Częsci samochodowe w iParts.pl

Autor Wątek: Odświeżenie Yaris 1.5 TS 106KM 2001  (Przeczytany 1363 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline xaryon

• Toyot Leżący
  • *
Odświeżenie Yaris 1.5 TS 106KM 2001
« dnia: 11-04-2018, 15:37:05 »
Hej,

jestem dumnym posiadaczem Yarisa 1.5 TS 106KM z 2001 roku wersja japońska, i myślę nad jego odświeżeniem i ew. dodaniem mu nieco kopa, lecz potrzebowałbym Waszej porady - wyczerpały mi się pomysły, gdzie szukać pewnych elementów.

Jeśli chodzi o naprawy/poprawki ze strony karoserii:
- zauważyłem, iż przy szybszej jeździe słychać szumy w drzwiach i okazało się, iż problemem są uszczelki drzwi, klapy bagażnika i szyb - należy je wymienić. Niestety nie mogę nigdzie znaleźć tych uszczelek, gdzie można je dostać?

- dodanie "spojlera" na tylną szybę - bardziej daszek niż spojler i dodaję go pod kątem estetyki niż jakichkolwiek realnych efektów poza wizualnym.

Pod kątem mechanicznym:
- chciałbym poprawić osiągi samochodu. Aktualnie silnik to 1.5 106KM. Wiem, że jest też wersja 150KM i jest to wersja turbo, posiadająca turbosprężarkę. Moje pytanie jest następujące: czy te dwie wersje Yarisa TS różnią się między sobą silnikiem, czy też różnica w KM wynika właśnie ze wspomnianej turbosprężarki? Jeśli to tylko kwestia tej sprężarki, to czy istnieje możliwość kupienia takiej i domontowania jej do mojego egzemplarza, czy też polecacie inne rozwiązanie?
Może zamiast tego podłączyć chip tuningowy? A może dokupić chip do silnika z już zamontowaną sprężarką?
- mój egzemplarz nie posiada niestety klimatyzacji. I cierpię straszne męki w gorące dni :) To pytanie od kompletnego laika - jakie części są potrzebne do kompletnego zestawu? Może ktoś z Was ma gotowy zestaw, gotowy do montażu i nabicia?

Wiem, że to stary samochód i wg. niektórych nie opłaca się za bardzo w niego inwestować, ale mój egzemplarz jest w zbyt dobrym stanie, aby się go po prostu pozbyć. Plus, to mój 1szy samochód, więc mam też trochę sentyment :)

Offline marcin

• Global Moderator
  • W kombi jeżdżą zombie.
    • 3vz.pl
Odp: Odświeżenie Yaris 1.5 TS 106KM 2001
« Odpowiedź #1 dnia: 11-04-2018, 16:16:37 »
1. Uszczelki ASO. Ale konstrukcji nadwozia nie przeskoczysz - to jest miejskie auto i nigdy nie będzie w nim cicho, nawet jeśli wymienisz w nim wszystkie uszczelki.

2. Szukaj kitów do 2NZ, albo kompletnego swapa, chyba, że masz kogoś ogarniętego (a z tego, co piszesz, to nie), kto się tego podejmie od A do Z.

3. Klima: do kompletnego zestawu jest potrzebny kompletny zestaw - jakkolwiek by to nie brzmiało. Skraplacz, parownik, wszystkie przewody, sprężarka, plus sterowanie (sterownik, termistor, czujnik ciśnienia). Wiązka najprawdopodoniej jest gotowa.

3VZ.pl poliuretany, hamulce, trwała konserwacja podwozia, wygłuszenia, modyfikacje

NOWE SZYBY DO 3gen - http://forum.toyotaklub.org.pl/index.php/topic,42938.msg600148

Offline xaryon

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: 12-04-2018, 18:21:06 »
1. Tu raczej nie chodzi o hałas, raczej o fakt, że po wizycie na myjni na szybie od środka widać pojedyncze kropelki wody, a przy wspomnianej szybszej jeździe ten szum, o którym pisałem również wiąże się z delikatnym powiewem - bardziej chodzi mi o to, aby uszczelki wedle swojej nazwy USZCZELNIAŁY pojazd :) Do hałasu jako takiego przywykłem już dawno.

Offline xaryon

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: 12-04-2018, 18:26:18 »
1. Tu raczej nie chodzi o hałas, raczej o fakt, że po wizycie na myjni na szybie od środka widać pojedyncze kropelki wody, a przy wspomnianej szybszej jeździe ten szum, o którym pisałem również wiąże się z delikatnym powiewem - bardziej chodzi mi o to, aby uszczelki wedle swojej nazwy USZCZELNIAŁY pojazd :) Do hałasu jako takiego przywykłem już dawno.

A jak wygląda sprawa z tymi różnicami pomiędzy tymi dwoma modelami mojego Yarisa? Czy faktycznie różnica leży tylko w tej turbinie? Pytam już raczej z ciekawości, bo skłonię się ku wspomnianym zestawom 2NZ.

Offline ledziu

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #4 dnia: 22-04-2018, 11:05:38 »
Yaris turbo silnikowo to zwykły ts. Różnice są w zestawie turbo,wtryskach i pewnie w ecu. Ponoć inne są przełożenia jednego biegu ale nie odczułem tego.  Problem widziałbym z tym że jak nie znasz się na tuningu to będziesz powieziony i to tak mocno przez instalatorów. Moż Ci się wtedy odechcieć turbo albo koszty projektu przekroczą zakup yarisa turbo.

Toyota Klub

« Odpowiedź #4 dnia: 22-04-2018, 11:05:38 »