Autor Wątek: Trzęsienie silnika  (Przeczytany 7097 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline pandae12

  • Prawie Toyot
  • Wiadomości: 2
Trzęsienie silnika
« dnia: 23-03-2018, 05:16:05 »
Cześć, mam takie pytanko. Corolla e12 benzyna 1.6 16V DOHC VVT-i 110 KM (3ZZ-FE).

Na ssaniu jest ok ale jak się rozgrzeje do temp roboczej i stoję to wolnych obrotach strasznie trzęsie autem, np otworzę drzwi to widzę jak wibrują, kierownica również. Gdzieś przeczytałem, że ten model tak ma, gdzie indziej, że może to być przepływomierz, inni stawiają na katalizator. Na wolnych ma standardowe 600 obrotów, wchodzi dobrze powyżej 4tys rpm więc nie wydaje mi się, żeby działał w trybie awaryjnym. Ktoś coś wie więcej?:)

Offline Problem

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 412
Odp: Trzęsienie silnika
« Odpowiedź #1 dnia: 23-03-2018, 08:46:56 »
Pytanie czy silnik pracuje poprawnie na wolnych czy nie.
Bo jeśli nie to szukamy przyczyny pośród pierdyliarda możliwości.
Jeśli poprawnie, to pozostaje kwestia przenoszenia drgań na budę - w jakim stanie zawieszenie silnika?

Offline pandae12

  • Prawie Toyot
  • Wiadomości: 2
Odp: Trzęsienie silnika
« Odpowiedź #2 dnia: 23-03-2018, 14:14:55 »
Pytanie czy silnik pracuje poprawnie na wolnych czy nie.
Bo jeśli nie to szukamy przyczyny pośród pierdyliarda możliwości.
Jeśli poprawnie, to pozostaje kwestia przenoszenia drgań na budę - w jakim stanie zawieszenie silnika?
na wolnych ma te standarowe 600 obrotów, zawieszenie jest ok, był robiony łącznik stabilizatora, auto wróciło dwa dni temu z przegladu :) sprawdzę poduszki pod silnikiem

Offline Problem

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 412
Odp: Trzęsienie silnika
« Odpowiedź #3 dnia: 23-03-2018, 14:38:11 »
No właśnie o poduszki silnika i skrzyni by chodziło jeśli chodzi o zawieszenie silnika :)
Bo tylko to zostaje, jeśli ten, pracuje równo. Zapnij bieg, bujnij budą przód-tył. Jak zatańczy, to coś jest nie halo - wówczas warto ponurkować i obejrzeć wszystkie.

Offline minidet

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Trzęsienie silnika
« Odpowiedź #4 dnia: 15-04-2018, 21:30:58 »
Witam

Podepnę się pod temat z tym samym problemem również w E12  1,6  ( 3ZZ-FE)

Po odpaleniu zimnego silnika wszystko jest w porządku, silnik pracuje stabilnie, obroty powyżej 1000. W miarę nagrzewania spadają i w chwili nagrzania silnika obroty na jałowym zatrzymują się na 650obr/min ( odczyt z testera) i zaczynają się drgania. Auto poza tym przyspiesza i jezdzi bez zastrzezen. Gdy włączę klimę obroty wzrastaja do 750-800 na jałowym i problem drgań nie występuje.
Wymienione zostały świece, uszczelka pod przepustnicą, czyszczenie przepustnicy, podmieniony przepływomierz powietrza = efekt bez zmian, brak błędów w ECU, ponadto brak luzów w poduszkach silnika/skrzyni i zawieszeniu

Dalej planuję podmianę przepustnicy, kolektora ssącego -> Wiem, że kolektor ma wadę fabryczna i się rozwarstwia się i zaczyna hałasować...Pytanie czy jeśli hałasuje to występuje to zawsze na biegu jałowym niezależnie od nagrzania silnika ?  Gdy się rozgrzeje silnik drży, tak jakby coś go dławiło i jest głośniejszy, obroty stabilne - przepustnica elektroniczna

« Ostatnia zmiana: 15-04-2018, 21:34:28 wysłana przez minidet »

Offline YogiBabo

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1416
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: E18_Prestige_MS
Odp: Trzęsienie silnika
« Odpowiedź #5 dnia: 15-04-2018, 22:16:55 »
Na ssaniu jest ok ale jak się rozgrzeje do temp roboczej i stoję to wolnych obrotach strasznie trzęsie autem,
W miarę nagrzewania spadają i w chwili nagrzania silnika obroty na jałowym zatrzymują się na 650obr/min ( odczyt z testera) i zaczynają się drgania.
Panowie, ten typ tak ma. Do tego trzęsienia idzie się przyzwyczaić, ale dla ludzi którzy przesiedli się z innej marki do E12 strasznie trzęsie budą. Tak niskie obroty mają służyć zmniejszeniu emisji spalin - efekt uboczny to trzęsienie budy.
minidet - niedługo wszystko co jest w komorze silnika wymienisz, a efektu nie zobaczysz  :cool:
pandae12 -
np otworzę drzwi to widzę jak wibrują, kierownica również.
ten objaw rzeczywiście jest niepokojący. Nigdy tego nie miałem, choć budą trzęsło na wolnych obrotach
E18_Prestige_MultidriveS

Offline minidet

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Trzęsienie silnika
« Odpowiedź #6 dnia: 16-04-2018, 08:35:52 »

Panowie, ten typ tak ma. Do tego trzęsienia idzie się przyzwyczaić, ale dla ludzi którzy przesiedli się z innej marki do E12 strasznie trzęsie budą. Tak niskie obroty mają służyć zmniejszeniu emisji spalin - efekt uboczny to trzęsienie budy.

Tu się nie zgodzę: mam Aurisa, Yarisa ( obroty na jałowym 600obr/min)  i nic nie trzęsie. Wątpliwe, że ten typ tak ma -  nie jest to normalny objaw, że nadmiernie wibruje. Poza tym słychać, że nie pracuje stabilnie jak wtedy, gdy nie jest rozgrzany

pandae12 -
np otworzę drzwi to widzę jak wibrują, kierownica również.

U mnie również drzwi drżą, gdy je otworzę
« Ostatnia zmiana: 16-04-2018, 08:38:31 wysłana przez minidet »

Offline coral

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Trzęsienie silnika
« Odpowiedź #7 dnia: 25-04-2018, 19:00:10 »
Witam, mam ten sam problem. Gdy silnik jest rozgrzany i mam włączone światła mijania obroty są OK, na obrotomierzu wskazówka lekko ponad trzecią kreską (czyli ok. 650 rpm). Tak samo gdy jest włączona klima obroty jeszcze trochę wyższe. Problem pojawia się gdy wyłączę klimę i światła mijania, wtedy obroty spadają poniżej 600 rpm i auto zaczyna wpadać w drgania. Trochę mnie to denerwuje, da się coś z tym zrobić, żeby bez odbiorników prądu podnieść obroty do tych 650 obrotów? Przy tych obrotach (650) nic nie drży i wydaje mi się, że takie powinny być cały czas.

Offline Maher

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 124
Odp: Trzęsienie silnika
« Odpowiedź #8 dnia: 08-05-2018, 21:18:40 »
Witam, mam ten sam problem. Gdy silnik jest rozgrzany i mam włączone światła mijania obroty są OK, na obrotomierzu wskazówka lekko ponad trzecią kreską (czyli ok. 650 rpm). Tak samo gdy jest włączona klima obroty jeszcze trochę wyższe. Problem pojawia się gdy wyłączę klimę i światła mijania, wtedy obroty spadają poniżej 600 rpm i auto zaczyna wpadać w drgania. Trochę mnie to denerwuje, da się coś z tym zrobić, żeby bez odbiorników prądu podnieść obroty do tych 650 obrotów? Przy tych obrotach (650) nic nie drży i wydaje mi się, że takie powinny być cały czas.

Dokładnie tak samo mam, tylko z wyjątkiem że mam automatyczny włącznik świateł mijania po odpaleniu i nie da się wyłączyć świateł i obroty minimalnie mam zawsze powyżej 650 obrotów i nic nie wpada w drgania. Jak kiedyś miałem źle ustawiony LPG to wtedy obroty spadały mi w okolice 600 obrotów i wtedy drgało budą.

Offline Damian888

  • Prawie Toyot
  • Wiadomości: 2
Odp: Trzęsienie silnika
« Odpowiedź #9 dnia: 17-05-2020, 14:47:11 »
Mam corolle e12 1,4 bezyna 2003, ostanio też zauważyłem że mam zbyt niskie wolne obroty i pojawiły się nieprzyjemne drgnia. Wystarczyło wolne obroty śrubką podkręcić z 600 obrotów na 800 i po sprawie. Śrubke do regulacji wolnych obrotów miałem urwaną także musiałem wymieniać tą śrubke.
Jeszcze napisze na temat kolektora ssącego że jak się rozwarstwia w środku i zaczyna hałasować to najlepiej go wymontować i poskręcać od spodu dużymi czterema wkrętami najlepiej na kleju i przestaje hałasować
« Ostatnia zmiana: 17-05-2020, 14:59:12 wysłana przez Damian888 »

Offline anna.krzacz95

  • Prawie Toyot
  • Wiadomości: 4
Odp: Trzęsienie silnika
« Odpowiedź #10 dnia: 25-05-2020, 22:49:18 »
koniecznie udaj się do mechanika

Offline grzeto

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 346
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Trzęsienie silnika
« Odpowiedź #11 dnia: 28-05-2020, 08:49:49 »
Wystarczyło wolne obroty śrubką podkręcić z 600 obrotów na 800
O jakiej śrubce mówisz? Na przepustnicy?
Wydawało mi się, że czasy, kiedy reguluje się śrubką odeszły w niepamięć razem z gaźnikami, a wolnymi obrotami steruje komputer :o
Pozdrawiam
AURIS II FL, 2018, 1,8 HSD

Offline Damian888

  • Prawie Toyot
  • Wiadomości: 2
Odp: Trzęsienie silnika
« Odpowiedź #12 dnia: 10-06-2020, 18:48:38 »
Tak mówie o śrubce na przepustnicy. W moim przypadku była ona urwana (wyglądało jakby fabrycznie to było zrobione) wykręciłem ją, wkręciłem nową, zakontrowałem nakrętką z drugiej stony(nakrętke musiałem troche przypilnikować bo jest tam mało miejsca), ustawilem obroty na 800 i śmiga nie ma żadnych drgań

Offline grzeto

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 346
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Trzęsienie silnika
« Odpowiedź #13 dnia: 12-06-2020, 10:25:22 »
No to - jak pisałem - w ten sposób "wyręczyłeś" komputer w regulacji biegu jałowego.
Tak ustawione obroty nie będą stałe, bo warunki się zmieniają... Pewnie będziesz w przyszłości musiał to jeszcze regulować.
Komputer może to odczytywać jako błąd, Check nie świeci?
Pewnie też nieco więcej spala...

Ale jeśli uznasz, że zyski przeważają nad stratami - to Twoja decyzja...
Pozdrawiam
AURIS II FL, 2018, 1,8 HSD

Offline krzys19

  • Początkujący
  • Wiadomości: 1
    • odzyskiwanie danych z pendrive
Odp: Trzęsienie silnika
« Odpowiedź #14 dnia: 12-06-2020, 22:28:59 »
Jej mam podobny problem z swoim autem , trzęsie silnikiem . Mechanik powiedział,że jest brak kompresji na 1 cylindrze i że remont się kłania


 

Beesafe.pl