Autor Wątek: Jakie zużycie paliwa w C-HR (1.2turbo)  (Przeczytany 53831 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline zdenek2007

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 477
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jakie zużycie paliwa w C-HR (1.2turbo)
« Odpowiedź #30 dnia: 22-06-2018, 09:17:21 »
Cześć
trochę z innej beczki,ale możne ktoś mi podpowie. Czy w CHR można włączyć automatyczną blokadę drzwi po ruszeniu autem i przekroczeniu określonej prędkości?

Temat automatycznego ryglowania drzwi był już przedstawiany na forum! Nie da się! Aczkolwiek jeśli jest autoalarm (niefabryczny) to ponoć jest taka opcja!

Offline Italo

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 406
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jakie zużycie paliwa w C-HR (1.2turbo)
« Odpowiedź #31 dnia: 05-07-2018, 10:34:08 »
Swoją drogą japończycy potrafią zrobić nano - roboty wielkości "bakterii" a nie mogą zrobić ryglowania zamków . Nie potrafię tego zrozumieć :/
Miłośnik "włoszczyzny"
Posiadacz Fiata 500 z 1970 roku

Offline Ma-corolla

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 589
Odp: Jakie zużycie paliwa w C-HR (1.2turbo)
« Odpowiedź #32 dnia: 05-07-2018, 22:35:46 »


Offline sokier

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Jakie zużycie paliwa w C-HR (1.2turbo)
« Odpowiedź #34 dnia: 18-07-2018, 01:23:48 »
To ja wrócę do tematu.
Właśnie wróciłem z wakacyjnej trasy: 3100km. Średnie spalanie wyniosło 6.0l/100km, przy czym 90% tej drogi to autostrada z tempomatem ustawionym na 127km/h (licznik) czyli 120km/h (GPS). Uznałem tą prędkość za kompromis pomiędzy ekonomią a czasem podróży. Dodam, że jeżdżę na pasywnym tempomacie. Aktywny tempomat choć wygodny to nie nadaje się na autostrady gdzie jest duży ruch - każdy posiadacz C-HR'ki wie o czym piszę.
Jako ciekawostkę dodam, że w dieslu (megane 1,5 dci) w takiej trasie i przy podobnym stylu jazdy robiłem 5,3l/100km. Jak widać, w moim przypadku różnica wyniosła zaledwie 0,7l/100km, co na podobnej trasie daje ok. 22l benzyny więcej. Przy średniej cenie paliwa 5,50zł/l (za granicą jest znacznie drożej) wychodzi ok. 120zł więcej kosztów paliwa. :good:
Jak widać Toyota bardzo się postarała z tą "kosiareczką". Ten silnik naprawdę należy uznać za ekonomiczny. Niestety jeśli chodzi o jazdę typowo miejską, a C-HR'ka została przecież stworzona do miasta, to już nie jest tak kolorowo. Silnik 1.2 turbo ma zdecydowanie za mało momentu obrotowego, by w cyklu miejskim  zejść poniżej 7l/100km. Nawet najlepiej stosowane techniki eco-drivingu nie wiele tutaj pomagają. Choć osobiście uważam, że ok. 7l/100km, które realnie można osiągnąć w mieście to wcale nie jest zły wynik.
Trudno tutaj nie zrobić porównania silnika 1,2 do hybrydy. W trasie wyniki są mocno zbliżone. Jeśli chodzi o jadę miejską hybryda już nie pozostawia złudzeń. Jednak, gdy miałem okazję pojeździć hybrydą trochę po mieście, to zrobiłem średnie spalanie na poziomie 3,9l/100. To raptem ok. 3l /100 mniej. Zatem powstaje pytanie: ile lat zwracała by mi się hybryda, która w z zakupie jest ok 15.000zł droższa?
Pozdrawim

Offline darek60

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1168
Odp: Jakie zużycie paliwa w C-HR (1.2turbo)
« Odpowiedź #35 dnia: 18-07-2018, 09:29:54 »
Jak miałeś Meganke na ON  to też jechałeś autostradą o 20 kilometrów wolniej niż można ?  Co by się stało , inaczej ile by spalił chr gdybyś jechał autostradą 150/h ?

,,Chr została stworzona do miasta,,  ciekawe dlaczego?,  do tej pory myślałem że samochody są wielozadaniowe niezależnie czy maja silnik 1  czy 5 litrów.
RAV4 2.5 hybrid

Offline pireus

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 4473
  • Samochód:: GLA 35AMG
Odp: Jakie zużycie paliwa w C-HR (1.2turbo)
« Odpowiedź #36 dnia: 18-07-2018, 10:06:48 »
do tej pory myślałem że samochody są wielozadaniowe niezależnie czy maja silnik 1  czy 5 litrów.
To źle myślałeś. Jeżeli myślałeś. Rozumiem, że swoim samochodem przewieziesz np 3 tony gruzu, a potem weźmiesz udział w wyścigu formuły F1

Offline tomery

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1260
Odp: Jakie zużycie paliwa w C-HR (1.2turbo)
« Odpowiedź #37 dnia: 18-07-2018, 10:27:16 »
Rozumiem, że swoim samochodem przewieziesz np 3 tony gruzu, a potem weźmiesz udział w wyścigu formuły F1

Pireus , podziwiam twoją logikę i umiejętność celnego ripostowania :)
Szacunek.

Jak miałeś Meganke na ON  to też jechałeś autostradą o 20 kilometrów wolniej niż można ?

A co, nie wolno ?
Meganką na ON trzeba jeździć szybciej ?
Wielu jest takich (ja na przykład) którzy jadąc autostradą , niezależnie jakim samochodem (bolid czy furmanka , bena czy ON) jadą w granicach tych 120-130 km/h bo taki mają "styl" i fantazję.
« Ostatnia zmiana: 18-07-2018, 10:32:05 wysłana przez tomery »

Offline Maciej Loret

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 660
  • Płeć: Mężczyzna
    • Biuro Rachunkowe Małgorzata Loret Przyłęki k/Bydgoszczy
Odp: Jakie zużycie paliwa w C-HR (1.2turbo)
« Odpowiedź #38 dnia: 18-07-2018, 10:36:06 »
Wielu jest takich (ja na przykład) którzy jadąc autostradą , niezależnie jakim samochodem (bolid czy furmanka , bena czy ON) jadą w granicach tych 120-130 km/h bo taki mają "styl" i fantazję.

Ja często jadę jeszcze wolniej. Przy 100km/h szacowne zużycie paliwa w mojej Corolli będzie w okolicy 5l/100km (może nawet poniżej).
Corolla CVT 2016
Yaris HSD 2016

Offline sokier

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Jakie zużycie paliwa w C-HR (1.2turbo)
« Odpowiedź #39 dnia: 18-07-2018, 10:38:53 »
Jak miałeś Meganke na ON  to też jechałeś autostradą o 20 kilometrów wolniej niż można ?
Owszem, jeździłem. A czy to jakaś niedorzeczność, że jeździłem 20km/hmniej? Jeździłem z różnymi prędkościami. Natomiast silniki diesla tak samo reagują na przepustnicę jak benzyna. Jadąc szybciej spalasz-więcej. Czy ograniczenie na autostradzie do 140km/h zobowiązuje mnie do jeżdżenia właśnie z taką prędkością? To spore szczęście, że nie mieszkam w Niemczech bo zarżnął bym samochód po pierwszym wypadzie za miasto  :o

Co by się stało , inaczej ile by spalił chr gdybyś jechał autostradą 150/h ?

Pewnie spalanie wyszło by w granicach 10l/100km. Poza tym, co mogło by się stać? Jechałbym znacznie powyżej ograniczenia prędkości narażając siebie i innych uczestników ruchu na niebezpieczeństwo, siebie na dość kosztowny mandat, i nie wiem co jeszcze innego mogło by się stać....  :czerwona:

,,Chr została stworzona do miasta,,  ciekawe dlaczego?,  do tej pory myślałem że samochody są wielozadaniowe niezależnie czy maja silnik 1  czy 5 litrów.

Tutaj wyczerpującej odpowiedzi udzielił już pireus (dzięki i pozdrawiam  <taniec> ).

Podzieliłem się swoimi doświadczeniami z użytkowania C-HR'ki, bo być może ktoś waha się nad zakupem pomiędzy 1.2 turbo a hybrydą i szuka własnie takich informacji. Nikomu jednak nie zamierzam narzucać swojego stylu jazdy. Nie zamierzam również wywoływać dziwnych dyskusji nad wyższością jazdy szybkiej nad wolną. Każdy niech użytkuje swoje auto według własnych upodobań.  :beer:

Offline mariuszs

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1352
Odp: Jakie zużycie paliwa w C-HR (1.2turbo)
« Odpowiedź #40 dnia: 18-07-2018, 10:49:31 »
ile lat zwracała by mi się hybryda, która w z zakupie jest ok 15.000zł droższa?
Pewnie trochę musiałbyś pojeździć tą hybrydą, pytanie czy 1.2T po tym samym czasie ciągle nadawałby się do jazdy :p

Offline darek60

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1168
Odp: Jakie zużycie paliwa w C-HR (1.2turbo)
« Odpowiedź #41 dnia: 18-07-2018, 11:03:04 »
siebie na dość kosztowny mandat,
faktycznie jadąc 150 /h autostrada gdzie można jechać 140 dostanę kosztowny mandat
Cytat: mariuszs
 link=topic=43292.msg611412#msg611412 date=1531903771
Jechałbym znacznie powyżej ograniczenia prędkości narażając siebie i innych uczestników ruchu na niebezpieczeństwo

czyli przy 120 jest bezpiecznie ,a przy 140/h jest niebezpiecznie. Ja p........ co za brednie. Prawda jest taka że nie możesz przeżyć że szczyt techniki chr spalałby 10 litrów ,,ekologicznego,,PB
RAV4 2.5 hybrid

Offline mariuszs

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1352
Odp: Jakie zużycie paliwa w C-HR (1.2turbo)
« Odpowiedź #42 dnia: 18-07-2018, 11:46:35 »
Ja p........ co za brednie.

Jako, że wmieszałeś mój nick w nie mój cytat pozwolę sobie odpowiedzieć. Przekaż tą informację policjantowi podczas najbliższej kontroli drogowej ;)

Prędkość dozwolona to nie prędkość z którą należy się poruszać, tylko maksymalna dozwolona prędkość w idealnych warunkach drogowych. W naszym ułomnym kraju  politykom pomyliły się dwie ustawy w wyniku czego mam ograniczenie do 140km/h zamiast planowanych 130km/h, pomimo że nawet nasze autostrady były projektowane i budowane dla prędkości 130km/h. Dodatkowo policja nakłada realnie mandat dopiero po przekroczeniu 150km/h (w wyniku pomyłki polityków), o ile oczywiście uda im się udowodnić że z taką prędkością jedziemy, bo wszyscy kierowcy uważają że fotoradary są nielegalne :). Sytuacja jest komfortowa bo mamy na drogach przewagę w postaci kierowców debili którym taka sytuacja bardzo odpowiada. Owocem tego są nasze wspaniałe statystyki drogowe, zgodnie z którymi autostrady w Polsce to jedne z najbardziej niebezpiecznych dróg w Europie ;)
 

« Ostatnia zmiana: 18-07-2018, 11:51:37 wysłana przez mariuszs »

Offline przmor

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2646
Odp: Jakie zużycie paliwa w C-HR (1.2turbo)
« Odpowiedź #43 dnia: 18-07-2018, 11:50:55 »
Dzien bez wypadku na autostradzie dniem straconym.

Offline sokier

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Jakie zużycie paliwa w C-HR (1.2turbo)
« Odpowiedź #44 dnia: 18-07-2018, 15:28:49 »
Cytat: mariuszs
faktycznie jadąc 150 /h autostrada gdzie można jechać 140 dostanę kosztowny mandat

...czyli przy 120 jest bezpiecznie ,a przy 140/h jest niebezpiecznie. Ja p........ co za brednie. Prawda jest taka że nie możesz przeżyć że szczyt techniki chr spalałby 10 litrów ,,ekologicznego,,PB

Widać, że nigdy nie podróżowałeś poza granicami swojego powiatu bo nie masz pojęcia o przepisach drogowych i karach w innych krajach. Już widzę jak się moczysz ze strachu po zatrzymaniu przez policję w Szwajcarii na autostradzie przy 150km/h gdzie dozwolone jest 120. Jeśli nie wiesz jakie to uczucie to spróbuj a następnie pochwal się na forum jakim to "kozakiem" jesteś .

Poza tym jak najbardziej potrafię przeżyć spalanie 10l/100 bo lubię sobie pojeździć dynamicznie w trybie sport swoją C-HR'ką. Nie rozumiem tylko do czego pijesz? Jakiś żal doopę ci ściska???


 

Beesafe.pl