Autor Wątek: Rav4 2007 dolewka płynu chłodniczego  (Przeczytany 2439 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

AMARAV

  • Gość
Rav4 2007 dolewka płynu chłodniczego
« dnia: 09-03-2018, 09:03:08 »
Witajcie,
Muszę uzupełnić płyn chłodniczy w zbiorniczku wyrównawczym. W związku z tym, czy mam go dolać na gorącym silniku czy na zimnym np. po nocy i przed pierwszym uruchomieniem. Naczytałem się w sieci różnych opinii na ten temat, ale jednoznacznej odpowiedzi nie znalazłem. Jedni twierdzą, że na gorącym, a inni że na zimnym i koniec końców dyskusja kończy się zażartym sporem pomiędzy stronami. Może Wy macie w tej kwestii konkretne zdanie i wiedzę. Będę wdzięczny.

P.S. I jeszcze jedno, ile dolać żeby było dobrze - do jakiego miejsca w zbiorniczku. Płyn już kupiony i czeka.

Pozdrawiam Wszystkich serdecznie.

Offline animuss

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 500
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Rav4 2007 dolewka płynu chłodniczego
« Odpowiedź #1 dnia: 09-03-2018, 10:00:21 »
Dolewasz na zimnym jak jest duży ubytek, przecież nie będziesz jeździł bez płynu. Pod wpływem ciepła płyn się rozszerza jest go więcej, więc lejesz tyle, żeby pojawił się na dnie w zbiorniczku.
Na gorącym silniku należy uważać, nie wolno odkręcać korka układu chłodzącego od razu, może on wystrzelić, a gorąca para poparzyć. Najlepiej odczekać kilkanaście minut, albo odkręcać korek powoli.
Na zbiorniczku jest podziałka minimum/maksimum.
Jak nie ogarniasz, to podjedz do mechanika.
Ważniejsze jest jak długo masz płyn, czy nie warto cały wymienić, niż dolewać i czy dolewka to ten sam płyn, który miałeś zalany wcześniej.   
 
« Ostatnia zmiana: 09-03-2018, 10:02:10 wysłana przez animuss »


 

Beesafe.pl