Autor Wątek: nie mogę otworzyć drzwi pasażera.  (Przeczytany 1307 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline imt579

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 149
nie mogę otworzyć drzwi pasażera.
« dnia: 27-03-2018, 12:19:25 »
Witam.
Mam problem w carinie E mojego ojca mianowicie nie da się otworzyć drzwi od strony pasażera. Przesuwka na drzwiach nie da się ustawić w pozycje otwarcia drzwi , gdy się ją przesuwa mam wrażenie ze cięgno się ugina. Słychać jak pracuje siłownik podczas otwierania drzwi wiec nie jest on zatarty.  Czytałem podobne wątki pisali o zdjęciu tapicerki oraz wyjęciu zamka. Problem w tym że tapicerka ma jedna śrubę poniżej lusterka którą można odkręcić tylko po otwarciu drzwi to samo zamek przecież jest on przykręcony od strony słupka i by go zdemontować muszę otworzyć drzwi. Chciałbym to naprawić tak by nie uszkodzić tapicerki, potrzebuje tylko informacji jak otworzyć drzwi z resztą myślę że dam rade.

Offline piasek101

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 669
Odp: nie mogę otworzyć drzwi pasażera.
« Odpowiedź #1 dnia: 28-03-2018, 12:31:21 »
Rada (nie sprawdzona) - podczas otwierania stukać w różne miejsca tapicerki - może cięgno wreszcie przeskoczy.

Albo - może (po wyjęciu siedzenia) da się  włożyć  rękę, od  dołu  przy  odgiętej tapicerce, tak  aby  ruszyć  samym cięgnem.

W  celu  obadania  jak  to  idzie  zdjąłbym  tapicerkę  drzwi kierowcy.

Offline imt579

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 149
Odp: nie mogę otworzyć drzwi pasażera.
« Odpowiedź #2 dnia: 28-03-2018, 17:37:03 »
Wyrwałem na sile tapicerkę tak jak pisali inni sprężynka w zamku się urwała. 

Offline sruciok

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 180
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: nie mogę otworzyć drzwi pasażera.
« Odpowiedź #3 dnia: 01-04-2018, 20:22:20 »
Teraz trafiłem na ten temat, w sumie da się odkręcić tapicerkę tak, żeby łapę wsadzić do środka drzwi i pociągnąć za cięgno ale teraz to już po ptokach.


 

Beesafe.pl