Częsci samochodowe w iParts.pl

Autor Wątek: P2 wypadanie zapłonów...  (Przeczytany 685 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline joy

• Toyot Leżący
  • *
P2 wypadanie zapłonów...
« dnia: 11-04-2018, 17:46:37 »
Dziwna sprawa... Przyjechałem P2 z Holandii do Polski, zatankowałem na Orlenie i zaczęło poszarpywać. Ewidentne gubienie zapłonów - kontrolka "check engine" mrugała, potem zapaliła się na stałe. Wymieniłem świece i wszystkie cewki, skasowałem błąd i po 20 km znów to samo - szarpanie niemal uniemożliwiające jazdę, z tym, że nieregularnie występujące. Na wypadanie zapłonów nie ma wpływu obciążenie ani obroty. Po dłuższej chwili problem zniknął i od 500 km nie pojawia się. Kontrolka "check" samoistnie zgasła. Mój elektryk obwinia kiepskie paliwo, ale na Orlenie byłoby tak złe paliwo? Nie wiem, co dalej robić, bo na tę chwilę nie ma żadnych objawów nieprawidłowości. W sobotę wracam do Holandii i nie chcialbym stresować się awarią w trasie. Ktoś ma pomysł, co to może być i jak się zabrać za diagnozowanie i naprawę?

Offline Jakub.S83

• Toyot Pełzający
  • **
Odp: P2 wypadanie zapłonów...
« Odpowiedź #1 dnia: 11-04-2018, 17:52:43 »
Tak, zdarza się tak kiepskie paliwo na Orlenie. Na orlenie jedynie jak muszę to tankuję Verve 98 a jak tylko mogę to tankuję na Shellu.
Nie ma reguły. Markowe paliwo na BP wykończyło pompę w dieslu - ta sama stacja, te samo paliwo (ultimate diesel) wykończyło dwa samochody.

Zgadzam się z Twoim mechanikiem - wszystko wskazuje na złą jakość paliwa. Dolej jakiegoś markowego paliwa wysokooktanowego.
Toyota Prius ZVW30 FL - 2014 - *** KEEP CALM and drive a PRIUS ***

Offline joy

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: 17-04-2018, 21:08:59 »
Problem wypadania zapłonów rozwiązany.  To nie paliwo winne, tylko wtrysk na drugim cylindra był walnięty. Tak serwis Toyoty jak i autoelektryk-elektronik z dobrą renomą nie potrafili zdiagnozować usterki. Pomógł dopiero mój mechanik, który  rozważając różne warianty wpadł na pomysł zamiany wtrysków na drugim i trzecim cylindrze. Komputer wykazał wypadanie zapłonów tym razem na trzecim cylindra, a więc uszkodzony wtrysk. W ASA zaspiewali 1040 zł. i kilka dni oczekiwania, na Allegro kupiłem używkę za 12 zł. z odbiorem osobistym, bo było blisko, i Prius znów śmiga...

Offline fazibazi

• Moderator
« Odpowiedź #3 dnia: 18-04-2018, 14:34:30 »
No i pięknie  :good: niech śmiga. Kolejna opcja w głowie zostaje, na taką ewentualność dzięki za info!
AURIS I 2011 HSD LPG - ecowarrior
Webasto TTE, VIOFO A119 fv3.4 HDR i inne bajery

Offline Teofil

• Prawie Toyot
« Odpowiedź #4 dnia: 19-04-2018, 15:39:50 »
To nie paliwo winne, tylko wtrysk na cylindrze. Dobry serwis i elektryk potrzebny koniecznie ! :D

Toyota Klub

« Odpowiedź #4 dnia: 19-04-2018, 15:39:50 »