrzna  w oba poranki była taka sama




Czasy osiągania temperatury w tabelkach.






Szkoda że w C-HRach nie ma aktywnej żaluzji jak w Priusie IV lub dedykowanych osłon zimowych np. Heko dostępnych do innych marek.
Efektem ubocznym tego eksperymentu to zużycie paliwa mniejsze o 0,5 litra / 100km.
« Ostatnia zmiana: 07-03-2018, 10:59:01 wysłana przez marcin »

Offline czakula

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 107
Odp: hybryda, a mrozy
« Odpowiedź #1 dnia: 24-03-2018, 17:49:19 »
Szkoda ze nie ma takiej elektrycznej rolety do zastawiania grilla. Napisalem w tej sprawie do producenta elektrycznych zaslonek do tablicy rejestracyjnej ale nie odpisal :(. Aby jeszcze bardziej obnizyc spalanie, mozesz wylaczyc klimatyzacje.


 

Beesafe.pl