Autor Wątek: wyciszenie  (Przeczytany 25798 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline zoja

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 123
  • Płeć: Kobieta
Odp: wyciszenie
« Odpowiedź #15 dnia: 14-04-2018, 20:52:59 »
W 1.2T przynajmniej tej którą ja mam doskwiera tylko szum wiatru od szyby kierowcy. Silnik pracuje cicho (przy 150km/h obroty są 3tyś). Ja bym chętnie zrobił coś z tym szumem wiatru, chyba do ASO zgłoszę i wymienią uszczelki w drzwiach? Ktoś zgłaszał problem z wyciszeniem?
Ja mam 1.2,wymienili mi uszczelki przy małych szybkach.
Jak dla mnie nic się nie zmieniło, szum jest dalej.
Zgłaszałam ponownie, wizyta w serwisie, po czym panowie po jeździe stwierdzili ,że nie odbiega ów szum od normy i że wszystkie CH-erki tak mają.

U mnie powyżej 120 muszę radio niestety pogłaśniać.Silnik nie jest cichy.

Remek

  • Gość
Odp: wyciszenie
« Odpowiedź #16 dnia: 14-04-2018, 21:01:55 »
Super, dzięki za info też zgłoszę wyciszenie. Nie wiesz jakie masz obroty przy 150km/h? CVT pokazuje obroty silnika na desce? Hałas silnika jest wprost proporcjonalny do jego obrotów. Ja mam M/T to mogę trzymać je nisko do 110km/h później już rosną

Offline zoja

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 123
  • Płeć: Kobieta
Odp: wyciszenie
« Odpowiedź #17 dnia: 14-04-2018, 22:04:07 »
Wysłany przez: Remek
? dnia: Dzisiaj o 21:01:55 ? Cytuj (zaznaczone)
Super, dzięki za info też zgłoszę wyciszenie. Nie wiesz jakie masz obroty przy 150km/h? CVT pokazuje obroty silnika na desce? Hałas silnika jest wprost proporcjonalny do jego obrotów. Ja mam M/T to mogę trzymać je nisko do 110km/h później już rosną
Oczywiście przy automacie też są pokazywane obroty i podobnie ok 3tyś przy 150.
Ja jednak lubię dość szybką i dynamiczną jazdę, więc u mnie jest różnie.'W każdym razie jest głośno..
Przyzwyczaiłam się  :-P

Offline marcin

  • Moderator
  • Toyot Spamer
  • ******
  • Wiadomości: 8180
  • Płeć: Mężczyzna
    • 3vz.pl
Odp: wyciszenie
« Odpowiedź #18 dnia: 14-04-2018, 23:23:04 »
Remek, nowe uszczelki Ci wiele nie pomogą - po prostu szumi, coś jest skopane konstrukcyjnie, ale nie zagłębiałem się jeszcze w CH-R, skąd dokładnie szumi. Myślę, że częściowo jest to do ogarnięcia, ale wątpię czy do końca - podobnie jak szum z okolicy przedniej szyby. Chyba muszę się bardziej pochylić nad tematem, bo już parę osób marudziło o to, że im "skądś" szumi.

Co do podanych kosztów, to - jak na zakres opisanych prac - nie jest to dużo. Pytanie tylko jakie materiały zostały użyte, bo nie ma dobrych, które są lekkie i lekkich, które są dobre. Najlepszy efekt uzyskuje się używając kilku różnych rodzajów (ja np. używam 4-5 różnych) mat, jak również innych środków, w zależności od miejsca aplikacji i zakładanego efektu.

Najrozsądniej zacząć wygłuszanie od strony źródła dźwięku, ale wiąże się to czasem z rozbiórką całego podwozia czy wyciąganiem silnika, a tego nie każdy klient sobie życzy, więc w większości przypadków robi się kabinę i musi wystarczyć...



3VZ.pl



Offline Macallan

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 80
Odp: wyciszenie
« Odpowiedź #19 dnia: 16-04-2018, 08:50:04 »
@tomasz2006
Uważam te informacje za cenne, a krytyka wyników dlatego, że badania nie zostały wykonane w profesjonalnym, naukowym laboratorium jest conajmniej nie na miejscu. Takie badania prawdopodobnie kosztowałyby bardzo dużo podrażając znacznie koszt całego przedsięwzięcia, które stałoby się nieopłacalne (rozsądniej pewnie byłoby sprzedać samochód). Mnie najbardziej doskwiera warkot silnika przy przyspieszaniu. Uważam, że Toyota w tym przypadku maksymalnie zaoszczędziła na kosztach i jestem gotów dołożyć parę złotych, aby problem tego hałasu zniwelować.

Offline Gracol

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 185
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: wyciszenie
« Odpowiedź #20 dnia: 16-04-2018, 16:22:08 »
@tomasz2006
Uważam te informacje za cenne, a krytyka wyników dlatego, że badania nie zostały wykonane w profesjonalnym, naukowym laboratorium jest conajmniej nie na miejscu. Takie badania prawdopodobnie kosztowałyby bardzo dużo podrażając znacznie koszt całego przedsięwzięcia, które stałoby się nieopłacalne (rozsądniej pewnie byłoby sprzedać samochód). Mnie najbardziej doskwiera warkot silnika przy przyspieszaniu. Uważam, że Toyota w tym przypadku maksymalnie zaoszczędziła na kosztach i jestem gotów dołożyć parę złotych, aby problem tego hałasu zniwelować.

 :good:

Remek

  • Gość
Odp: wyciszenie
« Odpowiedź #21 dnia: 16-04-2018, 23:09:59 »
Mnie najbardziej doskwiera warkot silnika przy przyspieszaniu. Uważam, że Toyota w tym przypadku maksymalnie zaoszczędziła na kosztach i jestem gotów dołożyć parę złotych, aby problem tego hałasu zniwelować.

Silnik wolnossący który ma 98KM przy przyśpieszeniu musi kręcić się na wysokie obroty stąd ten hałas.
Z 1.2T nie ma problemu z hałasem bo wysoki moment już od 1500  do 4000 obrotów, przynajmniej mi on nie doskwiera, jest za to hałas wiatru od szyby. Może coś z aerodynamiką lusterka jest skopane?

Offline przmor

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2580
Odp: wyciszenie
« Odpowiedź #22 dnia: 17-04-2018, 01:55:05 »
Silnik 1,8 z hybrydy trudno rozkrecic powyzej 4tys. Ja u siebie maksymalnie widzialem 3800.

Offline Eryk

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: wyciszenie
« Odpowiedź #23 dnia: 17-04-2018, 08:11:35 »
nie obroty silnika i hałas od niego w c-hr jest problemem ale właśnie ten hałas przy szybie co ciekawe głównie lewa strona , u mnie po odbiorze z salonu po jakiś 10 km na prostej równej dwupasmówce żona siedząc na prawym fotelu od razu usłyszała że dziwnie szumi a prędkość była ok 80-90 km/h .

na angielskim forum sugerują że te hałasy wiatru w drzwiach znikną po zastosowaniu owiewek szyb np.  takich http://allegro.pl/owiewki-przod-tyl-toyota-c-hr-od-2016r-i7261345848.html#thumb/1
tak specjalnie nie podobają mi się te plastiki ale może będzie trzeba wydać 130 zeta aby sprawdzić czy to wina konstrukcyjna lusterka powoduje taki dziwny świst.

Offline Eryko_twl

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 78
Odp: wyciszenie
« Odpowiedź #24 dnia: 18-04-2018, 21:10:03 »
nie obroty silnika i hałas od niego w c-hr jest problemem ale właśnie ten hałas przy szybie co ciekawe głównie lewa strona , u mnie po odbiorze z salonu po jakiś 10 km na prostej równej dwupasmówce żona siedząc na prawym fotelu od razu usłyszała że dziwnie szumi a prędkość była ok 80-90 km/h .

na angielskim forum sugerują że te hałasy wiatru w drzwiach znikną po zastosowaniu owiewek szyb np.  takich http://allegro.pl/owiewki-przod-tyl-toyota-c-hr-od-2016r-i7261345848.html#thumb/1
tak specjalnie nie podobają mi się te plastiki ale może będzie trzeba wydać 130 zeta aby sprawdzić czy to wina konstrukcyjna lusterka powoduje taki dziwny świst.
Znalazłem pewne rozwiązanie hałasu wiatru , okazuje się że japońce zaoszczędzili na uszczelce za parę euro
 http://hybridlife.org/threads/toyota-c-hr-ajout-de-joint-detancheite.2921

W Japan można podobno kupić dedykowane uszczelki na drzwi

Wysłane z mojego Lenovo YB1-X90L przy użyciu Tapatalka


Offline amorek

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 94
Odp: wyciszenie
« Odpowiedź #25 dnia: 18-04-2018, 21:26:31 »
Wydaje mi się że 2,5 db mniej po wygłuszeniu za 6tyś zł to mało -a drogo.

Offline przmor

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2580
Odp: wyciszenie
« Odpowiedź #26 dnia: 18-04-2018, 21:36:40 »
Ale wiesz, ze 2,5dB to niemal o polowe ciszej?

Offline zoja

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 123
  • Płeć: Kobieta
Odp: wyciszenie
« Odpowiedź #27 dnia: 18-04-2018, 22:29:53 »
Znalazłem pewne rozwiązanie hałasu wiatru , okazuje się że japońce zaoszczędzili na uszczelce za parę euro
 http://hybridlife.org/threads/toyota-c-hr-ajout-de-joint-detancheite.2921

W Japan można podobno kupić dedykowane uszczelki na drzwi
Na ali można to kupić? jakieś konkrety?

Offline Vega

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 168
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: wyciszenie
« Odpowiedź #28 dnia: 19-04-2018, 05:59:12 »
Gdzie można znaleźć oficjalne dane na temat głośności, bo jak dochodzić swoich racji w serwisie. W moim chr to szum tylnych opon daje się najbardziej w znaki. Wydaje się że raz, nie wyciszone nadkola a dwa uszczelki tylnych (szczególnie lewych) drzwi.W aurisie zawieszenie było ideał.
« Ostatnia zmiana: 19-04-2018, 06:59:18 wysłana przez Vega »

Offline P@rsival

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 70
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: wyciszenie
« Odpowiedź #29 dnia: 19-04-2018, 13:53:03 »
Mój model akurat został zakupiony pod koniec 2017r. i w porowaniu do testowego auta z roku produkcji 2016 zauwazylem znaczaca poprawe "wyciszenia auta".

Na aliexpress zakupiłem troche wynalazków w tym uszczelki - owszem nie są tak oryginalne jak powyżej,ale znacznie tansze.
W wyszukiwarce polecam wpisać "Car Door Seal Strip Big D Small D Z P Type Waterproof Trim Sound Insulation"

Osobiście czekam na cieplejsze dni zeby chociaz nakleic tasmy na te drzwi od kierowcy.
Toyota C-HR Hybrid Prestige+LED+JBL+inne


 

Beesafe.pl