Autor Wątek: Odświeżenie Yaris 1.5 TS 106KM 2001  (Przeczytany 3445 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline xaryon

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odświeżenie Yaris 1.5 TS 106KM 2001
« dnia: 11-04-2018, 15:37:05 »
Hej,

jestem dumnym posiadaczem Yarisa 1.5 TS 106KM z 2001 roku wersja japońska, i myślę nad jego odświeżeniem i ew. dodaniem mu nieco kopa, lecz potrzebowałbym Waszej porady - wyczerpały mi się pomysły, gdzie szukać pewnych elementów.

Jeśli chodzi o naprawy/poprawki ze strony karoserii:
- zauważyłem, iż przy szybszej jeździe słychać szumy w drzwiach i okazało się, iż problemem są uszczelki drzwi, klapy bagażnika i szyb - należy je wymienić. Niestety nie mogę nigdzie znaleźć tych uszczelek, gdzie można je dostać?

- dodanie "spojlera" na tylną szybę - bardziej daszek niż spojler i dodaję go pod kątem estetyki niż jakichkolwiek realnych efektów poza wizualnym.

Pod kątem mechanicznym:
- chciałbym poprawić osiągi samochodu. Aktualnie silnik to 1.5 106KM. Wiem, że jest też wersja 150KM i jest to wersja turbo, posiadająca turbosprężarkę. Moje pytanie jest następujące: czy te dwie wersje Yarisa TS różnią się między sobą silnikiem, czy też różnica w KM wynika właśnie ze wspomnianej turbosprężarki? Jeśli to tylko kwestia tej sprężarki, to czy istnieje możliwość kupienia takiej i domontowania jej do mojego egzemplarza, czy też polecacie inne rozwiązanie?
Może zamiast tego podłączyć chip tuningowy? A może dokupić chip do silnika z już zamontowaną sprężarką?
- mój egzemplarz nie posiada niestety klimatyzacji. I cierpię straszne męki w gorące dni :) To pytanie od kompletnego laika - jakie części są potrzebne do kompletnego zestawu? Może ktoś z Was ma gotowy zestaw, gotowy do montażu i nabicia?


Wiem, że to stary samochód i wg. niektórych nie opłaca się za bardzo w niego inwestować, ale mój egzemplarz jest w zbyt dobrym stanie, aby się go po prostu pozbyć. Plus, to mój 1szy samochód, więc mam też trochę sentyment :)

Offline marcin

  • Junior Administrator
  • Toyot Spamer
  • ******
  • Wiadomości: 8180
  • Płeć: Mężczyzna
    • 3vz.pl
Odp: Odświeżenie Yaris 1.5 TS 106KM 2001
« Odpowiedź #1 dnia: 11-04-2018, 16:16:37 »
1. Uszczelki ASO. Ale konstrukcji nadwozia nie przeskoczysz - to jest miejskie auto i nigdy nie będzie w nim cicho, nawet jeśli wymienisz w nim wszystkie uszczelki.

2. Szukaj kitów do 2NZ, albo kompletnego swapa, chyba, że masz kogoś ogarniętego (a z tego, co piszesz, to nie), kto się tego podejmie od A do Z.

3. Klima: do kompletnego zestawu jest potrzebny kompletny zestaw - jakkolwiek by to nie brzmiało. Skraplacz, parownik, wszystkie przewody, sprężarka, plus sterowanie (sterownik, termistor, czujnik ciśnienia). Wiązka najprawdopodoniej jest gotowa.

3VZ.pl



Offline xaryon

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Odświeżenie Yaris 1.5 TS 106KM 2001
« Odpowiedź #2 dnia: 12-04-2018, 18:21:06 »
1. Tu raczej nie chodzi o hałas, raczej o fakt, że po wizycie na myjni na szybie od środka widać pojedyncze kropelki wody, a przy wspomnianej szybszej jeździe ten szum, o którym pisałem również wiąże się z delikatnym powiewem - bardziej chodzi mi o to, aby uszczelki wedle swojej nazwy USZCZELNIAŁY pojazd :) Do hałasu jako takiego przywykłem już dawno.

Offline xaryon

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Odświeżenie Yaris 1.5 TS 106KM 2001
« Odpowiedź #3 dnia: 12-04-2018, 18:26:18 »
1. Tu raczej nie chodzi o hałas, raczej o fakt, że po wizycie na myjni na szybie od środka widać pojedyncze kropelki wody, a przy wspomnianej szybszej jeździe ten szum, o którym pisałem również wiąże się z delikatnym powiewem - bardziej chodzi mi o to, aby uszczelki wedle swojej nazwy USZCZELNIAŁY pojazd :) Do hałasu jako takiego przywykłem już dawno.

A jak wygląda sprawa z tymi różnicami pomiędzy tymi dwoma modelami mojego Yarisa? Czy faktycznie różnica leży tylko w tej turbinie? Pytam już raczej z ciekawości, bo skłonię się ku wspomnianym zestawom 2NZ.

Offline ledziu

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1317
Odp: Odświeżenie Yaris 1.5 TS 106KM 2001
« Odpowiedź #4 dnia: 22-04-2018, 11:05:38 »
Yaris turbo silnikowo to zwykły ts. Różnice są w zestawie turbo,wtryskach i pewnie w ecu. Ponoć inne są przełożenia jednego biegu ale nie odczułem tego.  Problem widziałbym z tym że jak nie znasz się na tuningu to będziesz powieziony i to tak mocno przez instalatorów. Moż Ci się wtedy odechcieć turbo albo koszty projektu przekroczą zakup yarisa turbo.


 

Beesafe.pl