Autor Wątek: Problem z czunikami cisnienia corolla e16  (Przeczytany 3500 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Major

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 13
  • Płeć: Mężczyzna
Problem z czunikami cisnienia corolla e16
« dnia: 08-04-2018, 23:26:36 »
Witam.
Mam do autka dwa komplety kol- zimowe i letnie.Auto po zakupie odebralem na zimowych. W ASO niby zaprogramowali mi oba komplety. We wtorek zmienilem kola na letnie (pierwsze pytanie- czy jako, ze nie robilem tego w ASO nie strace gwarancji?) Po wymianie kol, nacisnalem czujnik kalibracji az zamigala lampka i odczekalem pare minut (procedura kalibracji). Pare dni wszystko bylo ok, az dzisiaj w trasie zaczela migac kontrolka cisnienia i po minucie zapalila sie na stale. Ponowna kalibracja nic nie daje. Cisnienie w oponach dobre. Lampka po kazdym uruchomieniu silnika miga i zapala sie. Co moze byc powodem?
Z gory bardzo dziekuje za pomoc.

Offline bazi

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 1623
  • Samochód:: Corolla E16 1.6
Odp: Problem z czunikami cisnienia corolla e16
« Odpowiedź #1 dnia: 09-04-2018, 07:56:32 »
Prawdopodobnie skalibrowałeś (pytanie tylko co, bo zapewne zimowy zestaw kół o ile był w zasięgu czujników) a nie zmieniłeś zaprogramowane kody czujników ciśnienia na drugi zestaw. Procedure przełączenia na drugi zestaw ktoś kiedyś opisywał na forum w wątku o czujnikach.

Offline Major

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 13
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Problem z czunikami cisnienia corolla e16
« Odpowiedź #2 dnia: 10-04-2018, 03:53:48 »
Znalazlem juz ten watek i przeprowadzilem procedure zmiany.
Ale teraz dwa pytania: pierwsze- czy wymieniajac kola nie w ASO nie traci sie gwarancji?
Drugie- przy tej kalibracji nie bylo w zasiegu zimowych kol. Dlaczego wiec wtedy ta lampka sie nie zapalila? Czy to dziala wogole?

Offline bazi

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 1623
  • Samochód:: Corolla E16 1.6
Odp: Problem z czunikami cisnienia corolla e16
« Odpowiedź #3 dnia: 10-04-2018, 08:17:20 »
1. Co mają koła do gwarancji
2. lampka z tego co pisali na forum to zapala się dopiero po kilkudziesięciu km jak nie widzi zestawu kół
3. Czy działa ? upuść na próbę z koła ze 20% powietrza

Offline zbyszko61

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 44
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: Toyota Corolla
Odp: Problem z czunikami cisnienia corolla e16
« Odpowiedź #4 dnia: 27-11-2018, 20:52:09 »
Dobry wieczór  :-)

Zmieniam koła co rok w kolejnej Toyocie. W zimowych kołach nie mam czujników. Po zmianie kół zapala mi się kontrolka i świeci mi się do wiosny. Przy zmianie kół na letnie kontrolka gaśnie i tyle problemu. Nie rozumiem po co wydawać kilkaset zł na czujniki do kół zimowych. No chyba tylko po to aby lampka zgasła  :o . To dość drogi interes jak na jedną świecącą się żaróweczkę  :cheesy:

Bo na uśmiech zawsze mnie stać :)


 

Beesafe.pl