Autor Wątek: Jakie zużycie paliwa w C-HR (1.2turbo)  (Przeczytany 53804 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Remek

  • Gość
Odp: Jakie zużycie paliwa w C-HR (1.2turbo)
« Odpowiedź #120 dnia: 11-01-2019, 14:08:04 »
Zalezy od prędkości przy 100-120km/h zasięg to prawie 700km na baku, jak jedziesz autostradowa prędkością 140km to spadnie Ci do 600km. Auto jak nie pokazuje już zasięgu to masz w baku jeszcze paliwa na 150-180km

Offline Italo

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 406
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jakie zużycie paliwa w C-HR (1.2turbo)
« Odpowiedź #121 dnia: 22-01-2019, 15:10:12 »
Nie mogę tego zrozumieć . Wskazówka leży . Zasięg zero i 15 litrów paliwa w baku czyli ok. 200 km .

Do tego po przejechaniu 40 km od pełnego wskazówka spada o 1/4 ...  :wallbash:

Tez macie taki "precyzyjny" wskaźnik ? W seicento lepiej działa
Miłośnik "włoszczyzny"
Posiadacz Fiata 500 z 1970 roku

Offline PingNoMore

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 157
Odp: Jakie zużycie paliwa w C-HR (1.2turbo)
« Odpowiedź #122 dnia: 22-01-2019, 20:35:23 »
Mam dokładnie tak samo.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka


Offline Italo

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 406
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jakie zużycie paliwa w C-HR (1.2turbo)
« Odpowiedź #123 dnia: 23-01-2019, 07:20:19 »
Aha , bo myślałem , że tylko ja mam tak wyjątkowy egzemplarz . Czyli zgłaszanie tego jako usterki czy złej kalibracji nie ma sensu .
Swoją drogą nie mogę wyjść z podziwu , że firma z kraju który ma tak wysoce rozwinięte technologie nie potrafi zrobić dobrze tak elementarnego elementu .
Mówię to z pełną odpowiedzialnością : pierwsza i ostatnia toyota . Za dużo tego mam jak na 2 lata ...
Miłośnik "włoszczyzny"
Posiadacz Fiata 500 z 1970 roku

Remek

  • Gość
Odp: Jakie zużycie paliwa w C-HR (1.2turbo)
« Odpowiedź #124 dnia: 23-01-2019, 10:43:08 »
Masz chyba jaki felerny model model tej CHR bo nikt inny nie zgłasza tylu problemów z autem...

Co do pokazywania stanu baku to ciekawe czy ASO mogą go skalibrować by zasięg zero km pokazywał od momentu jak auto ma 5l paliwa w baku a nie 15l. Zgaduje, że czujnik pojemności w baku jest z wersji hybrydowej która ma zbiornik 42l a nasz ma o 10l więcej. Raz zdarzyło mi się zatrzymać na obwodnicy 1.5km od stacji bo skończyło mi się paliwo... głupia sprawa ale z powodu tego idiotycznego pokazywania braku zasięgu z 15l na pokładzie myślałem, że mam jeszcze paliwo by dojechać do domu gdzie zabrakło mi 3km. Teraz resetuje za każdym razem trip komputer A do pokazywania ile już przejechałem i z tego co widzę to przy w miarę oszczędniej jeździe 700-750km to max u mnie a nie 500km jak pokazuje komputer zaraz po zatankowaniu

Offline zbych

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 150
Odp: Jakie zużycie paliwa w C-HR (1.2turbo)
« Odpowiedź #125 dnia: 23-01-2019, 10:52:01 »
Witam.
Pisałem do TMP odnośnie kalibracji średniego wskazania zużycia paliwa,otrzymałem taką odpowiedz;
1. Zużycie paliwa, które pojawia się na wyświetlaczu  jest obliczane na podstawie  prędkości  pojazdu  i czasu wtrysku  paliwa,  generowanego przez jednostkę sterująca pracą silnika, aktualizowane co ok. 10 sekund (mniej więcej tyle ile Pan oczekuje na zmianę wskazań od
wyłączenia i  włączenia zapłonu, aby móc zaobserwować spadek średniego zużycia paliwa). Po włączeniu zapłonu  bez uruchamiania silnika, wartości czasu wtrysku paliwa i prędkości  są zerowe, tak więc nie da się określić prawidłowo średniego zużycia paliwa.

2. Urządzenie wskazujące w Toyota C-HR średnie zużycie paliwa, średnią prędkość, chwilowe zużycie paliwa i zasięg, nie zalicza się urządzeń pomiarowych z określoną dokładnością pomiaru, a jedynie daje przybliżony pogląd na sposób użytkowania i ułatwia zwiększenie ekonomiki pojazdu.

3. Urządzenie pomiarowe wskazujące średnie zużycie paliwa należy do klasy: ?wskaźnik?. Dla urządzeń tego typu dopuszczalny błąd pomiarowy wynosi 10%. Nie ma możliwości skorygowania danych pokazywanych przez to urządzenie.
Moje doświadczenie z Aurisem I z 2013r wskazuje na coś zupełnie odwrotnego co mi napisali,tam wskazanie było prawie idealne 0,1-0,2l/100km.a zasięg po zatankowaniu ponad 800km.Silnik 1,3
« Ostatnia zmiana: 23-01-2019, 11:00:44 wysłana przez zbych »

Remek

  • Gość
Odp: Jakie zużycie paliwa w C-HR (1.2turbo)
« Odpowiedź #126 dnia: 23-01-2019, 11:17:47 »
z tym średnim spalaniem to też mega słabo jak to rozwiązali bo w innych autach pokazuje średnie spalanie chwilowe, całkowite (z przed ostatniego resetu trip kompa) i średnie spalanie z obecnej trasie. W CHR jest tylko chwilowe spalanie i całkowite średnie.

Offline Gracol

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 185
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jakie zużycie paliwa w C-HR (1.2turbo)
« Odpowiedź #127 dnia: 23-01-2019, 11:19:38 »
Zgaduje, że czujnik pojemności w baku jest z wersji hybrydowej która ma zbiornik 42l a nasz ma o 10l więcej.

No to nie zgadłeś - w hybrydzie jest tak samo  :thumbdown:

Jaki ma to cel - nie wiem, może chodzi o to, żeby nie jeździć na rezerwie (nie przegrzać pompy paliwa, nie zaciągać osadu z dna zbiornika), ale to i tak bez sensu (gdy jest jeszcze tak dużo paliwa) - 0 km powinno pokazywać gdy mamy 5 litrów w baku - czy w turbo, czy w hybrydzie gdzie byśmy nie byli i tak znajdziemy stacje - nawet gdybyśmy zaczęli szukać jej dopiero przy stanie "0".

z tym średnim spalaniem to też mega słabo jak to rozwiązali bo w innych autach pokazuje średnie spalanie chwilowe, całkowite (z przed ostatniego resetu trip kompa) i średnie spalanie z obecnej trasie. W CHR jest tylko chwilowe spalanie i całkowite średnie.

Dokładnie! Toyoto w tych aspektach  :thumbdown:
« Ostatnia zmiana: 23-01-2019, 11:27:01 wysłana przez Gracol »

Remek

  • Gość
Odp: Jakie zużycie paliwa w C-HR (1.2turbo)
« Odpowiedź #128 dnia: 23-01-2019, 11:55:11 »
Ile tankujesz paliwa do hybryd jak pokazuje Ci zasięg zero km? U mnie to 37-38l gdzieś. Jaki zasięg pokazuje wam hybryda po pełnym zatankowaniu?

Zaciąganie syfu z baku to nie jest argument bo auto ma filtr paliwa więc nie ma znaczenia jaki jest poziom paliwa

Offline Kmicic

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 162
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jakie zużycie paliwa w C-HR (1.2turbo)
« Odpowiedź #129 dnia: 23-01-2019, 14:20:37 »
W CHR jest tylko chwilowe spalanie i całkowite średnie.
Wiem, że to jest wątek 1,2 (turbo), ale chciałem tylko sprostować,
w C-HR (na pewno w 1,8) jest średnie spalanie z obecnej trasy.
"W innych autach pokazuje średnie spalanie chwilowe, a w C-HR tylko chwilowe" nie wiem co autor miał na myśli.

Remek

  • Gość
Odp: Jakie zużycie paliwa w C-HR (1.2turbo)
« Odpowiedź #130 dnia: 24-01-2019, 05:13:10 »
1.2T pokazuje podczas samej jazdy chwilowe spalanie i średnie spalanie od ostatniego resetu trip computera. Średnie spalanie z obecnej trasy dopiero pokazuje po zakończeniu jazdy czyli wyłączenia silnika. W innych autach pokazuje się najczęściej średnie spalanie z obecnej trasy podczas samej jazdy autem

Offline Kmicic

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 162
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jakie zużycie paliwa w C-HR (1.2turbo)
« Odpowiedź #131 dnia: 24-01-2019, 08:15:19 »
U mnie odczyt spalania jest następujący;
1. "kropla" - spalanie chwilowe.
2. "kropla" i dystrybutor - spalanie śr. od tankowania.
3. "kropla" i chorągiewka - spalanie śr. od uruchomienia silnika.
Wszystkie trzy wartości, mogę oglądać w czasie jazdy.

Remek

  • Gość
Odp: Jakie zużycie paliwa w C-HR (1.2turbo)
« Odpowiedź #132 dnia: 24-01-2019, 12:35:07 »
To już jasne czemu tyle trzeba dopłacić do hybrydy  <palacz>

Offline Gracol

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 185
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jakie zużycie paliwa w C-HR (1.2turbo)
« Odpowiedź #133 dnia: 25-01-2019, 14:30:54 »
Ile tankujesz paliwa do hybryd jak pokazuje Ci zasięg zero km? U mnie to 37-38l gdzieś. Jaki zasięg pokazuje wam hybryda po pełnym zatankowaniu?

Tankowanie z dziś, na wyświetlaczu --- oznaczające 0 km do przejechania pojawiły się przy wjechaniu na stację.
Weszło 33,6 litra do pierwszego odbicia, Zasięg wzrósł do 831 km... Obydwa wyniki są absurdalne, zważywszy na to, że od poprzedniego tankowania również do pełna samochód przejechał 508 km (średnie spalanie wyniosło 6,6 litra).

Ja nie potrafię znaleźć gdzie pokazana jest wartość średniego spalania od uruchomienia (no chyba, że aktywuje się tę funkcję tylko przyciskiem start/stop ;).

Oczywiście hybryda. nie wiem o czym myśleli ci sławni japońscy inżynierowie projektując ten cały "komputer"...

Offline Kmicic

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 162
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jakie zużycie paliwa w C-HR (1.2turbo)
« Odpowiedź #134 dnia: 25-01-2019, 14:51:59 »
Jak wejdziesz w ustawienia komputera, to Ty decydujesz co ma być wyświetlane na wyświetlaczu.
Jak tego parametru nie ustawisz, to nie będzie on widoczny. Przejdziesz wszystkie okna w prawo, lewo, góra, dół i go nie znajdziesz.
Musisz go zdefiniować.


 

Beesafe.pl