Autor Wątek: Miga niebieska kontrolka od płynu chłodniczego  (Przeczytany 6566 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline jaros121

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 8
Miga niebieska kontrolka od płynu chłodniczego
« dnia: 16-04-2018, 10:06:29 »
Witam. Problem objawia się faktem, że cały czas miga niebieska kontrolka od płynu chłodniczego, niezależnie od temperatury płynu chłodniczego, poziom płynu ok. Silnik 1.8 benzyna 129 KM. Proszę o pomoc.

Offline franc5

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 63
Odp: Miga niebieska kontrolka od płynu chłodniczego
« Odpowiedź #1 dnia: 16-04-2018, 19:26:46 »
Wydaje mi się że problem leży po stronie czujnika temperatury, jeśli masz możliwość to podepnij pod kompa

Offline DANIS

  • Prawie Toyot
  • Wiadomości: 2
Odp: Miga niebieska kontrolka od płynu chłodniczego
« Odpowiedź #2 dnia: 01-05-2018, 21:24:18 »
Witam w mojej książce toyoty pisze że może to być spowodowane uszkodzeniem czujnika płynu chłodniczego, ale nie przeszkadza to w kontynuowaniu jazdy,

Offline jaros121

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Miga niebieska kontrolka od płynu chłodniczego
« Odpowiedź #3 dnia: 03-05-2018, 15:19:43 »
Czujnik wymieniony, nie ma błędu czujnika. Temperatura wody po podłączeniu pod komputer prawidłowa. Kontrolka temperatury wciąż miga na niebiesko.

Offline jaros121

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Miga niebieska kontrolka od płynu chłodniczego
« Odpowiedź #4 dnia: 14-06-2018, 22:59:46 »
Dalszych obserwacji wynika, że oprócz migającej na niebiesko kontrolki płynu chłodniczego występuje brak tempomatu oraz nie działająca klimatyzacja. Wszystko w tym samym czasie. Ciekawostką jest, że wszystkie te objawy znikają gdy silnik dostaje obciążenia i spadają obroty, np. gdy migam długimi światłami lub ruszając bez dodawania gazu.
Komputer pokazuje błąd sterownika silnika i błąd klimatyzacji.
Samochód miał zwarcie, nie odpalał, wymieniłem komputer, przepustnicę, radio było upalone w środku. Teraz odpala, jedzie, przyspiesza, tylko te objawy jak wyżej napisałem. Ponadto wymieniłem skrzynkę bezpieczników/komputer w kabinie po lewej stronie.
Proszę o informację co jeszcze należałoby sprawdzić, gdyż ja już nie mam pomysłów.

Offline tjsz

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 243
Odp: Miga niebieska kontrolka od płynu chłodniczego
« Odpowiedź #5 dnia: 15-06-2018, 07:03:57 »
Miałem problem z miganiem ale wtedy tylko miganie i auto nie odpalalo. Problem z masa, ale u mnie spowodowany iCar obd na wifi. Po jego wyjeciu wszystko wrocilo do normy.
Pyt.... w jaki sposob wymieniles skrzynke bezpiecznikow wewnątrz?  Sciagales deske rozdzielcza?
Pozdrawiam - TOmcio

Offline jaros121

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Miga niebieska kontrolka od płynu chłodniczego
« Odpowiedź #6 dnia: 18-06-2018, 17:11:27 »
Ja wyjąłem poprzez wywiercenie dwóch otworów w desce przy lewym kolanie, tam są dwie śruby, które trzymają białe uchwyty skrzynki. Potem zdjąłem uchwyty ze skrzynki i 3 przekaźniki z tyłu skrzynki to inaczej nie da się wyjąć przez trójkątny otwór od drzwi. Trzeba wyjąc licznik.
Ale możesz próbować bez wiercenia otworów, powinno dać się zdjąć skrzynkę z białych uchwytów bez wiercenia.


 

Beesafe.pl