Autor Wątek: Auris II FL - mocowanie telefonu  (Przeczytany 23347 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline villovsky

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 114
Auris II FL - mocowanie telefonu
« dnia: 11-03-2018, 20:41:14 »
Cześć, mam aurisa 2 fl i nie mam pojęcia gdzie sensownie przyczepić jakiś uchwyt na telefon. Korzystam często z gogole maps w telefonie wiec przydałoby się mocowanie gdzieś wyżej w zasięgu wzroku podczas jazdy. Do mocowania na kratce nie jestem przekonany bo telefon jest z tych większych. Na szybie tez wolałbym nie montować. Macie jakieś ciekawe rozwiązania? Może ktoś wrzuć fotkę swojego montażu, nawet na szybie czy kratce i akurat się przekonam :) pozdrawiam!

Offline mariuszs

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1352
Odp: Auris II FL - mocowanie telefonu
« Odpowiedź #1 dnia: 11-03-2018, 21:00:27 »
Ja używam Brodita, który robi dedykowane uchwyty do konkretnego auta. Telefon jest zawsze pod ręką (znacznie bliżej niż przy uchwytach na kratkę), montaż bez ingerencji w auto.

http://www.brodit24.pl/product-pol-3794-ProClip-do-Toyota-Auris-Auris-Full-Hybrid-16-18.html





I tak, jest drogi, ale jeśli się kupiło auto na kilka lat to moim zdaniem warto.
« Ostatnia zmiana: 11-03-2018, 21:32:13 wysłana przez mariuszs »

Offline Zodiac

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 69
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Auris II FL - mocowanie telefonu
« Odpowiedź #2 dnia: 11-03-2018, 21:01:23 »
Do mocowania na kratce nie jestem przekonany bo telefon jest z tych większych. Na szybie tez wolałbym nie montować.

To znaczy konkretnie jaki większy? Ja mam tel z 5,5 calowym ekranem i uchwyt na kratkę za 19zl, z którego przed zakupem stacji multimedialnej korzystałem z powodzeniem (nadal na wszelki wypadek wożę go w schowku),


Offline smiecho84

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 146
  • Płeć: Mężczyzna
    • Spalanie
Odp: Auris II FL - mocowanie telefonu
« Odpowiedź #3 dnia: 11-03-2018, 21:16:02 »
Mam uchwyt na kratce, na telefonie przylepiona metalowa blaszka. Łatwy, szybki montaż i demontaż. Najprostsze rozwiązania są zawsze najlepsze.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Offline Stivo

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2893
Odp: Auris II FL - mocowanie telefonu
« Odpowiedź #4 dnia: 12-03-2018, 07:50:02 »
Ja fotki nie mam ale odgapilem od taksówek w stolicy i albo telefon jest obok lusterka na przedniej szybie. Łatwy dostęp i nie trzeba odrywać wzroku bądź mocowałem po lewej stronie szyby tak by nie zasłaniaj lusterka u dołu i też wygodnie

Offline Sprzęgło

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: Auris II FL - mocowanie telefonu
« Odpowiedź #5 dnia: 12-03-2018, 15:33:32 »
Do mocowania na kratce nie jestem przekonany bo telefon jest z tych większych. Na szybie tez wolałbym nie montować.

To znaczy konkretnie jaki większy? Ja mam tel z 5,5 calowym ekranem i uchwyt na kratkę za 19zl, z którego przed zakupem stacji multimedialnej korzystałem z powodzeniem (nadal na wszelki wypadek wożę go w schowku),



Mam to samo i polecam, bezinwazyjne rozwiązanie,


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Offline Arturas

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 554
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: Corolla
Spalanie - Motostat.pl

Offline Zbig

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3210
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Auris II FL - mocowanie telefonu
« Odpowiedź #8 dnia: 12-03-2018, 20:57:27 »
U mnie znakomicie sprawdza się ten:
mediamarkt.pl/telefony-i-smartfony/uchwyt-samochodowy-hama-4-5-9-cm-czarny-178250

Zatrzask pewnie chwyta poziomą płytkę kratki a podpórka opiera się o listwę ozdobną.  Telefon 5,5 cala wchodzi.

Offline SZYMQ

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 187
Odp: Auris II FL - mocowanie telefonu
« Odpowiedź #9 dnia: 13-03-2018, 09:35:51 »
Ja polecam ten uchwyt dobrze zrobiony i nic nie pęka mam go w trzech samochodach od 2 lat i nic się nie dzieje z nimi
do kupienia w Kauflandie za 20zł

Rzeczy niemożliwe robię od ręki,  na cuda trzeba chwile poczekać  <diabel>

Offline Ordi

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 78
Odp: Auris II FL - mocowanie telefonu
« Odpowiedź #10 dnia: 13-03-2018, 20:28:55 »
Ostatnio kupiłem coś takiego
https://www.youtube.com/watch?v=T1JccYSHB5Q
Mam już obudowę tej firmy i wiedziałem, że uchwyt też musi być od nich. Akcesoria robią naprawdę przednie. Ja akurat nie chciałem nic na kratkę.
Ten uchwyt trzyma się ładnie nawet deski i dzięki temu nic nie zasłania widoku, ale można do szyby.
A...i do tego trzyma przez magnesy. W poprzednim uchwycie rozleciał się właśnie mechanizm dociskowy (jakoś tak po 2 latach.

Offline villovsky

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 114
Odp: Auris II FL - mocowanie telefonu
« Odpowiedź #11 dnia: 13-03-2018, 23:14:31 »
Dzięki wszystkim za odpowiedzi, wrzucajcie swoje fotki a ja mimo to szukam dalej :)

Offline mariuszs

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1352
Odp: Auris II FL - mocowanie telefonu
« Odpowiedź #12 dnia: 14-03-2018, 09:35:00 »
Telefon się wsuwa do uchwytu, nie trzeba go ściskać. Na zdjęciu akurat uchwyt uniwersalny na gruby telefon, można sobie dobrać uchwyt na coś cieńszego ;)


Offline villovsky

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 114
Odp: Auris II FL - mocowanie telefonu
« Odpowiedź #13 dnia: 14-03-2018, 10:02:07 »
Telefon się wsuwa do uchwytu, nie trzeba go ściskać. Na zdjęciu akurat uchwyt uniwersalny na gruby telefon, można sobie dobrać uchwyt na coś cieńszego ;)



Ten płaski element do ktorego przykręciłeś uchwyt  to Brodit?

Offline mariuszs

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1352
Odp: Auris II FL - mocowanie telefonu
« Odpowiedź #14 dnia: 14-03-2018, 10:44:27 »

Ten płaski element do ktorego przykręciłeś uchwyt  to Brodit?

Tak, część dedykowana do auta to ProClip oraz druga część jest dedykowana do telefonu i nazywa się Brodit. Ja mam uchwyt do telefonu uniwersalny. Jak zmienisz telefon to regulujesz uchwyt lub zmieniasz na inny rozmiar. Całość jest bardzo stabilna, mój telefon Moto Z Play ma dodatkową baterię na pleckach i jest ciężki, a leży idealnie stabilnie i jest kilka centymetrów od kierownicy. Tak naprawdę do ProClipa można sobie też przymocować uchwyt magnetyczny jeśli ktoś tak woli, cokolwiek również od innego producenta.

To jest dobre rozwiązanie dla kogoś kto cały czas jeździ z telefonem i często go musi wkładać i wyciągać. Miałem kiedyś uchwyty uniwersalne, ściskane i one się rozlatują, kratka się psuje itd. Pewnie się sprawdzają jak się rzadko tego używa. Brodita używam już ponad pięć lat i jest niezniszczalny.




https://www.proclipusa.com/category/universal-phone-mounts

A tutaj przykład uchwytu magnetycznego od tego samego producenta.

« Ostatnia zmiana: 14-03-2018, 11:02:01 wysłana przez mariuszs »


 

Beesafe.pl