Częsci samochodowe w iParts.pl

Autor Wątek: Prius Prime z USA  (Przeczytany 1570 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Stivo

• Toyot Zmotoryzowany
Prius Prime z USA
« dnia: 16-04-2018, 19:27:55 »
Witam

Podstawowe pytanie czy w priusach prime z USA radio fabrycznie ma polskie menu i czy jest możliwość dostosowania stacji do Polskich realiów? (Mapy, język itp)

Offline Jakub.S83

• Toyot Pełzający
  • **
Odp: Prius Prime z USA
« Odpowiedź #1 dnia: 16-04-2018, 20:10:27 »
Witam

Podstawowe pytanie czy w priusach prime z USA radio fabrycznie ma polskie menu i czy jest możliwość dostosowania stacji do Polskich realiów? (Mapy, język itp)

Konkretnie z tym radiem nie miałem styczności -mapy itp. to pewnie kwestia softu.
Sama jednostka będzie wymagała przestrojenia żebyś mógł polskie fale odbierać.
Toyota Prius ZVW30 FL - 2014 - *** KEEP CALM and drive a PRIUS ***

Offline Stivo

• Toyot Zmotoryzowany
« Odpowiedź #2 dnia: 16-04-2018, 20:19:26 »
Gdzie takie rzeczy mogę wykonać by radio było w pełni funkcjonalne? Czy ASO potrafi takowe sztuczki?

Offline Jakub.S83

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #3 dnia: 16-04-2018, 21:02:03 »
Gdzie takie rzeczy mogę wykonać by radio było w pełni funkcjonalne? Czy ASO potrafi takowe sztuczki?

Z ASO bym nie ryzykował - chyba, że na prawdę trafisz na ogarniętych ludzi. Wg mnie zaproponują Ci wymianę na nową EU wersję.

Przestrojenie zrobi każdy ogarnięty elektronik. Co do samego softu to pewnie wystarczy kupić lub oddać do specjalizujących się firm.

Poszukaj na necie firm, które aktualizują navi - może już coś takiego ogarniali.
Poszukam namiarów na faceta od którego brałem aktualizację do FLa - może on coś pomoże.
Jak znajdę to wyślę Ci pw z mailem.

Offline Stivo

• Toyot Zmotoryzowany
« Odpowiedź #4 dnia: 16-04-2018, 21:55:07 »
A czy gwarancja będzie obowiązywać również na terenie europy i mogę liczyć na Polskie ASO jeśli ściągnę samochód ze stanów? Europejskie wersję nie dość że zabójczo drogie to nie mają kilku rzeczy a o brzydszym wnętrzu wspominać chyba nie trzeba.

Offline Jakub.S83

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #5 dnia: 16-04-2018, 22:25:42 »
A czy gwarancja będzie obowiązywać również na terenie europy i mogę liczyć na Polskie ASO jeśli ściągnę samochód ze stanów? Europejskie wersję nie dość że zabójczo drogie to nie mają kilku rzeczy a o brzydszym wnętrzu wspominać chyba nie trzeba.

Wysłałem Ci pw.

Ja bym napisał pw do Darek Toyota  :good:

Zadzwoniłbym przede wszystkim do ASO lub napisał maila do Polskiej centrali.
Tylko tak otrzymasz wiarygodne informacje i w razie "w" będziesz miał podkładkę.

Offline zbyl31

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: 17-04-2018, 10:32:08 »
Wersje US niemaja gwarancji na terenie europy. Wiem bo juz pytalem i salonu i toyota pl. Kiedys tez chcialem auto z US ale trafilo mi sie autko z Belgii.
« Ostatnia zmiana: 17-04-2018, 10:34:20 wysłana przez zbyl31 »

Online Lehu2

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #7 dnia: 17-04-2018, 12:04:28 »
Z ciekawości zapytam ile taki Prime z USA wychodzi? Rozumiem, że autko bez bicia i uszkodzeń. Kiedyś tez się zastanawiałem nad ściągnięciem z USA ale dałem spokój bo za dużo niepewności co do stanu auta no i cena tez jakaś niższa nie wychodzi w porownaniu z NL czy DE.
----------------------------------------------------------
Toyota Prius Plug-In Hybrid 1,8 HSD Aspiration 2013

Offline zbyl31

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: 17-04-2018, 12:12:56 »
Jak ja patrzyłem na Priusy w USA to mają tam chyba 5 wersji wyposażenia ( nie występują takie w EU )
podstawowa wersja jest goła :) nie ma nawet świateł to jazdy w dzień.
import auta z USA jeśli ma być taniej to wchodzi w grę tylko uszkodzony bo są znacznie tańsze
i poprzez system aukcyjny można taki wyrwać w dobrej kasie.
a jeśli chodzi o Prime to bym się bał bo części u nas w PL praktycznie nie ma do niego tylko przez serwis.

Online Lehu2

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #9 dnia: 17-04-2018, 12:24:09 »
Ano właśnie. Tylko powypadkowe. Bałbym się zainwestować w takie auto jakie by nie było jeśli go nie widzę osobiście. Zastanawiam sie jeszcze czy do USA nie robią w ichniejszych jednostkach miary (calowa vs metryczna).
----------------------------------------------------------
Toyota Prius Plug-In Hybrid 1,8 HSD Aspiration 2013

Offline Stivo

• Toyot Zmotoryzowany
« Odpowiedź #10 dnia: 17-04-2018, 18:37:18 »
Patrzyłem na nową z salonu. Kilkanaście tysięcy oszczędzamy. Bo wersja bogatsza aniżeli EU a tu nie dostaniemy nawet za dopłata wielu opcji. A mi zależało bardzo na entune, grzanie kierownicy i kilka podobnych bo nowa można wyrwać za mniej niż 30k $. Transport poniżej 4k pln no i cło czyli duża oszczędność bo pytałem w toyocie to ponad 160k pln. Bo nasze entune raczej napewno nie mają prawda?

Panowie z kilku salonów potwierdzili że każdy samochód z za oceanu traci gwarancję na każdą część. Problematyczny może też okazać się sam serwis i znalezienie części bo jak się okazuje nie są takie same jak na europe. Na temat radia i reszty nie potrafi udzielić odpowiedzi bo nie wiedzieli nawet że ma inne więc odpowiedź czy potrafią spolszczyć nasuwa się sama.
« Ostatnia zmiana: 17-04-2018, 19:02:36 wysłana przez Stivo »

Offline mariuszs

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #11 dnia: 17-04-2018, 23:30:59 »
A mi zależało bardzo na entune
To może sobie radio z Entune ściągnij, taniej będzie ;)

A tak z ciekawości, co fajnego jest w Entune, bo ciężko znaleźć pozytywne opinie na jego temat ;)

Szczególnie że nawet aplikacje będziesz musiał hakować, żeby móc z nich korzystać w Polsce. -> https://play.google.com/store/apps/details?id=com.tweddle.toyota.entune&hl=pl
« Ostatnia zmiana: 17-04-2018, 23:34:41 wysłana przez mariuszs »

Offline wojtekS

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #12 dnia: 18-04-2018, 08:04:22 »
Panowie z kilku salonów potwierdzili że każdy samochód z za oceanu traci gwarancję na każdą część. Problematyczny może też okazać się sam serwis i znalezienie części bo jak się okazuje nie są takie same jak na europe. Na temat radia i reszty nie potrafi udzielić odpowiedzi bo nie wiedzieli nawet że ma inne więc odpowiedź czy potrafią spolszczyć nasuwa się sama.

Nie ! Nie tracisz gwarancji bo czemu ? Kupiłeś auto z gwarancją na określony czas i/lub przebieg przecież. Ona dalej obowiązuje ale jej realizacja odbywa się zgodnie z jej warunkami czyli na terytorium USA i/lub Kanady - więc tam sobie możesz odstawić auto jak się coś stanie - zostanie wszystko naprawione bezpłatnie :)

(oficjalne stanowisko Honda Europe sprzed kilkunastu lat - identycznie było wtedy z drogimi mercedesami notabene made in Germany, tańsze w USA nawet o 40% w stosunku do Europy - a i tak się im to opłaca sprzedawać bo chyba firma nie dopłacalaby do biznesu przecież co daje obraz jak strasznie nas rąbią tu na wszystkim... Ktoś drążył temat dość głęboko - to tak tytułem smutnego żartu..)

Odnośnie radia / kierownicy podgrzewanej to europejskie aso nie posiada oficjalnie i w praktyce żadnej dokumentacji / wiedzy / szkoleń do wersji i modeli nieeuropejskich - tak samo amerykańskie aso nie ma pojęcia o wersjach japońskich a japońskie aso o południowoamerykańskich itd. Każdy ma swój rynek i tylko do niego zasoby.

W przypadku toyoty jest i tak nieźle bo aso europejskie może zamawiać części dowolne czyli do modeli na rynek Paragwaju dla przykładu. Trwa to ale się da. Honda dla odmiany nie może, tam tylko możesz zamówić część do auta europejskiego - przynajmniej jakiś czas temu tak było. A nawet jeżeli tak to zabiliby ceną.

Offline zbyl31

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #13 dnia: 18-04-2018, 08:30:41 »
a jak z przeróbką takich świateł mijania ? W US są światła symetryczne
da sie to przerobić bez problemu na tych ledach ?

i czy cena która jest podana na stronie Toyoty zawiera juz podatek stanowy ?

Offline wojtekS

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #14 dnia: 18-04-2018, 11:12:53 »
a jak z przeróbką takich świateł mijania ? W US są światła symetryczne
da sie to przerobić bez problemu na tych ledach ?

i czy cena która jest podana na stronie Toyoty zawiera juz podatek stanowy ?

Niektóre są symetryczne niektóre asymetryczne jak europejskie. Nie wiem co producentami kieruje że robią czasem tak a czasem inaczej.
Co do przeróbki to chyba nikt tego jeszcze nie doświadczył czy się da czy nie - przynajmniej na tym forum nie było nic pisane.

Cena podawana nie zawiera podatku.

Toyota Klub

« Odpowiedź #14 dnia: 18-04-2018, 11:12:53 »