Częsci samochodowe w iParts.pl

Autor Wątek: Bicie na kole pasowym w Toyocie Corolli 2016  (Przeczytany 4516 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline patkrz

• Toyot Zmotoryzowany
  • Corolla Comfort+Style+Tech
Odp: Bicie na kole pasowym w Toyocie Corolli 2016
« Odpowiedź #45 dnia: 24-05-2018, 13:02:48 »
Czy nie uważacie, ze tak po prostu musi być? Mogę temat sprawdzic jeszcze w Auris II Z 2013 roku z tym samym silnikiem oraz w Avensis ostatniej generacji z silnikiem 1.8
« Ostatnia zmiana: 24-05-2018, 13:04:23 wysłana przez patkrz »

Offline ojciecmajster

• Toyot Pełzający
  • **
  • 1.6 Valvematic Comfort+Style+Tech
« Odpowiedź #46 dnia: 24-05-2018, 14:39:08 »
Dzieliłeś się już swoimi wątpliwościami w ASO ? Ciekawe, czy po wymianie silnika, każda twoja uwaga nt bicia koła pasowego nie będzie uznana przez TMP za fobię ?

Oczywiście. Swoje wątpliwości od razu zgłosiłem w serwisie. Jednak otrzymałem chyba standardową odpowiedź na odczepkę:

Silnik, który wymieniliśmy w Pana Toyocie, przeszedł szereg testów zanim trafił do nas z UK. Wszelkie parametry silnika mieszczą się  w normach dopuszczalnych przez producenta. Po zamontowaniu silnika, zwróciliśmy szczególną uwagę na pracę koła pasowego i nie zaobserwowaliśmy ponadnormatywnego zachowania się elementów układu napędu osprzętu silnika.
Każdy silnik danego modelu posiada inną charakterystykę pracy, dlatego porównywanie jednego z drugim, może okazać się nie do końca wiarygodne.
Może Pan być przekonany,że nie zamontowalibyśmy wadliwej części do Pana samochodu, według nas wszystkie parametry jak i zakres pracy silnika są prawidłowe.

Na jesień mam serwis i jeszcze raz to zgłoszę
« Ostatnia zmiana: 24-05-2018, 14:41:57 wysłana przez ojciecmajster »
Spalanie - Motostat.pl

Offline YogiBabo

• Toyot Chodzacy
  • E18_Prestige_MultidriveS
« Odpowiedź #47 dnia: 24-05-2018, 15:13:37 »
Czy nie uważacie, ze tak po prostu musi być?
taki mi się wydaje, jednakże przypadek ojcamajstra był chyba ponadnormatywny w porównaniu z tym co mamy u siebie. dlatego z uwagą będę obserwował wątek i działania ojca..... , bo oglądanie koła raczej sobie odpuściłem - nie dopuszczam myśli, że Toyota wypuściłaby taką tandetę w większej ilości niż ten jeden co się ojcu... przytrafił

Offline medeor

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #48 dnia: 25-05-2018, 03:05:20 »
Napisze tak - da się zrobić bez bicia, albo z minimalnym ( co widać na załączonych filmach) . Ale prawdopodobnie się nie opłaca. Nie wiem jaki to ma wpływ ( to bicie ) na trwałość całego rozwiązania. Potrzebny jest inżynier "z krwi i kości" z doświadczeniem najlepiej. Rozmawiałem tylko z mechanikiem, który od ponad 10 lat nie pracuje już w zawodzie wiec nie jest "up to date". Trochę się zdziwił,że w nowej Toyocie tak jest ale machnął ręką jak mu to opisałem słownie w czym jest rzecz. Z doświadczenia tylko powiedział mi, że takie bicie występuje na kole pasowym w jego Renault Laguna z 2004r. Wymieniał też to koło drugi raz z tego powodu - żeby zminimalizować bicie. Ale np. ja mogę powiedzieć, że w Fiacie Stilo diesel 120km - jest idealnie. Bo taki mam i sprawdziłem. Auto ma ponad 111km przebiegu i jest od początku "w rodzinie". Rocznik 2006.
Moja subiektywna, prywatna ocena - nie warto już robić tak dobrych , precyzyjnych rzeczy jak kiedyś. Po 3 latach gwarancji się wymieni na koszt właściciela - jeśli będzie taka potrzeba. A może i wytrzyma te 5..7 lat...
Zdziwiony właściciel Toyoty Auris.

Offline kris1610

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #49 dnia: 25-05-2018, 08:37:52 »
Sprawdziłem i Ja.
Więc:
1. Silnik rozgrzany do właściwej temperatury
2. Obroty oscylowały na granicy 600obr/min
3. Klimatyzacja wyłączona
4. Światła włączone tylko do jazdy dziennej

Wnioski:
1. Koło pracuje równo w osi
2. Nie widzę "naocznie" jakiegokolwiek bicia

Dodatkowe info:
1. Auto produkcja grudzień 2017r
2. Przebieg 1300km
3. W motoryzacji siedzę ponad 10 lat także na oczy "mi nie padło" :-P

Offline kris1610

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #50 dnia: 25-05-2018, 12:30:37 »
Przeprowadziłem dodatkowe oględziny na aucie kolegi.
Auris II 2015r 1.6 132KM CVT
- Bicia nie ma na kole pasowym. Pracuje tak samo jak w mojej Corolli <taniec>

Offline patkrz

• Toyot Zmotoryzowany
« Odpowiedź #51 dnia: 25-05-2018, 16:53:01 »
Przed chwila sprawdziłam raz jeszcze, w takich samych warunkach jak kolega wyżej. Tym razem mam trochę gorsze odczucia, rowki chyba wyglądają jakby stały w miejscu, ale dostrzegam delikatny ruch z boku. Można naprawdę popaść w fobie :D. Wstawiam filmik, moze ktoś zerknie https://youtu.be/ZD9lpyBwu7Y

Offline ojciecmajster

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #52 dnia: 28-05-2018, 08:29:16 »
Zrobiłem pierwszą trasę po serwisie. Z rodziną pojechaliśmy na mazury. Na trasie zaobserwowalem dziwna rzecz. Od prędkości 40km h słychać w aucie dziwne huczenie, tak jakby od opon. Myślałem że to kwestia źle ustawionej zbieżności jednak na miejscu sprawdziłem to na drogach szutrowych i też to słychać. Hałas ten rezonuje po całej kabinie i ciężko ustalić źródło. Co to może wyć? Łożysko, mechanizm roznicowy, przeguby?
Spalanie - Motostat.pl

Offline patkrz

• Toyot Zmotoryzowany
« Odpowiedź #53 dnia: 28-05-2018, 09:42:40 »
Wczoraj sprawdziłam prace koła w Auris II 1.6 Valvematic, 2013 rok, przebieg 66 tysięcy. Obserwacje - pracuje dokładnie tak jak w mojej corolli.

Offline czp

• Toyot Pełzający
  • **
  • Corolla Prestige 1.6 132 KM wersja ZRE181L
« Odpowiedź #54 dnia: 28-05-2018, 10:43:37 »
Wniosek - Toyota tak ma z tymi kołami pasowymi i tyle - szkoda się nad tym rozwodzić. Auta jeżdżą po ponad 200 i 300 tyś. km i jakoś nie słychać aby się komuś z tego powodu silnik rozleciał -  tak, że spoko  :-)
Spalanie - Motostat.pl

Offline czp

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #55 dnia: 28-05-2018, 12:45:30 »
Zrobiłem pierwszą trasę po serwisie. Z rodziną pojechaliśmy na mazury. Na trasie zaobserwowalem dziwna rzecz. Od prędkości 40km h słychać w aucie dziwne huczenie, tak jakby od opon. Myślałem że to kwestia źle ustawionej zbieżności jednak na miejscu sprawdziłem to na drogach szutrowych i też to słychać. Hałas ten rezonuje po całej kabinie i ciężko ustalić źródło. Co to może wyć? Łożysko, mechanizm roznicowy, przeguby?

Kiedyś w innym aucie miałem takie głośniejsze  buczenie i okazało się, że przyczyną była, źle założona obudowa filtra powietrza. Była źle złożona i miała szparę którą dostawało się lewe powietrze i tak buczało. 

Innym razem głośniejszy dźwięk był spowodowany nieszczelnością tłumika dokładnie siatki łączącej kolektor bo już dokonywała żywota ( trzeba było zamontować nową.

Kiedyś coś mi tak brzęczało i buczało w schowku ale to moja żona zaraz szybko to zlokalizowała .

Miałem kiedyś też przypadek, że po wymianie radia rezonowała i buczała jego metalowa kieszeń, ale to zaraz było wiadomo skąd to dochodzi.

No jeszcze miałem takie zdarzenie, że koło tarło mi o plastikową obudowę nadkola bo się obniżyła a  było to słychać jak w aucie było więcej osób albo jakiś ładunek.

======

No ale u Ciebie w nowym aucie to trudno powiedzieć - trzeba szukać.
« Ostatnia zmiana: 28-05-2018, 12:49:32 wysłana przez czp »
Spalanie - Motostat.pl

Offline ojciecmajster

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #56 dnia: 30-05-2018, 03:12:50 »
Byłem na serwisie i stwierdzili ze przyczyną hałasu jest wyząbkowanie przednich opon. Tylko jakim cudem huczą one na szutrach tego już nikt nie był w stanie stwierdzić. Nie stwierdzili natomiast że to wina łożysk czy innych elementów przeniesienia napędu.
Spalanie - Motostat.pl

Offline czp

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #57 dnia: 30-05-2018, 07:28:03 »
Heh - wniosek taki, że jak ostatnio wymieniali Ci silnik to przy okazji wyząbkowali Ci opony :) skoro przed wymianą było ok. ( nie pozamieniali Ci czasem kół miejscami ? - to też może być odczuwalne)

Może czasem za bardzo się wsłuchujesz ?  -  Jak odebrałem Toyotkę to pierwsze co słyszałem to szum opon gdzieś tak od 70 km/h i to dosyć znaczny bo ciągle porównywałem do VW Passata, którym wcześniej długo jeździłem a w nim było po prostu ciszej ( no był o wiele lepiej wygłuszony).  Teraz o tym już nie myślę i właściwie nie zwracam na to uwagi i dopiero teraz uświadomiłem sobie, że tego szumu już nie słyszę.
« Ostatnia zmiana: 30-05-2018, 07:35:17 wysłana przez czp »
Spalanie - Motostat.pl

Offline ojciecmajster

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #58 dnia: 06-06-2018, 09:57:04 »
Jako, że od nowości mam wideorejestrator, znalazłem jakieś stare nagrania z lutego 2017. Jak się wsłuchać to tam również występuje na uuUUu Uu uułuuU. Stawiam więc, że to raczej nie wyząbkowane opony lecz konstrukcja tych opon generuje takie odgłosy.
Spalanie - Motostat.pl

Offline ojciecmajster

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #59 dnia: 17-06-2018, 07:36:25 »
Czy ktoś z obecnych, gdzie stwierdzono bicie udał się z tym tematem do Aso?
Spalanie - Motostat.pl

Toyota Klub

« Odpowiedź #59 dnia: 17-06-2018, 07:36:25 »