Autor Wątek: Stuki w zawieszeniu Corolla e12  (Przeczytany 7165 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Bubikization

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 7
Stuki w zawieszeniu Corolla e12
« dnia: 11-03-2018, 18:21:55 »
Witam, po kupnie Corolli e12 w lipcu zeszłego roku zauważyłem delikatne stuki w zawieszeniu. Nie robiłem z tym nic do tej pory, gdy stuki nasiliły się. Wymienione zostały końcówki oraz tuleje drążka stabilizatora, lecz stuki nadal są słyszalne. Mechanik stwierdził że tylko to w zawieszeniu kwalifikowało się do wymiany. Brzmią one inaczej i pojawiają się wyłącznie na nierównościach typu kostka czy płytach, lub na spękanym asfalcie. Na dziurach i sfałdowaniach jezdni nie występują, (gdzie wcześniej słyszalne były stuki związane prawdopodobnie z drążkiem stabilizatora). Podejrzewam że przyczyną może być wybita poduszka amortyzatora, lecz próbując dopatrzyć się luzu na śrubie przy talerzyku nad kielichem nic nie zauważyłem (samochód stał na kołach). Przy próbie mocniejszego dokręcenia tej śruby ani nie drgnęła. Czy jest jakiś sposób na pewne sprawdzenie że winna jest   poduszka amortyzatora, czy może przyczyna leży gdzie indziej? Za wszelką pomoc serdecznie dziękuję  :-)

Offline smokofilidanek

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1149
Odp: Stuki w zawieszeniu Corolla e12
« Odpowiedź #1 dnia: 13-03-2018, 16:09:14 »
........... czy może przyczyna leży gdzie indziej? Za wszelką pomoc serdecznie dziękuję  :-)
Myślę że można szukać winy w maglownicy.
Dość częsta usterka tych aut i dosyć kosztowna... gdzieś już było o tym na forum.Poszukaj..

Offline Wojak WRO

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 920
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Stuki w zawieszeniu Corolla e12
« Odpowiedź #2 dnia: 13-03-2018, 18:34:26 »
Po co wróżyć z fusów?

Za 20 zł na każdej stacji diagnostycznej sprawdzisz na szarpakach wszystkie elementy zawieszenia, a jak poprosisz to także drążki kierownicze, poduszki, łożyska górne kolumn McPersona
Kto pyta nie błądzi, kto pyta za dużo może oberwać - Julian Staniszewski, nauczyciel rysunku technicznego w LZN Wrocław

Offline smokofilidanek

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1149
Odp: Stuki w zawieszeniu Corolla e12
« Odpowiedź #3 dnia: 15-03-2018, 16:43:55 »
Po co wróżyć z fusów?

Za 20 zł na każdej stacji diagnostycznej sprawdzisz na szarpakach wszystkie elementy zawieszenia, a jak poprosisz to także drążki kierownicze, poduszki, łożyska górne kolumn McPersona

powodzenia..

Offline Wojak WRO

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 920
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Stuki w zawieszeniu Corolla e12
« Odpowiedź #4 dnia: 15-03-2018, 19:37:03 »
Dziękuję.

We Wrocławiu działa.
Kto pyta nie błądzi, kto pyta za dużo może oberwać - Julian Staniszewski, nauczyciel rysunku technicznego w LZN Wrocław

Offline Adamek2008

  • Początkujący
  • Wiadomości: 1
Odp: Stuki w zawieszeniu Corolla e12
« Odpowiedź #5 dnia: 07-04-2018, 23:32:25 »

Miałem to samo. Do wymiany łączniki stabilizatora jeden albo 2 sztuki . Stukanie słychać tylko na nierównościach np: na polnych drogach czy też dziurawej jezdni.

Offline YogiBabo

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1416
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: E18_Prestige_MS
Odp: Stuki w zawieszeniu Corolla e12
« Odpowiedź #6 dnia: 08-04-2018, 01:06:01 »
We Wrocławiu działa.
u mnie też, tyle, że za 10 zł
E18_Prestige_MultidriveS

Offline Bubikization

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Stuki w zawieszeniu Corolla e12
« Odpowiedź #7 dnia: 09-04-2018, 00:18:45 »
Po co wróżyć z fusów?

Za 20 zł na każdej stacji diagnostycznej sprawdzisz na szarpakach wszystkie elementy zawieszenia, a jak poprosisz to także drążki kierownicze, poduszki, łożyska górne kolumn McPersona

A dokładnie w którym miejscu jeśli to nie tajemnica?  :-)

........... czy może przyczyna leży gdzie indziej? Za wszelką pomoc serdecznie dziękuję  :-)
Myślę że można szukać winy w maglownicy.
Dość częsta usterka tych aut i dosyć kosztowna... gdzieś już było o tym na forum.Poszukaj..

Ostatnio zauważylem delikatny luz na kierownicy mniej więcej pomiędzy godziną 1 a 3. Czy to może być powiązane?
« Ostatnia zmiana: 09-04-2018, 00:20:48 wysłana przez Bubikization »

Offline Wojak WRO

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 920
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Stuki w zawieszeniu Corolla e12
« Odpowiedź #8 dnia: 09-04-2018, 09:24:12 »
A dokładnie w którym miejscu jeśli to nie tajemnica? 

Ostatnim razem byłem na Przedmiejskiej
Kto pyta nie błądzi, kto pyta za dużo może oberwać - Julian Staniszewski, nauczyciel rysunku technicznego w LZN Wrocław

Offline ernestbugaj

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 36
Odp: Stuki w zawieszeniu Corolla e12
« Odpowiedź #9 dnia: 17-07-2018, 20:33:15 »
U mnie było to samo. Głośne stuki na poprzecznych nierównościach, do tego często musiałem korygować tor jazdy. Podczas kontroli zawieszenia na przeglądzie wyszło, że to końcówki drążków kierowniczych. Po wymianie obu stukanie zniknęło, E12 prowadzi się dużo lepiej, sztywniej i pozorny luz na kierownicy też zniknął.
Polecam jechać na dobrą stację diagnostyczną.

Offline Bubikization

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Stuki w zawieszeniu Corolla e12
« Odpowiedź #10 dnia: 15-09-2018, 15:14:25 »
Ostatecznie zdiagnozowano że przyczyna leży po stronie maglownicy :-(

Offline Wojak WRO

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 920
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Stuki w zawieszeniu Corolla e12
« Odpowiedź #11 dnia: 15-09-2018, 21:52:19 »
Daj znać, jak już ją wymienisz, czy stuki zniknęły.
Kto pyta nie błądzi, kto pyta za dużo może oberwać - Julian Staniszewski, nauczyciel rysunku technicznego w LZN Wrocław

Offline pazdzioch

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: Stuki w zawieszeniu Corolla e12
« Odpowiedź #12 dnia: 21-09-2018, 12:30:43 »
Własnie, pomogła wymiana maglownicy ? jeżeli tak to jaki koszt ?

Offline Bubikization

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Stuki w zawieszeniu Corolla e12
« Odpowiedź #13 dnia: 23-09-2018, 17:01:08 »
Na razie jeszcze nie zdecydowałem się na jej regenerację lub wymianę, choć z czasem pewnie bedzie to konieczne :-(


 

Beesafe.pl