Częsci samochodowe w iParts.pl

Autor Wątek: Automatyczna blokada drzwi jak wyłączyć Auris I  (Przeczytany 3066 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline trepmol

• Toyot Leżący
  • *
Automatyczna blokada drzwi jak wyłączyć Auris I
« dnia: 12-03-2018, 15:27:43 »
Przeszukałem wątki ale nie znalazłem. Pytanie jak w temacie. Blokada włącza się na postoju z odpalonym silnikiem po około 30 sekundach. Już dwa razy mi się zamknął automatycznie z kluczykami w środku, na szczęście pod domem. Kiedyś jakoś mi się udało to przestawić, ale po rozładowaniu akumulatora zresetował się komp i problem powrócił. Proszę o pomoc 

Offline Sefeld

• Toyot Pełzający
  • **
Odp: Automatyczna blokada drzwi jak wyłączyć Auris I
« Odpowiedź #1 dnia: 13-03-2018, 10:41:35 »
Jest w ogóle takie coś jak automatyczna blokada drzwi w aurisie I?  U mnie po wycięciu aku i po ponownym podpięciu resetuje się data, zegarek, radio...  ale z drzwiami nigdy nie miałem problemów

Offline fazibazi

• Moderator
« Odpowiedź #2 dnia: 13-03-2018, 11:15:46 »
Ja też w Aurisie I HSD nigdy nie spotkałem sie z czymś takim, a wiele razy robiłem tzw. "twardy reset" itp. Nawet nie ma chyba takiej opcji w techstreamie bo kiedyś mi to chodziło po głowie.
AURIS I 2011 HSD LPG - ecowarrior
Webasto TTE, VIOFO A119 fv3.4 HDR i inne bajery

Offline Jarod84

• Toyot Chodzacy
« Odpowiedź #3 dnia: 13-03-2018, 11:24:26 »
hmm, może jakiś problem z czujnikiem drzwi? Po 30 sekundach od otwarcia auta z kluczyka, kiedy nie otworzy się drzwi to auto samo się zamknie.

Offline pireus

• Toyot Chodzacy
« Odpowiedź #4 dnia: 13-03-2018, 11:27:51 »
Już dwa razy mi się zamknął automatycznie
Ja kiedyś miałem ustawioną taką funkcję w alarmie, który juz de fakto nie działał, ale funkcja została. Tzn właśnie po ok. 30 sekundach od włączenia silnika, drzwi sie blokowały.

Offline hejkumtejkum

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: 13-03-2018, 11:31:00 »
Nie wiem czy to pomoże ale w instrukcji do Aurisa rocznik 2016 jest napisane że jest to "ustawienie, które możę zostać zmienione przez autoryzowaną stację obsługi Toyoty lub inny specjalistyczny warsztat." Użytkownik sam nie może go zmienić przełącznikami. Rozumiem że Auris I jest starszy ale może jego to też dotyczy...

Offline trepmol

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: 13-03-2018, 12:44:00 »
Już dwa razy mi się zamknął automatycznie
Ja kiedyś miałem ustawioną taką funkcję w alarmie, który juz de fakto nie działał, ale funkcja została. Tzn właśnie po ok. 30 sekundach od włączenia silnika, drzwi sie blokowały.

Alarmu nie mam to chyba nie to, albo mam i o tym nie wiem :-) 
Nie wiem czy to pomoże ale w instrukcji do Aurisa rocznik 2016 jest napisane że jest to "ustawienie, które możę zostać zmienione przez autoryzowaną stację obsługi Toyoty lub inny specjalistyczny warsztat." Użytkownik sam nie może go zmienić przełącznikami. Rozumiem że Auris I jest starszy ale może jego to też dotyczy...

Chyba to mi pozostaje

Dzięki za odpowiedzi

Offline Sefeld

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #7 dnia: 13-03-2018, 17:11:46 »
Po 30 sekundach od otwarcia auta z kluczyka, kiedy nie otworzy się drzwi to auto samo się zamknie.
Tak też jest u mnie. Nigdy nie zablokowały mi się drzwi gdy byłem w środku i przy odpalonym silniku, chyba że przypadkowo wciśnie się ma drzwiach blokadę np łokciem. To mi się zdarzyło

Offline RobRoberto

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #8 dnia: 13-03-2018, 21:10:45 »
W moim Aurisie 2010 FL drzwi zamykają się automatycznie jak nie zapne pasów i prędkość przekroczy 20km/h. Przy zapiętych pasach drzwi się nie zamykają. Jaki sens ma takie rozwiązanie?

Offline vagon1

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #9 dnia: 13-03-2018, 21:38:47 »
W moim Aurisie 2010 FL drzwi zamykają się automatycznie jak nie zapne pasów i prędkość przekroczy 20km/h. Przy zapiętych pasach drzwi się nie zamykają. Jaki sens ma takie rozwiązanie?
u mnie jest identycznie, raz jak jeździłem po parkingu bez pasów w nocy to mało zawału nie dostałem jak mi trzasnął w ciszy centralny zamek. Zastanawiałem się i przyszło do głowy sytuacja, ze względu na dzieci, które mogłyby bez pasów jeździć. Tyle, że tylne siedzenia nie mają monitoringu zapiętych pasów... A nie sprawdzałem kombinacji kierowca zapięty, pasażer odpięty. Druga opcja to zabezpieczenie przed pijanym kumplem, który nie chce jechać zapięty - by nie opuścił pojazdu w ruchu ;)

Chyba, że macie inne pomysły.
btw. Co za problem byłoby zrobić programowane zamykanie lub nie - jak na przykład w avensisie?
Auris I 1.4 D-4D 2010 FL Premium EU5 1NDTV NDE150L-DHFNXW

Offline Darek Toyota

• Toyot Zmotoryzowany
« Odpowiedź #10 dnia: 13-03-2018, 21:41:51 »
Macie źle podłączony alarm.

Offline RobRoberto

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #11 dnia: 13-03-2018, 21:48:48 »
Macie źle podłączony alarm.
Tak, wszyscy maja takie działanie i wszyscy maja złe podłączony alarm  :wallbash:

Offline robikon

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #12 dnia: 13-03-2018, 21:50:35 »
Dziwne, u mnie (Auris I 2007) czy przy zapiętych pasach, czy nie, drzwi ryglują się automatycznie po uruchomieniu silnika.

Offline Darek Toyota

• Toyot Zmotoryzowany
« Odpowiedź #13 dnia: 13-03-2018, 21:51:27 »
Nie wiem czy wszyscy, wy tak.

Offline vagon1

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #14 dnia: 13-03-2018, 21:57:28 »
Nie wiem czy wszyscy, wy tak.
Dobra, to jak to zmienić/sprawdzić? Jest jakiś kombo do zmiany opcji czy do aso trzeba się uśmiechnąć? Rozumiem, że efekt zamknięcia powinien być niezależnie od stanu pasów przy prędkości 20+?
Auris I 1.4 D-4D 2010 FL Premium EU5 1NDTV NDE150L-DHFNXW

Toyota Klub

« Odpowiedź #14 dnia: 13-03-2018, 21:57:28 »