Częsci samochodowe w iParts.pl

Autor Wątek: HYBRYDOWA jazda w korku  (Przeczytany 2403 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline doktor7

• Toyot Leżący
  • *
  • C-HR HYBRID Royal Grey (2NB) DYNAMIC + VIP + TECH
HYBRYDOWA jazda w korku
« dnia: 24-03-2018, 16:54:20 »
Witam,
Jeśli temat istnieje to proszę go usunąć.

Słyszałem że C-HR`em Hybrydowym (z pakietem TECH) da się jechać w korku "automatycznie" - to znaczy, auto będzie podążało za tym przed nami.
Ale ani w instrukcji obsługi, ani podczas prób w terenie nie udało mi się uzyskać takiego efektu że auto będzie samo zatrzymywać się oraz samo ruszać jeśli auto przed nami ruszy...

FORUMOWICZE - czy to jest w ogóle możliwe ?

Z góry dzięki za odp.
"...Natura dałam nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język, po to abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili..."

Offline sanchez

• Toyot Pełzający
  • **
  • C-HR 1.8 hybrid C-HIC + pp
Odp: HYBRYDOWA jazda w korku
« Odpowiedź #1 dnia: 24-03-2018, 17:38:42 »
Nie wiem na 100% jak jest w pakiecie tech, ale raczej tak samo jak w innych, czyli jak masz aktywny tempomat to auto samo stanie, ale żeby znów ruszyć trzeba albo lekko nacisnąć gaz, albo dać wajchę od tempomatu w górę.
« Ostatnia zmiana: 24-03-2018, 17:40:34 wysłana przez sanchez »

Offline Marcin_RAMZES

• Toyot Pełzający
  • **
  • C-HR Dynamic Hybrid + LED/TECH/VIP, biała perła
    • blog o mojej C-HR
« Odpowiedź #2 dnia: 24-03-2018, 19:49:40 »
Nie wiem na 100% jak jest w pakiecie tech...
Jest dokładnie jak opisałeś. Auto samo nie ruszy (co jest logiczne ze względów bezpieczeństwa).

Offline zdenek2007

• Toyot Pełzający
  • **
  • Hybrid C-HR-Prestige+LED/TT2Go-Metal Stream
« Odpowiedź #3 dnia: 24-03-2018, 20:01:22 »
czyli jak masz aktywny tempomat to auto samo stanie, ale żeby znów ruszyć trzeba albo lekko nacisnąć gaz, albo dać wajchę od tempomatu w górę.
Tak właśnie jest  :good:
 Ten patent jest obłędny  :hug: choćby tylko za to można pokochać C-HRa  :hug:

Offline madlew

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #4 dnia: 24-03-2018, 20:17:20 »
przyznam, ze zwykle nie korzystam z tempomatu, ale bylem przekonany ze to dziala tak jak autor postu napisal.. az to moze jutro sprawdze.. czy to moze nie zalezy czasem od trybu hold? ktory wymusza nacisniecie gazu by ruszyc po np zatrzymaniu sie na swiatlach?

Offline zdenek2007

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #5 dnia: 24-03-2018, 21:04:14 »
czy to moze nie zalezy czasem od trybu hold? ktory wymusza nacisniecie gazu by ruszyc po np zatrzymaniu sie na swiatlach?

Nie! Aktywny tempomat w naszych Tośkach możesz włączyć nawet stojąc w korku  :hug: wystarczy go aktywować "wajchą"  :good: a Tośka będzie podążać za poprzednikiem jak rasowy piesek przy nodze właściciela, do puki poprzednik nie skręci w poprzeczną  :cry: oczywiście żeby ruszyć trzeba nacisnąć pedał gazu lub pociągnąć "wajchę" tempomatu.

Offline Emigracja

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: 24-03-2018, 21:20:09 »
Słyszałem że C-HR`em Hybrydowym (z pakietem TECH) da się jechać w korku "automatycznie" - to znaczy, auto będzie podążało za tym przed nami.

Tak auto samo  będzie  -bez naciśnięcia  na pedał gazu ruszy za poprzedzającym samochodem . Tempomat musi być aktywny . i odpowiednio ustawiona odległość od poprzedzającego samochodu .
Jeżeli ustawione jest na max to trawa długo ale ruszy samo .Tak jest u mnie . iI na 100% u was też .

Offline madlew

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #7 dnia: 24-03-2018, 22:01:16 »
to w koncu "tak" czy "nie" ?;p jak nie zapomne to jutro sam sobie sprawdze ;)

Offline zdenek2007

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #8 dnia: 24-03-2018, 22:03:27 »
Tak auto samo  będzie  -bez naciśnięcia  na pedał gazu ruszy za poprzedzającym samochodem . Tempomat musi być aktywny . i odpowiednio ustawiona odległość od poprzedzającego samochodu .
Jeżeli ustawione jest na max to trawa długo ale ruszy samo .Tak jest u mnie . iI na 100% u was też .

:shock: :shock: :shock: Aż muszę sprawdzić!  Nigdy nie czekałem dłużej jak 2-3 sekundy!  :wallbash:

Offline madlew

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #9 dnia: 24-03-2018, 22:11:02 »
nie ufam jakos bardzo swojej pamieci, ale dla mnie na 90% auto samo ruszalo i stad moje zdziwienie tym co wiekszosc tutaj pisze

Offline sanchez

• Toyot Pełzający
  • **
  • C-HR 1.8 hybrid C-HIC + pp
« Odpowiedź #10 dnia: 24-03-2018, 22:22:05 »
Hmm. To dlaczego nie ma o tym słowa w instrukcji?

Offline zdenek2007

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #11 dnia: 24-03-2018, 22:32:00 »
Jest na pewno tak jak napisałem!
Nie! Aktywny tempomat w naszych Tośkach możesz włączyć nawet stojąc w korku  :hug: wystarczy go aktywować "wajchą"  :good: a Tośka będzie podążać za poprzednikiem jak rasowy piesek przy nodze właściciela, do puki poprzednik nie skręci w poprzeczną  :cry: oczywiście żeby ruszyć trzeba nacisnąć pedał gazu lub pociągnąć "wajchę" tempomatu.

Tyle tylko że w korku tempomat standardowo ustawia się na prędkość 45km/h ale "wajchą" możemy tą prędkość od razu podnieść z interwałem co 5 km.

Dziwi mnie to co napisał kolega Emigracja Dlatego muszę to sprawdzić!  :song:

Offline Emigracja

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #12 dnia: 25-03-2018, 08:30:50 »
Dziwi mnie to co napisał kolega Emigracja Dlatego muszę to sprawdzić! 

Nie dziwcie się tak !  Jak ustawicie tempomat na 60-70 km i odpowiednią odległość od poprzedzającego samochodu  to można całe miasto przejechać bez dotykania gazu . Nie chce ruszać sam spod świateł jak jest pierwszy bo ich nie rozpoznaje . Co do szybkości ustawia się na wyższe na tempomacie aby płynnie się poruszać bo i tak on szybciej nie pojedzie jak samochód przed nami .

Offline doktor7

• Toyot Leżący
  • *
  • C-HR HYBRID Royal Grey (2NB) DYNAMIC + VIP + TECH
« Odpowiedź #13 dnia: 26-03-2018, 20:06:20 »
Hmm... ja dziś sprawdziłem, i pewnie gdybym poczekał jeszcze 1s (a czekałem b.długo) to usłyszał bym klakson stojącego za moną samochodu...
Czy jest jakaś kombinacja żeby to zadziałało ? może muszę włączyć asystenta pasa ruchu dodatkowo ?

Ok. stojąc w korku włączę aktywny tempomat ustawię go wajchą na 70km/h a odległość ustawię na MAX i zobaczymy

Dziś jak stałem w korku to silnik był wyłączony, ale kiedy włączyłem tempomat (mimo naładowanej baterii) włączył się silnik - czy to normalne ? Czy radar "żre" aż tyle prądu że musi chodzić silnik ? Bo jeśli tak, to jazda w korku nawet z aktywnym tempomatem, nawet jeśli sam będzie ruszał była by bez sensu z pracującym silnikiem :(
"...Natura dałam nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język, po to abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili..."

Offline Emigracja

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #14 dnia: 26-03-2018, 20:21:34 »
Oj  doktor7 !!!  Proponuję nie męczyć się i CHR-a .
Jedyna rada przesiąść się na hulajnogę  , może być elektryczna .

Toyota Klub

« Odpowiedź #14 dnia: 26-03-2018, 20:21:34 »