Częsci samochodowe w iParts.pl

Autor Wątek: [E11] nie działają elektryczne szyby i centralny zamek  (Przeczytany 326 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline dzixd

• Prawie Toyot
Cześć
Mam problem w corolla e11 1.4 1998 3D
Kupiłem ją z nie działającą szybą kierowcy i nie działającym centralnym zamkiem.
1. Najpierw szyby:
Po tygodniu przestała działać szyba pasażera. Przy operowaniu przełącznikami od szyb nic się nie dzieje nawet nie słychać pstryknięć w drzwiach ani pod deską. Tak jakby prądu nie było. Przełączniki mam dobre bo zamieniłem  z drugiej takiej samej corolli, w której szyby działają.

Elektryczne lusterka działają, ogrzewanie lusterek też.

Co najpierw sprawdzić żeby nie kupować na darmo silniczków od podnoszenia szyb?

2. Zamek centralny:
Jak przekrecam kluczyk w drzwiach kierowcy czy operuje przyciskiem do zamykania drzwi od środka, słychać pstryknięcia za skrzynką bezpieczników w kabinie(szukałem  w necie i tam jest moduł od centralnego włożony od tyłu w skrzynkę bezpieczników).
Czyli prąd idzie?

Co to może być
Uwalone silniczki centralnego? Czy coś innego?

Pozdrawiam

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Offline dzixd

• Prawie Toyot
Odp: [E11] nie działają elektryczne szyby i centralny zamek
« Odpowiedź #1 dnia: 24-03-2018, 09:13:47 »
Dla potomności: silniczki od centralnego pordzewiały  w środku w mechaniźmie. Muszę nabyć działające

Offline dzixd

• Prawie Toyot
« Odpowiedź #2 dnia: 21-05-2018, 12:44:06 »
Okazało się że w silniczkach szyb elektrycznych zużyte były szczotki. Po wyczyszczeniu mechanizmu silniczka i podłożeniu blaszek pod szczotki szyby działają, czytałem też na elektrodzie że można od jakichś elektronarzędzi kupić nowe szczotki i je spiłować żeby pasowały .

Niestety  jak wieczorem jest chłodniej i rosa opada to rano szyby nie chcą działać...

Toyota Klub

« Odpowiedź #2 dnia: 21-05-2018, 12:44:06 »