Częsci samochodowe w iParts.pl

Autor Wątek: Co mi zżarło akumulator?  (Przeczytany 680 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline maar

• Toyot Leżący
  • *
Co mi zżarło akumulator?
« dnia: 15-04-2018, 16:00:44 »
Samochód 2 lata.
W lutym był przegląd (akumulator sprawdzony - test wypadł OK).
Stał na parkingu, nie ruszany przez 7 dni i dzisiaj zdziwienie. Nawet nie zakręcił. Akumulator rozładowany.
Czy miał ktoś też taki problem?
Silnik 1,6.

Offline zbiniek

• Toyot Leżący
  • *
    • Excelforum
Odp: Co mi zżarło akumulator?
« Odpowiedź #1 dnia: 15-04-2018, 21:10:34 »
Za krótko mam swój samochód, żeby się wypowiadać. Ale, mój po zakupie stał w garażu dobre 10 dni i bez problemu odpalił.

Może masz podłączone jakieś odbiorniki typu: kamerka czy lokalizator GSM, które ciągną miliampery z akumulatora.
Pozdrawiam

Zbiniek

Auris TS 1.6 - 2015 r.

Offline Stivo

• Toyot Zmotoryzowany
« Odpowiedź #2 dnia: 15-04-2018, 21:31:42 »
a może po prostu nie domknąłeś drzwi któryś bądź bagażnika?

Offline maar

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: 15-04-2018, 21:48:31 »
Lokalizatora nie mam. Kamerkę owszem, ale ona jest podpięta do gniazda zapalniczki, a gniazdo działa wyłącznie przy przekręconym kluczyku.
Podejrzewam klapę bagażnika (nie domknięta, zapala lampkę w bagażniku), ale czy niedomknięta klapa nie powinna uruchomić alarmu (muszę to sprawdzić)?
Inne podejrzenie kieruję ku radiu, które podłączone jest bezpośrednio do akumulatora. Tyle, że radio na pewno nie działało dłużej (o ile w ogóle działało) niż 60 min, bo tak jest ustawione. Muszę jutro sprawdzić, czy przypadkiem, nie pobiera "jakiś mA", nawet jak jest wyłączone.

Offline YogiBabo

• Toyot Chodzacy
  • E18_Prestige_MultidriveS
« Odpowiedź #4 dnia: 15-04-2018, 22:22:11 »
ale czy niedomknięta klapa nie powinna uruchomić alarmu
niedomknięta klapa powinna na wyświetlaczu między zegarami się świecić
Inne podejrzenie kieruję ku radiu, które podłączone jest bezpośrednio do akumulatora. Tyle, że radio na pewno nie działało dłużej (o ile w ogóle działało) niż 60 min,
radio niefabryczne ? Bo w corolli (a przecież to to samo co auris) jak nawet coś się zostawi włączonego (lamka, zapłon/radio), to po 15 minutach sam odcina zasilanie

Offline maar

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: 15-04-2018, 22:42:31 »
Jeżeli zamykasz bagażnik i odchodzisz od samochodu, to raczej trudno zauważyć, że na wyświetlaczu zaświeciła się sygnalizacja niedomkniętych drzwi.
Radio krótkofalarskie i tak jak napisałem, wpięte bezpośrednio pod akumulator, więc żaden komputer samochodu go nie odłączy. Ale tego radia, po pierwsze, na 99% nie zostawiłem włączonego, po drugie, gdyby jednak zostało włączone, to po 60 min. wyłączyło by się samo.

Offline YogiBabo

• Toyot Chodzacy
  • E18_Prestige_MultidriveS
« Odpowiedź #6 dnia: 16-04-2018, 09:38:49 »
to raczej trudno zauważyć, że na wyświetlaczu zaświeciła się sygnalizacja niedomkniętych drzwi.
nie będę polemizował, bo każdy mierzy swoja miarą, ale ja po zamknięciu bagażnika nawet przez przyciemniane szyby widzę, że coś się świeci pomiędzy zegarami.
ale czy niedomknięta klapa nie powinna uruchomić alarmu (muszę to sprawdzić)?
niekoniecznie - można otworzyć bagażnik, wysiąść, zamknąć drzwi centralnym i sobie pójść. Poza sygnalizacją na desce nic się nie dzieje
Inne podejrzenie kieruję ku radiu,
chyba najwłaściwszy trop, bo alarm po tygodniu postoju chyba nie rozładuje aku  :o

Offline robikon

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #7 dnia: 16-04-2018, 11:46:00 »
alarm po tygodniu postoju chyba nie rozładuje aku
Jeżeli ostatnio jeździłeś tylko na krótkich odcinkach (np. miasto) to akumulator mógł być nie doładowany. W tym przypadku nawet "niewielki" pobór prądu w czasie kilkudniowego postoju mógł rozładować aku do końca.

Offline przmor

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #8 dnia: 16-04-2018, 12:16:15 »
Najpierw to sprawdz akimulator bo moze najzwyczajniej w swiecie nadeszla na niego pora. To ze w lutym byl sprawny nic nie znaczy.
« Ostatnia zmiana: 16-04-2018, 12:17:53 wysłana przez przmor »

Offline Carolla

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #9 dnia: 16-04-2018, 15:37:00 »
Najpierw to sprawdz akimulator bo moze najzwyczajniej w swiecie nadeszla na niego pora. To ze w lutym byl sprawny nic nie znaczy.
Dokładnie tak. Jeśli nic nie pobiera prądu, to przyczyny trzeba szukać w akumulatorze lub układzie ładowania.
Co nie zmienia faktu, że zamiast gdybać warto sprawdzić pobór prądu na postoju. Jeśli coś zżera, trzeba sprawdzić w którym obwodzie.

Toyota Klub

« Odpowiedź #9 dnia: 16-04-2018, 15:37:00 »