Autor Wątek: Drugi pałąk holowniczy w bagażniku.  (Przeczytany 2778 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline jinn

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 87
Drugi pałąk holowniczy w bagażniku.
« dnia: 11-04-2018, 10:40:51 »
Swoją c-hrkę odebrałem pod koniec grudnia 2017. Jako, że przy odbiorze bylem zbyt podjarany zakupem i nie miałem czasu, żeby dokładnie prześwietlić auto, to teraz dwie rzeczy nie dają mi spokoju. Kilka dni temu znalazłem chwilę żeby umyć i ogarnąć wóz i przy tej okazji dokładnie przyjrzałem się wszystkiemu. Wstyd się przyznac, ale dopiero po trzech miesiącach pierwszy raz podniosłem podłogę w bagażniku i znalazłem tam dwa pałąki holownicze. Jeden umieszczony w odpowiednim miejscu a drugi leżał sobie obok. Na obydwóch widnieją ślady użytkowania, czyli wyglądają jakby były wkręcane i auto było na nich holowane. Co lepsze, otworzylem zaślepkę w przednim zderzaku i tam też ślady wkręcania pałąka. Na zaślepce nie było najmniejszego śladu podważania go śrubokrętem albo czymś innym. Dokładnie się przyjrzałem. Myślicie, że na jakimś tam etapie transportu z fabryki do salonu auto jest holowanebalbo unieruchamianie przy pomocy holu?  Bo mi się wydaje, że nie. Jakbyście mieli chwilkę to prosze, sprawdźcie jak to wygląda i Was i dajcie znać.
Druga sprawa to niechlujnie oklejone wiązki kablowe pod maską. W dwóch miejscach izolacja jest brzydko przyklejona, albo się odkleja. Mi się wydaje, że jest to efekt montażu parktronic'a w serwisie  albo w Mszczonowie. A jak to wygląda u Was?
Pozdrawiam.

Offline Marcin_RAMZES

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 192
  • Płeć: Mężczyzna
    • blog o mojej C-HR
Odp: Drugi pałąk holowniczy w bagażniku.
« Odpowiedź #1 dnia: 11-04-2018, 10:46:04 »
Wstyd się przyznac, ale dopiero po trzech miesiącach pierwszy raz podniosłem podłogę w bagażniku
Ja odebrałem swoja na początku stycznia tego roku i chyba jeszcze pod podłogę bagażnika nie zaglądałem... Nie wstydzę się jednak :)

Offline jinn

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 87
Odp: Drugi pałąk holowniczy w bagażniku.
« Odpowiedź #2 dnia: 11-04-2018, 10:49:29 »
Wstyd się przyznac, ale dopiero po trzech miesiącach pierwszy raz podniosłem podłogę w bagażniku
Ja odebrałem swoja na początku stycznia tego roku i chyba jeszcze pod podłogę bagażnika nie zaglądałem... Nie wstydzę się jednak :)
Jak będziesz miał chwilkę to zajrzyj i daj znać jak to u Ciebie wygląda.

Offline sanchez

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 248
Odp: Drugi pałąk holowniczy w bagażniku.
« Odpowiedź #3 dnia: 11-04-2018, 10:55:18 »
U mnie też są dwa pałąki, ale ślady użytkowania zauważyłem tylko na jednym.

Offline Szpyrol

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 47
Odp: Drugi pałąk holowniczy w bagażniku.
« Odpowiedź #4 dnia: 11-04-2018, 12:50:07 »
Ja odebrałem swoja na początku stycznia tego roku
Tak swoją drogą to ile wgl czekaliście pomiędzy wyświetleniem się na portalu "Moja Toyota", że auto jest w Polsce, a faktycznym odebraniem jej z salonu?

Offline jinn

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 87
Odp: Drugi pałąk holowniczy w bagażniku.
« Odpowiedź #5 dnia: 11-04-2018, 12:58:43 »
Ja odebrałem swoja na początku stycznia tego roku
Tak swoją drogą to ile wgl czekaliście pomiędzy wyświetleniem się na portalu "Moja Toyota", że auto jest w Polsce, a faktycznym odebraniem jej z salonu?
Ja czekałem około trzech tygodni.

Offline f4LecZka

  • Prawie Toyot
  • Wiadomości: 2
Odp: Drugi pałąk holowniczy w bagażniku.
« Odpowiedź #6 dnia: 08-01-2019, 12:16:45 »
Jeden hak jest na przód drugi na tył, podobnie delikatnie różnią się średnicą.

Offline zbych

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 150
Odp: Drugi pałąk holowniczy w bagażniku.
« Odpowiedź #7 dnia: 09-01-2019, 09:56:17 »
Witam
Dwa haki są potrzebne do transportu morskiego,przód i tył jest przymocowany pasami do pokładu. Oglądałem film o transporcie Toyot.

Offline WojtechOk

  • Prawie Toyot
  • Wiadomości: 4
Odp: Drugi pałąk holowniczy w bagażniku.
« Odpowiedź #8 dnia: 15-01-2019, 13:01:12 »
U mnie były:
- dwa "haki"
- "kompresorek"
- i jakiś "szuwaks" w butli.

Bez kluczy i lewarka - podobno jak nie zamówisz koła to masz zestaw naprawczy w takiej konfiguracji.

Zastanawiam się właśnie nad usunięciem tego profilowanego styropianu i czy nie będzie dzięki temu głębszego bagażnika:)
Ktoś już tak robił?
Takie zadanie na dziś.


 

Beesafe.pl