Autor Wątek: Kupno Auriski  (Przeczytany 9458 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline lapeczkos

  • Prawie Toyot
  • Wiadomości: 3
Kupno Auriski
« dnia: 27-04-2018, 13:02:58 »
Witam. Zastanawiam się nad kupnem Toyoty Auris w Hybrdzie do 2014 rocznika pewnie. Chciałbym się dowiedzieć o Wasze opinie oraz z jakim silnikiem najlepiej kupić, by nie wrzucać się na początek w koszta, bądź później :)

Offline bazi

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 1623
  • Samochód:: Corolla E16 1.6
Odp: Kupno Auriski
« Odpowiedź #1 dnia: 27-04-2018, 13:07:46 »
Przeciez hybryda byla tylko z jednym silnikiem.
Ewentualnie benzyna 1.6 valvematic (bezawaryjny)



Offline lapeczkos

  • Prawie Toyot
  • Wiadomości: 3
Odp: Kupno Auriski
« Odpowiedź #2 dnia: 27-04-2018, 13:11:16 »
a ja widzę z 1.8 :D

Offline lapeczkos

  • Prawie Toyot
  • Wiadomości: 3
Odp: Kupno Auriski
« Odpowiedź #3 dnia: 27-04-2018, 13:16:43 »
i 2.0

Offline Darek Toyota

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 1700
Odp: Kupno Auriski
« Odpowiedź #4 dnia: 27-04-2018, 13:22:22 »
Gdzie?

Offline Stivo

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2893
Odp: Kupno Auriski
« Odpowiedź #5 dnia: 27-04-2018, 16:46:33 »
W hybrudzie masz tylko 1.8 bo toyota innych nie produkuje do Aurisow. Gwarancja baterii na 10lat o ile ktoś nie stracił gwarancji.

Offline szymonk1

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 47
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kupno Auriski
« Odpowiedź #6 dnia: 29-04-2018, 17:56:55 »
Koledzy,
w Toyota Okęcie w Warszawie mają do sprzedania Auris HSD 2010 r. co myślicie o nim?
https://www.otomoto.pl/oferta/toyota-auris-1-8-hsd-prestige-navi-ID6A0VfB.html
W ogłoszeniu jest napisane, że pochodzi z Polski. Wersja full, trochę to dziwne, że z Polski są takie egzemplarze, wygląda mi to raczej na import z zachodu. Co o tym egzemplarzu myślicie? Czy przebieg 118 tyś. km w roczniku 2010 r. jest realny dla hybrydy, czyli 15 tyś. km / rok?

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 29-04-2018, 18:03:16 wysłana przez szymonk1 »

Offline fazibazi

  • Moderator
  • Toyot Zmotoryzowany
  • ******
  • Wiadomości: 2268
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kupno Auriski
« Odpowiedź #7 dnia: 29-04-2018, 19:42:17 »
realny dla hybrydy, czyli 15 tyś. km / rok?

Chodzi o to że za mało? Tylko się cieszyć. Moją kupiłem ponad 2 lata temu ze 105tys na liczniku a górną granicę ustawiłem na 150tys więc nie spodziewaj się że jak ktoś kupuje hybrydę to po to żeby stała w garażu....Ja robię 40tyś/rok na dojazdy do pracy i inne takie :roll: a popytaj taksiarzy ile robią na 2 zmiany....Wiadomo okazje się zdarzają, jeżeli jest od początku w PL i był serwis to pewnie będziesz miał wszystko udokumentowane przed dealera, do sprawdzenia w systemie. Jest to najwyższa opcja wyposażenia Ausris I HSD (szyber i półskóry) , b.rzadka wersja, moja jest poziom niżej. Spytaj kiedy była PIERWSZA rejestracja w kraju! Prawdopodobnie był to import dealera na zamówienie pod klienta bo w oficjalnej dystrybucji TMP nie było Auris I HSD (w/g mojej wiedzy).

Podejrzanie to brzmi w ogłoszeniu dealera Toyoty "Kupiony w polskim salonie,"
« Ostatnia zmiana: 29-04-2018, 19:44:32 wysłana przez fazibazi »
AURIS I 2011 HSD LPG - ecowarrior
Webasto TTE z GSM, VIOFO A119, iCar pro do HA i takie tam..

Offline szymonk1

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 47
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kupno Auriski
« Odpowiedź #8 dnia: 29-04-2018, 20:19:47 »
fazibazi dzięki za odp.

co do przebiegu to wydaje mi się mały, wychodzi że auto robiło 15 tyś. km / rok.

śledziłem wątki z Twoimi odpowiedziami na tym forum oraz na lpg-forum. Bardzo Cie proszę, jeśli możesz odpowiedz mi na pytania:
1. Jakbym kupił ten egzemplarz, który teraz ma 8 lat, planowałbym nim jeździć np. 5 lat. Czy w wieku 13 lat ten samochód może mieć problemy z korozją? Bo o silnik raczej nie ma co się bać (robię 20 tyś. km / rok).

2. O co jeszcze powinienem zapytać dealera? mam zapisane, że o stan baterii i układu hybrydowego, czy dadzą gwarancję na baterię, jaka jest historia serwisowa, czy mogę oglądnąć spód auta na podnośniku, ilu było właścicieli, czy mogą przy mnie zmierzyć grubość powłoki lakierniczej, itp.

3. Widziałem na Twoim dysku google zdjęcia podnośników pneumatycznych do klapy bagażnika, domyślam się, że wymieniałeś w swoim. Dlaczego? na jakie? oryginalne? zamienniki?

4. Czy butla lpg, którą masz 44,5 l weszła bez jakiś specjalnych kombinacji?

5. Czy ogólnie jesteś zadowolony ze swojego Aurisa, czy jeszcze raz być go kupił?

6. U którego dealera toyoty kupowałeś. Czy jeżeli dają gwarancję 12 m-cy na auto, to można zaufać, że auto faktycznie jest godne polecenia?

Jeśli możesz, proszę Cię o info w powyższych sprawach.
Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: 29-04-2018, 20:42:44 wysłana przez szymonk1 »

Offline fazibazi

  • Moderator
  • Toyot Zmotoryzowany
  • ******
  • Wiadomości: 2268
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kupno Auriski
« Odpowiedź #9 dnia: 29-04-2018, 21:07:53 »
Ad.1 tak, mój już ma, co prawda nie na nadwoziu (przynajmniej nie zauważyłem) ale podłoga nie wyglądała za ciekawie. Niestety nie mam zdjęć. W październiku zeszłego roku zrobiłem zabezpieczenie podwozia i profili, mam nadzieję że to opóźni proces. Po rozmowie z panem robiącym zabezpieczenie, najgorzej było.....pod plastikowymi osłonami. Tak na prawdę te osłony zatrzymują wilgoć bo zbiera się tam błoto i samo się nie usuwa. Latem jak będę miał więcej czasu to chce się przyjrzeć tym "osłonom" zdecydować czy je w ogóle wozić czy zdemontować na amen.
Ad.2 czy dadzą gwarancję na baterię....jeżeli poprzedni właściciel robił wszystko na czas i kontynuował testy co roku to powinieneś dostać. Zostały jeszcze co prawda 2 lata ale zawsze to coś. Spytaj też o to gdzie była pierwsza rejestracja - jak pisałem powyżej. Stan baterii HV i układu, powłoka lakieru, stan klocków i tarcz i dużo innych informacji o aucie dostaniesz w standardzie od dealera w ramach programu Toyota pewne Auto (do tego gwarancja na rok i popytaj o pakiet ubezpieczenia dealerskiego OC/AC - dla mnie była to najlepsza opcja). Mam gdzieś swój raport przy odbiorze mojej Auriski (też z programu TPA, ASO Elbląg, import dealera, daj maila na PW to ci podeślę fotki czego się możesz spodziewać). Podczas jazdy próbnej nie dawał mi spokoju stuki z przodu nadwozia....pierwsza analiza (sprzedawcy) to "pewnie drążki do wymiany", wieczorem telefon...."jednak to nie drążki tylko amortyzator prawy miał luzy, więc będzie miał pan 2 nowe z przodu" (auto było już zadatkowane, więc jakby już moje). Wysępiłem jeszcze dywaniki gumowe (co prawda do Aurisa II) .
Ad.3 Wymieniałem bo zimą klapa miała problemy z podniesieniem (bez tragedii) ale na starych OEM były baardzo duże ogniska rdzy, wolałem wymienić koszt i robocizna znikoma, a klapa idzie do góry praktycznie od samego doło (jest też filmik po wymianie na dysku) kupiłem tu:
http://allegro.pl/silownik-teleskop-klapy-bagaznika-toyota-auris-i-i7084015122.html
Ad.4 Heheh....miałem 44,5  :cool: teraz jest 54  <taniec> więcej info na PW.
Ad.5 Ogólnie tak, kupiłbym go jeszcze raz bo to jest praktycznie to samo co Prius III ale jest bardziej przestronny w środku. Jedyny minus to ten nieszczęsny Cx przy prędkościach powyżej 100km/h któy w PIII wiadomo jest korzystniejszy, więcej modyfikacji i tzw przeróbek jest do PIII, PIII jest bardziej popularny (np. chciałem uruchomić u siebie remote start od PIII...niestety nie udało się). AI HSD to taka krzyżówka Aurisa z PriusemIII, koń+osioł=muł  hehehe bez skojarzeń :grin: . Jednak nie miałem już skąd pożyczyć 15tys żeby kupić dobrego PIII i kupiłem swojego (40tys 2 lata temu auto ze stycznia 2011 z przebiegiem 105tys km). W stosunku cena i jakość (nowy układ HSD z 1.8) dostajemy bardzo korzystne rozwiązanie i na chwilę obecną dla mnie auto będę trzymał do tzw "trupa" bo nie widzę nic ciekawego na rynku. Jeżeli większość twoich planowanych przejazdów to miasto i przedmieścia do 100km/h to Auris wyjdzie korzystniej bo będzie tańszy w zakupie od PIII. Proponuję byś wsiadł sobie do PIII  i takiego Aurisa (nawet nie HSD) i sam zobaczysz czy ci to odpowiada.
Ad6. Już ci odpowiedziałem częściowo wcześniej ASO Elbląg, napisz to podeślę ci co ja tam miałem w ich gwarancji...

Ogólnie fajne to autko z ogłoszenia (półskóra+szyber), sam na takie polowałem ale jak szukałem to pojawiła się jedna sztuka w ASO w Olsztynie i szybko zniknęła  :cry:
AURIS I 2011 HSD LPG - ecowarrior
Webasto TTE z GSM, VIOFO A119, iCar pro do HA i takie tam..

Offline szymonk1

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 47
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kupno Auriski
« Odpowiedź #10 dnia: 29-04-2018, 21:35:22 »
Cześć Fazibazi.

Dzięki wielkie za wyczerpującą odp. i poświęcony czas.

Aurisem I kiedyś jeździłem służbowo tylko 1,4 DiD. Teraz jeżdżę Corollą E12 1,4 htb lpg. Pamiętam właśnie, że w Aurisie I fajnie się jeździło, bo dużo miejsca nad głową, przednia szyba oddalona, boczne okienka koło deski z przodu, wysoko się siedzi, płaska podłoga z tyłu, odchylane oparcie dzielonej tylnej kanapy (nie wiem czy w HSD też to jest). Ogólnie fajne auto, dużo miejsca w środku, uczycie jakby człowiek jechał trochę w vanie, tylko pamiętam, że był strasznie głośny przy tym silniku, ale to diesel był.
Teraz dojeżdżam z rodzinką ok. 20 km w jedną stronę, 15 km to trasa z ograniczeniami, a 5 km to miasto. 1 raz w roku jakiś wypad na wakacje 800 - 1300 km, i kilka razy w roku trasa ok. 200 km w jedną stronę.

Pytałem o teleskopy bo w mojej Corolli też skorodowane, najwięcej ten od strony kierowcy, a widziałem na Twoim filmiku, że wymienione fajnie chodzą.

Wydaje mi się, że za w miarę dobrą cenę kupiłeś swojego, 5-letnia hybryda za 40 tyś. zł. Tu proponują 8 letnią za 35 tyś. zł. Premium zawyża cenę.
To ASO w Elblągu sprowadza auta z zagranicy? Bite było Twoje przed kupnem? Mają teraz na sprzedaż chyba dwa Priusy III przed liftem.

I jeszcze jedno pytanie, jeśli mogę: u Ciebie plastik na tunelu środkowym ten pod dźwignią ręcznego też jest taki ciemny, jak w tym ogłoszeniu? Powinien być chyba w kolorze srebrnym.
« Ostatnia zmiana: 29-04-2018, 21:49:25 wysłana przez szymonk1 »

Offline fazibazi

  • Moderator
  • Toyot Zmotoryzowany
  • ******
  • Wiadomości: 2268
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kupno Auriski
« Odpowiedź #11 dnia: 29-04-2018, 22:13:27 »
odchylane oparcie dzielonej tylnej kanapy

Kanapa dzielona ale bez żadnej regulacji, może w tej wyższej wersji jest regulacja, u mnie nie ma.

Widzę, że edytujesz to i ja dodam tutaj.
Tak, sprowadza. Bite nie, porysowana była maska i nadkole przód (mam zdjęcia sprzed szkody). I nie, wszystkie jakie widziałem były srebrne i u mnie też tak jest. Może to jakaś samoróbka? Nie powiem fajnie to wygląda nawet  :o Generalnie ten plastik się łatwo rysuje. Srebrne powinny być też plastiki między nawiewem a deską:

« Ostatnia zmiana: 29-04-2018, 22:32:35 wysłana przez fazibazi »
AURIS I 2011 HSD LPG - ecowarrior
Webasto TTE z GSM, VIOFO A119, iCar pro do HA i takie tam..

Offline Bartemoka

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 37
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kupno Auriski
« Odpowiedź #12 dnia: 03-05-2018, 07:26:07 »
Szymonk1 i co z ta Aurisa ? Dowiedziałeś się czegoś więcej?

Offline szymonk1

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 47
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kupno Auriski
« Odpowiedź #13 dnia: 03-05-2018, 09:22:29 »
Rozważałem ten egzemplarz, jednak wolałbym kupić coś młodszego. Auris I HSD był produkowany do 2012 r. ale z tego rocznika zauważyłem, że jest bardzo mało egzemplarzy na sprzedaż. Nie dzwoniłem do Toyoty Okęcie, ale widziałem że ogłoszenie zostało ściągnięte w pon. po południu. Także autko sprzedało się w ciągu jednego dnia roboczego od wystawienia ogłoszenia. Pewnie było tego warte. Ja natomiast, jak juz cos kupie to chciałbym troche dluzej tym pojezdzic, więc dobrze byloby zrby bylo mlodsze w momencie kupna. A swoja droga to widze ze ciezko bedzie kupic auto w dobrym stanie, jak auta tak szybko sie sprzedają.

Offline Bartemoka

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 37
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kupno Auriski
« Odpowiedź #14 dnia: 03-05-2018, 11:00:57 »
Hybrydy w tej wersji ze swiecą szukać, lecz tak jak kolega wcześniej mówił gość miał kaprys i sobie zamówił. Trochę podpytałam bo się interesowałem ta sztuka. Samochód kupiony w Poznaniu i dopiero po 2 latach wrócił do wawy gdzie do tej pory co roku był serwisowany w aso Okęcie. Bateria - gwarancja przedłużona do 10 lat. Tarcze i klocki wymienione przy tegoroczym przeglądzie (tyl/przód) Pełna historia w systemie. W środku trochę porysowany w cześć pasażerskiej pewnie dzieci. Cena lekko zawyżona bo wartość ok 33 ale jak na aso to i tak dobrze. Bo to co na moscickiej się dzieje to tam jest żniwo. Z reszta stoi teraz fajna 1.6 w niebieskim metaliku ale 40 k.

Teraz ta hybryda jest zaliczkowana i czeka pewnie na decyzje ??


 

Beesafe.pl