Autor Wątek: USTAWA O ELEKTROMOBILNOŚCI (w której brak hybryd)  (Przeczytany 29751 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Maciej Loret

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 660
  • Płeć: Mężczyzna
    • Biuro Rachunkowe Małgorzata Loret Przyłęki k/Bydgoszczy
Odp: USTAWA O ELEKTROMOBILNOŚCI (w której brak hybryd)
« Odpowiedź #105 dnia: 05-11-2018, 07:56:21 »
No ciekawe.

Wg poniższych wyszło mi w G12w 0,35 zł/kWh ( 0,2502 zł brutto za en.el. plus 0,0689 zł netto stawka sieciowa i 0,0125 zł netto stawka jakościowa)


Raczej bliżej 0,33PLN/kWh :)
A w G12 jeszcze ciut taniej powinno być.
Co ciekawe w niektórych rejonach PGE ma jeszcze taryfę trzystrefową G12as, gdzie w nocy dystrybucja jest o jakieś półtorej grosza tańsza...
Corolla CVT 2016
Yaris HSD 2016

Offline laki

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 413
Odp: USTAWA O ELEKTROMOBILNOŚCI (w której brak hybryd)
« Odpowiedź #106 dnia: 03-05-2019, 08:36:47 »
"Być może samochody elektryczne jako narzędzie ratowania świata to największa mistyfikacja naszych czasów":
https://auto.wprost.pl/aktualnosci/10212447/ekolodzy-w-szoku-elektryki-emituja-wiecej-dwutlenku-wegla-niz-diesle.html

Offline czp

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1081
  • Płeć: Mężczyzna
    • moja strona
  • Samochód:: Corolla 1,6
Odp: USTAWA O ELEKTROMOBILNOŚCI (w której brak hybryd)
« Odpowiedź #107 dnia: 03-05-2019, 09:37:27 »
Po tym artykule widać, że lobby paliwowe zrobi dużo aby się obronić, ale tym kijem już rzeki nie zawrócą :)

W temacie wątku - to logicznym się wydaje, że w ustawie pominięto hybrydy bo one też mają silnik spalinowy i to zapewne dlatego. :) Fakt hybryda spala w mieście mniej no ale to tylko tyle, że spala mniej. Nowy silnik hybrydy 2,0 już tak widocznie mniej nie spala a poza miastem nawet więcej od podobnych aut z samym silnikiem spalinowym. 
« Ostatnia zmiana: 03-05-2019, 09:41:52 wysłana przez czp »

Offline zdenek2007

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 477
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: USTAWA O ELEKTROMOBILNOŚCI (w której brak hybryd)
« Odpowiedź #108 dnia: 03-05-2019, 21:55:20 »
Nowy silnik hybrydy 2,0 już tak widocznie mniej nie spala a poza miastem nawet więcej od podobnych aut z samym silnikiem spalinowym. 

O proszę! To są bzdury!

Offline SylB

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 114
Odp: USTAWA O ELEKTROMOBILNOŚCI (w której brak hybryd)
« Odpowiedź #109 dnia: 04-05-2019, 01:30:26 »
Proszę pamiętać, że są. Kłamstwa, wielkie kłamstwa i statystyka.
Czytałem, omówienie tego raportu na innym portalu i.
https://elektrowoz.pl/auta/skandal-ekolodzy-w-szoku-oklamali-nas-elektryki-bardziej-trujace-tylko-dieselki-polemika/

Offline czp

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1081
  • Płeć: Mężczyzna
    • moja strona
  • Samochód:: Corolla 1,6
Odp: USTAWA O ELEKTROMOBILNOŚCI (w której brak hybryd)
« Odpowiedź #110 dnia: 04-05-2019, 06:50:49 »
Nowy silnik hybrydy 2,0 już tak widocznie mniej nie spala a poza miastem nawet więcej od podobnych aut z samym silnikiem spalinowym. 

O proszę! To są bzdury!

Przy normalnej jeździe i testowaniu spalania hybrydy z nowym silnikiem 2,0  Zacharowi wyszło jednak więcej niż ze starym silnikiem 1,8 https://www.youtube.com/watch?v=ylFKekSo6OQ
 
Mam w planie przejechać się nową hybrydą 2,0 jakiś dłuższy odcinek ( kawałek miasta i autostrady) to uczciwie napiszę ile mniej spala przy moim stylu jazdy od mojej Corollki 1,6.

Offline don_pazurro

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 309
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: USTAWA O ELEKTROMOBILNOŚCI (w której brak hybryd)
« Odpowiedź #111 dnia: 17-05-2019, 19:03:53 »
Nowy silnik hybrydy 2,0 już tak widocznie mniej nie spala a poza miastem nawet więcej od podobnych aut z samym silnikiem spalinowym. 

O proszę! To są bzdury!

Przy normalnej jeździe i testowaniu spalania hybrydy z nowym silnikiem 2,0  Zacharowi wyszło jednak więcej niż ze starym silnikiem 1,8 https://www.youtube.com/watch?v=ylFKekSo6OQ
 
Mam w planie przejechać się nową hybrydą 2,0 jakiś dłuższy odcinek ( kawałek miasta i autostrady) to uczciwie napiszę ile mniej spala przy moim stylu jazdy od mojej Corollki 1,6.

Jezdze Corolla 2.0 TS HSD od 3 tygodni. Poki co w mieście mam spalanie jak w mojej poprzedniej Auris TS, czyli w warunkach warszawskich miedzy 5,5-6,0 l. W tym tygodniu zrobiłem trasę Warszawa-Katowice-Warszawa. Na tempomacie 120 km/h, chwilami 130-140 km/h. Wyszło 6,9l/100 km. Rozczarowujący wynik. Więcej niż w Auris o ok 1,5l. Warunki były jednak specyficzne, non stop ulewa, temp 7-8 stopni. Wiem z doświadczenia ze spalanie bedzie spadać, muszę trochę przejechać km by układ sie ?ułożył?. Na razie mam przebieg 1100 km. Kolega ktory ma ten sam model raportuje, ze w mieście spała mu poniżej 5l, trasa ok 6. Zobaczymy. Dziś osiągnąłem najniższe spalanie. 34 km po mieście i wynik 5,3l.
Toyota RAV4 Hybrid 2WD, 2023 r., Executive+Skyview


 

Beesafe.pl