Autor Wątek: Jakie zużycie paliwa w C-HR (1.2turbo)  (Przeczytany 53990 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline dibo75

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 351
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jakie zużycie paliwa w C-HR (1.2turbo)
« Odpowiedź #15 dnia: 01-06-2018, 19:25:45 »
Na sporcie te auto jest nieobliczalne i mówi wam to zawodowy kierowca,ponad milion zjechanych km,ciekawi mnie trwałość silnika ale to już pewnie będzie problem następnego właściciela
Dzisiaj na parkingu dziecko z mamuśką 8/10 stwierdziło że pan ma auto Batmana, szczególnie z tylu tak wygląda :grin:
« Ostatnia zmiana: 01-06-2018, 19:37:23 wysłana przez dibo75 »

Remek

  • Gość
Odp: Jakie zużycie paliwa w C-HR (1.2turbo)
« Odpowiedź #16 dnia: 01-06-2018, 21:13:09 »
Silnik ma turbo bez zmiennej geometrii łopatek tak przynajmniej mnie sprzedawca zapewnił wiec powinien długo pożyć. Moim zdaniem super auto się zwija w trybie sport. W normalnym jest okay, a w ekonomicznym to jakaś tragedia.
W innym poscie pisałem ,że silnik ma innowacyjną zmianę cyklu termodynamicznego między Otto a Atkinsonem w zależności czy potrzebujemy mocy czy chcemy ekonomicznie jechać

https://www.youtube.com/watch?time_continue=65&v=WKKILW3Zj_Y

Offline Italo

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 406
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jakie zużycie paliwa w C-HR (1.2turbo)
« Odpowiedź #17 dnia: 12-06-2018, 09:46:44 »
Jak na tą masę auta i "kosiarkową" wielkość silnika dynamikę należy wg mnie uznać za zaskakująco dobrą , szczególnie w mieście na pierwszych 3 - 4 biegach . Gorzej jest na trasie . Lepiej uciekać z lewego pasa niż próbować wyprzedzać gdy ktoś szybko jedzie za nami .

Zużycie paliwa również uznaję za zadowalające

Trasy lokalne 90 - 100 km/h - 5,5 - 6,0 l

Autostrada ( długie odcinki ) 110 km / h - 5,5 l / 120 km/h - 6,0 l / 130 km/h - 6,5 l

Miasto 8 - 9 litra ( tu mogłoby być ciut mniej )

Pod tymi względami grzech narzekać

I faktycznie - tryb eco nie daje nic po za dramatyczną dynamiką
Miłośnik "włoszczyzny"
Posiadacz Fiata 500 z 1970 roku

Offline piotrco

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Jakie zużycie paliwa w C-HR (1.2turbo)
« Odpowiedź #18 dnia: 19-06-2018, 20:19:25 »
Witam serdecznie właścicieli "kosiarek" :-)

Stałem się szczęśliwym posiadaczem C-HR 1,2 Turbo w wersji Premium i na razie spalanie duże.
W mieście Bydgoszcz (są korki, ale to przecież nie Warszawa) spalanie 10 litrów na 100 km.
Przejechane dopiero 200 kilometrów. Czy po jakimś czasie spalanie spadnie, czy nie mam
co liczyć na dużo mniejszy wynik ? Jak to było w Waszych C-HRkach ?

Pozdrawiam
Piotr

Offline Maciej Loret

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 660
  • Płeć: Mężczyzna
    • Biuro Rachunkowe Małgorzata Loret Przyłęki k/Bydgoszczy
Odp: Jakie zużycie paliwa w C-HR (1.2turbo)
« Odpowiedź #19 dnia: 19-06-2018, 20:34:28 »
Stałem się szczęśliwym posiadaczem C-HR 1,2 Turbo w wersji Premium i na razie spalanie duże.
W mieście Bydgoszcz (są korki, ale to przecież nie Warszawa) spalanie 10 litrów na 100 km.

Moja żona ma w Bydgoszczy Corollą 8-9l/100km, ale z tego część to dojazd do Bydgoszczy ze wsi, więc gdyby była czysta Bydgoszcz, to też by pewnie 10l/100km wyszło (zresztą prawie tyle samo było w Escorcie 1,6).
Jeśli miałeś wcześniej inne auto jeździłeś w podobnych warunkach, to sam najlepiej porównasz pomiędzy autami, bo porównywanie dwóch różnych kierowców w dwóch różnych autach i warunkach... może dać spore różnice...
Corolla CVT 2016
Yaris HSD 2016

Offline piotrco

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Jakie zużycie paliwa w C-HR (1.2turbo)
« Odpowiedź #20 dnia: 19-06-2018, 23:12:35 »
Moja żona ma w Bydgoszczy Corollą 8-9l/100km, ale z tego część to dojazd do Bydgoszczy ze wsi, więc gdyby była czysta Bydgoszcz, to też by pewnie 10l/100km wyszło (zresztą prawie tyle samo było w Escorcie 1,6).

To zupełnie inne auta i inne modele silnika. Corolla ma silniki wolnossące, w innej technologii. Porównywanie nie ma sensu. Bardzo bym prosił o wypowiedź właścicieli C-HRek. Jak to wyglądało w tym modelu przy silniku 1.2 Turbo.

Offline darek60

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1168
Odp: Jakie zużycie paliwa w C-HR (1.2turbo)
« Odpowiedź #21 dnia: 20-06-2018, 00:32:12 »
co myślisz że ktoś ci napisze że po przejechaniu  1000 kilometrów spalanie spadnie do 5 litrów :wallbash:
Ma być ,,ekologicznie,, a nie ekonomicznie , silnik jest za mały do tego auta ,dlatego zarówno w mieście jak i na autostradzie musi swoje spalić.
Gdyby nagle Toyota się nie ,.,obraziła,, na diesle, to pewnie  w opcji kupna  byłby dostępny Chr z silnikiem diesla  1.6 112KM.( silnik z Aurisa )
Benzyna 1.2  ma 180Nm, a diesel miałby 270 Nm,
CHR z tym dieslem  nie dosyć żeby wyrywał asfalt kołami to pewnie paliłby max 5 litrów  ropy. <taniec>
RAV4 2.5 hybrid

Offline Maciej Loret

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 660
  • Płeć: Mężczyzna
    • Biuro Rachunkowe Małgorzata Loret Przyłęki k/Bydgoszczy
Odp: Jakie zużycie paliwa w C-HR (1.2turbo)
« Odpowiedź #22 dnia: 20-06-2018, 09:19:42 »
Porównywanie nie ma sensu.

Ma sens o tyle, że te auta z tymi silnikami będą zużywały podobne ilości paliwa w granicach +-0,5l/100km.
Corolla CVT 2016
Yaris HSD 2016

Offline zdenek2007

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 477
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jakie zużycie paliwa w C-HR (1.2turbo)
« Odpowiedź #23 dnia: 20-06-2018, 11:35:47 »
Ma być ,,ekologicznie,, a nie ekonomicznie , silnik jest za mały do tego auta ,dlatego zarówno w mieście jak i na autostradzie musi swoje spalić.
Gdyby nagle Toyota się nie ,.,obraziła,, na diesle, to pewnie  w opcji kupna  byłby dostępny Chr z silnikiem diesla  1.6 112KM.( silnik z Aurisa )
Benzyna 1.2  ma 180Nm, a diesel miałby 270 Nm,
CHR z tym dieslem  nie dosyć żeby wyrywał asfalt kołami to pewnie paliłby max 5 litrów  ropy.

Silnik diesla? Toż to sprawiał by tylko kłopoty! C-HR to autko do miasta a diesel w mieści dostaje zadyszki i umiera!  <zalamka>
Toyota na diesla się nie obraziła  :song: to analiza rynku i wybór klienta! A tak między nami to presja "pseudo ekologów" z Unii Europejskiej!
Jak sam napisałeś "ma być ekologicznie"! <taniec>

Offline Gracol

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 185
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jakie zużycie paliwa w C-HR (1.2turbo)
« Odpowiedź #24 dnia: 20-06-2018, 12:00:08 »
co myślisz że ktoś ci napisze że po przejechaniu  1000 kilometrów spalanie spadnie do 5 litrów

No niestety duże miasta mają to do siebie, że tam często zamiast spalania w litrach na kilometry powinno podawać się spalanie w litrach na motogodziny.

Ale 10 litrów to chyba ciut za dużo, bo tyle w temp +20 stopni palił mi avensis 1.8 w cvt - bieżący model, choć nie było to rzeczywiście tylko miasto...

Przy takiej samej jeździe, w tych samych warunkach CHR hybryda pali mi 4,4 - 4,8 litra... Spalanie w obu przypadkach obliczane przy dystrybutorze.

Po dotarciu tego 1.2 spalanie powinno trochę spaść - ale pewnie nie więcej niż 0,5 litra...

Remek

  • Gość
Odp: Jakie zużycie paliwa w C-HR (1.2turbo)
« Odpowiedź #25 dnia: 20-06-2018, 17:42:14 »
W mieście Bydgoszcz (są korki, ale to przecież nie Warszawa) spalanie 10 litrów na 100 km.


Nie patrz na wskazania komputera, zresetuj licznik zalej do pełna i zobacz ile Ci spalił z całego baku. Pamiętaj, że wzkazanie poziomu paliwa w toyocie jest z pupy, będzie Ci pokazyć zerowy zasięg jak będziesz miał jeszcze 180km zasięgu.

W miejście 1.2t powinien spalić max 8l

Ja w trasach mieszanych mam teraz średnie spalanie 6.3l/100.

Używaj trybu sport auto z jakiegoś powodu mniej spala dzięki niemu u mnie przynajmniej

Te komentarze o dieslu, trzeba być niezły ignorantem kupując nowe auto w dieslu, czy do miasta czy do jazdy poza

Offline Adasko75

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Jakie zużycie paliwa w C-HR (1.2turbo)
« Odpowiedź #26 dnia: 20-06-2018, 21:05:54 »
a czemu to?

Offline darek60

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1168
Odp: Jakie zużycie paliwa w C-HR (1.2turbo)
« Odpowiedź #27 dnia: 20-06-2018, 22:15:27 »
Te komentarze o dieslu, trzeba być niezły ignorantem kupując nowe auto w dieslu, czy do miasta czy do jazdy poza
A co nagle w dieslu jest takiego złego .Jakoś Mercedes, BMW, Audi i wiele innych marek nie przestało produkować silniki na ON.
Dla mnie nagonka na diesla taka sama jak na ,,nieekonomiczne i  nieekologiczne,, tradycyjne żarówki. Trzeba było rozruszać rynek i napędzić sprzedaż nowych samochodów na PB .
Za parę lat NAJWIĘKSZYM wrogiem społecznym będzie Benzyna , bo przecież wejdą elektryki i znów  trzeba wmówić społeczeństwu europejskiemu   że to jedyna i ,,ekologiczna ,, droga.

RAV4 2.5 hybrid

Offline Eryk

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: Jakie zużycie paliwa w C-HR (1.2turbo)
« Odpowiedź #28 dnia: 21-06-2018, 13:57:21 »
o zupełnie inne auta i inne modele silnika. Corolla ma silniki wolnossące, w innej technologii. Porównywanie nie ma sensu. Bardzo bym prosił o wypowiedź właścicieli C-HRek. Jak to wyglądało w tym modelu przy silniku 1.2 Turbo.

Mi po wyjeździe z salonu palił coś koło 8 litrów pierwsza trasa do domu tak się składa że też jestem z pod bydgoszczy :) moja trasa to wiska pod bydzi do miasta jakies 25 km codzienne korki w Osielsku w dwie strony to teraz pali mi 7 litrów jak się skupie i naprawdę jadę bardzo delikatnie to 6,5 ale przewaznie przy tankowaniui do pełna wychodzi mi 6,9-7,1 l unormowało się to tak od 2 tys na blacie .
czy sie da mniej ne wiem poprzedni suv 3,5 litra 250 km z automatem palił mi 13,5 pb wiec uwazam ze takie 7 l to nadal dużo jak na taką mało popierdułkę co prawda ciezką popierdułke
« Ostatnia zmiana: 21-06-2018, 13:59:35 wysłana przez Eryk »

Offline popeks

  • Prawie Toyot
  • Wiadomości: 2
Odp: Jakie zużycie paliwa w C-HR (1.2turbo)
« Odpowiedź #29 dnia: 21-06-2018, 14:06:42 »
Cześć
trochę z innej beczki,ale możne ktoś mi podpowie. Czy w CHR można włączyć automatyczną blokadę drzwi po ruszeniu autem i przekroczeniu określonej prędkości?


 

Beesafe.pl