Autor Wątek: Problem z kierunkowskazami  (Przeczytany 2615 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline KonradMB

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 8
Problem z kierunkowskazami
« dnia: 10-04-2018, 17:42:07 »
Witam,
od jakiegoś czasu mam problem z kierunkowskazami z prawej strony Cariny 1997r. Otóż czasami przy ich włączeniu załącza się tylko tylni i do tego miga dużo szybciej niż normalnie. Czasami pomaga lekkie puknięcie w deskę nad prawą stroną zegarów, czasami wyłączenie i włączenie kierunkowskazu. Orientuje się ktoś co może być tego przyczyną?

Offline zuoo

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 992
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Problem z kierunkowskazami
« Odpowiedź #1 dnia: 10-04-2018, 18:09:21 »
Szybsze miganie to oznaka spalonej żarówki. Ja bym zaczął od poprawienia żarówek, prysniecia contact sprayem i obserwowania czy dalej jest problem. To najszybsze i najtańsze. :)
cZŁOwiek  .. zło jest w każdym z Nas ..

Offline KonradMB

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Problem z kierunkowskazami
« Odpowiedź #2 dnia: 10-04-2018, 18:21:51 »
To od razu zapytam jeszcze od której strony najlepiej dobrać się do kierunkowskazu w nadkolu?

Offline AGILESS

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3752
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Problem z kierunkowskazami
« Odpowiedź #3 dnia: 10-04-2018, 18:53:58 »
Kierunki w błotnikach są raczej takie same jak w Camry. Trzeba przesunąć światełko w kierunku napisu Koito Japan i druga strona powinna dać się wysunąć. Wszystko z czuciem, bo plastiki mają już trochę lat i nie są takie elastyczne.

Offline KonradMB

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Problem z kierunkowskazami
« Odpowiedź #4 dnia: 12-04-2018, 16:59:57 »
Wczoraj wypsikałem wszystko contact sprayem. W drodze do pracy kierunkowskazy za każdym razem działały prawidłowo jednak w drodze powrotnej przy 2 skrętach zdarzyło im się świecić szybciej. Wcześniej wyglądało to tak że prawie za każdym razem świeciły za szybko. Dzisiaj jeszcze raz wypsikałem contact sprayem.

Offline KonradMB

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Problem z kierunkowskazami
« Odpowiedź #5 dnia: 13-04-2018, 15:25:33 »
Nietety wyczyszczenie pomogło tylko na chwilę. Przyśpieszone mruganie zdarza się coraz częściej. Sprawdziłem że nie świeci prawy przód i bok. Zamienienie żarówek z lewą stroną z którą nigdy nie było problemu nie pomogło, wie ktoś co to może być?

Offline AGILESS

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3752
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Problem z kierunkowskazami
« Odpowiedź #6 dnia: 13-04-2018, 16:46:45 »
Jeśli żarówki są dobre, to pozostaje problem z przepływem prądu. Sprawdź dokładnie kostki połączeniowe i oczyść styki jeśli potrzeba.

Offline KonradMB

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Problem z kierunkowskazami
« Odpowiedź #7 dnia: 13-04-2018, 17:27:31 »
Jeśli chodzi o te kostki przy żarówkach to już je rozłączyłem najbardziej jak się dało i wszystkie styki wyczyściłem contact sprayem.

Offline AGILESS

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3752
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Problem z kierunkowskazami
« Odpowiedź #8 dnia: 13-04-2018, 18:22:47 »
Wyciągnij kierunkowaskaz z błotnika, uruchom kierunek i poruszaj wiązką. Może trzeba wiązkę zerknąć czy się gdzieś o nadkole nie przeciera.

Offline Bonio86

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 872
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Problem z kierunkowskazami
« Odpowiedź #9 dnia: 14-04-2018, 02:50:02 »
ja bym wymienił żarówki na nowe, koszt nie wielki a kłopot może być rozwiązany bez dłubaniny w elektryce,
w moim byłym avalonie miałem problem, wymieniałem wszystkie żarówki w kierunkach na NOWE z bosmy, okazało się że jedna była walnięta i waliła zworkę i przy wrzucaniu kierunkowskazu, gasł mi licznik i kierunkowskaz z danej strony świecił się na pół gwizdka i nie mrygał tylko się świecił... po wymianie na kolejną żarówkę wszystko wróciło do normy.

Offline lecho48

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 147
Odp: Problem z kierunkowskazami
« Odpowiedź #10 dnia: 16-04-2018, 00:00:04 »

Nie prościej zmierzyć?
Kierunkowskaz lampy przedniej i na błotniku  prawej strony,to jeden obwód elektryczny ze wspólną masą. Albo nie dochodzi napięcie do żarówek,  albo jest po obu stronach żarówek, co by wskazywało na brak masy. W obu przypadkach nie będą działały.
Pozdrawiam  Lecho48


 

Beesafe.pl