Autor Wątek: Sprawdzenie Aygo 2005 r  (Przeczytany 2357 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline rafalll

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 5
Sprawdzenie Aygo 2005 r
« dnia: 05-04-2018, 12:11:35 »
Cześć, z tej strony Rafał, w sumie fanatyk i posiadacz Peugeota, ale...

.. Ale jestem na etapie kupna auta dla narzeczonej. Jedyny, który wchodzi w grę, to Toyota aygo, więc od razu trochę pytań.

Znalazłem ogłoszenie (link poniżej) - czy ktoś mógłby też zza monitora powiedzieć na co zwrócić uwagę?

Oglądałem wczoraj, prawy próg do roboty, spasowanie z przodu słabe, szczególnie swiatla vs zderzak, z tyłu nad lewą tylną lampą tak jakby pajączek na lakierze.
Raport autodna mówi o szkodzie na pojeździe na kwotę 10000-15000 w marcu 2013 (dopiero dziś to sprawdziłem).
Czy to prawda, że te silniki tak klekoczą jak diesel? :)

Na co jeszcze spojrzeć? Takie info w kontekście ogłoszenia znacząco się różni, a chciałbym mieć argumenty do negocjacji.

https://www.otomoto.pl/oferta/toyota-aygo-stan-bardzo-dobry-niski-przebieg-okazja-ID6zthsc.html#adf620cb63

Offline pireus

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 4474
  • Samochód:: GLA 35AMG
Odp: Sprawdzenie Aygo 2005 r
« Odpowiedź #1 dnia: 05-04-2018, 12:38:45 »
Raport autodna mówi o szkodzie na pojeździe na kwotę 10000-15000 w marcu 2013 (dopiero dziś to sprawdziłem).
Czy to prawda, że te silniki tak klekoczą jak diesel? :)
No to musiał być nieźle rąbnięty. Poproś o dokumentację naprawy. Miałem dwie Yariski z tym silnikiem a teraz mam Aygo i silnik na wolnych obrotach gdy siedzisz w samochodzie jest praktycznie nie słyszalny. Nie ma ten samochód automatycznej klimatyzacji, ani welurowej tapicerkii i podgrzewanej szyby przedniej.Lusterka boczne, normalne, też ręczne i nie podgrzewane. Sprawdź czy woda nie leje się do bagażnika. Z jakiego kraju samochód? Zdjęcia słabej jakości, ale w/g mnie są różnice w odcieniu lakieru na poszczególnych elementach. Samochód 3 drzwiowy- duża wada, trudno sprzedać. Jak dla mnie słaba oferta a cena za wysoka.

Offline rafalll

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Sprawdzenie Aygo 2005 r
« Odpowiedź #2 dnia: 05-04-2018, 12:44:22 »
O dokumentację naprawy będzie ciężko, bo skoro przygoda była w 2013, a ona go kupiła w listopadzie 2014, to pewnie nic nie ma. Dodatkowo właścicielka chyba w ogóle nie zdaje sobie sprawy z tego, co było.

Różnice w ogłoszeniu vs realia pod kątem wyposażenia są oczywiste.

Dzisiaj zaproponuję kwotę 5000 zł pokazując te informacje. Jeśli nie przyjmie tej kwoty, to niestety... Ale szukamy dalej.

Samochód z PL

Offline pireus

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 4474
  • Samochód:: GLA 35AMG
Odp: Sprawdzenie Aygo 2005 r
« Odpowiedź #3 dnia: 05-04-2018, 13:24:41 »
Dzisiaj zaproponuję kwotę 5000 zł pokazując te informacje. Jeśli nie przyjmie tej kwoty, to niestety... Ale szukamy dalej.
:good:

Offline rafalll

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Sprawdzenie Aygo 2005 r
« Odpowiedź #4 dnia: 06-04-2018, 09:17:07 »
No i po wizycie, ja mówiłem 5k, ona 7k, więc się nie dogadaliśmy :)

Bardzo dziękuję za sugestie! :)

Od dzisiaj polujemy na tego - jak oceniacie?

https://www.olx.pl/oferta/toyota-aygo-CID5-IDqvNVJ.html

Offline Meett

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 412
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: SUV
Odp: Sprawdzenie Aygo 2005 r
« Odpowiedź #5 dnia: 07-04-2018, 23:35:43 »
nie postarał się z prezentacją tego autka, zero zdjęć środka, a co za tym idzie nie da się wystawić oceny, przypadek czy celowe działanie?!

W Polsce od 2013 i dwóch właścicieli a co za tym idzie rzetelność przebiegu jest wielką niewiadomą

Offline rafalll

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Sprawdzenie Aygo 2005 r
« Odpowiedź #6 dnia: 09-04-2018, 15:13:30 »
Autko już zakupione, środek bardzo zadbany, kompletnie nic nie trzeszczy, a po sprawdzeniu mechanicznym, zaskakująco dobry stan - mechanik tylko wymieni płyny eksploatacyjne.

Dobrze, że napisaliście o tym, że silnik ma być cichszy.. W tym egzemplarzu jest o niebo lepiej, dzięki!

Niestety samochód mocno poobijany, więc cena zeszła jeszcze niżej. Ale zaoszczędzone pieniądze inwestujemy w naprawy blacharsko lakiernicze, więc będzie się błyszczeć :)


 

Beesafe.pl