Autor Wątek: ANALIZA SPALIN  (Przeczytany 1691 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline jotcekaes

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 108
  • Płeć: Mężczyzna
ANALIZA SPALIN
« dnia: 25-04-2018, 18:30:36 »
Witajcie,
Dziś moja Carina przeszła przegląd, jednak ledwo ledwo. Jest to 1.8 z gazem 7A-FE LeanBurn z instalacją STAG-2 (najprostszą). Problem polega na tym,że przy analizie spalin wyszly przekroczone dla 1996 roku wyniki. Przekroczone były CH i lambda (one są ponoć ze sobą proporcjonalne).
Limity bodajże wynosiły : lambda - około 0,3, CH - 100. U mnie wynosiły około 1,2 / 400.
Pytanie - co może być powodem. Rozrząd i filtr powietrza były wymieniane. Sam w sobie silnik trochę chodzi nieregularnie, ale nie szarpie jakoś mocno ani nie dławi się zbytnio. Czasem trochę na obrotach przyspieszy i zwolni.
Pan diagnosta powiedział,że może trzeba wyregulować zawory, może katalizator przepalony już, może świece słabe ale na pewno nie wydech. Możliwe też, że jest przekręcony o jeden ząbek rozrząd (choć był wymieniany u dobrego specjalisty od japońców w Poznaniu) - cokolwiek to znaczy. Ja największe obawy mam własnie do wydechu, bo jest już dosyć leciwy. Pytanie do Was - na co zwrócić uwagę i czy będzie to mega kosztowne? Miał ktoś może podobny problem?

Offline carinae20gli

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 468
Odp: ANALIZA SPALIN
« Odpowiedź #1 dnia: 26-04-2018, 11:31:39 »
Może wydech do wymiany, tam jest katalizator i 2 tłumiki (może już zawalone sadzą). Ja w carinie 2.0 wymieniałem cały wydech we wrześniu 2016r., bo stary zgnił i odpadł na drodze. Nowy wydech Bosal czyli katalizator i dwa tłumiki i te rury pomiędzy nimi + nowa sonda lambda Denso (bo stara sonda nie pasowała do nowej flanszy) kosztowały 1030zł + robocizna 80zł.
Z kolei nowe świece Denso wstawiłem w ub. roku = koszt 50zł.

Offline sruciok

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 180
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: ANALIZA SPALIN
« Odpowiedź #2 dnia: 21-05-2018, 12:48:09 »
Siema, mam podobnie. Lambda około 1.3-1.4 hc też mocno przekroczone. Na zimnym silniku czuje, że coś jest nie tak i zapłon wypada :/ mam tylko jeden kod błędu - 21


 

Beesafe.pl