Częsci samochodowe w iParts.pl

Autor Wątek: Kupno Auriski  (Przeczytany 3530 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline szymonk1

• Toyot Leżący
  • *
Odp: Kupno Auriski
« Odpowiedź #15 dnia: 03-05-2018, 17:08:05 »
Bartemoka ten za 40 tyś. zł nie ma skrzyni automatycznej. A na Mościckiej co się dzieje? Co masz na myśli?
Oglądałeś osobiście ten egzemplarz na Okęciu? Dzwoniłeś tam?

Offline Bartemoka

• Toyot Leżący
  • *
  • Toyota, need ride when their vehicle breaks.
« Odpowiedź #16 dnia: 03-05-2018, 20:48:45 »
No tamten nie ma ale jest 1.6 z dobrym przebiegiem. Z bezstopniowym automatem w benzynie to tak jak z hybryda, sztuki rozchodzą się w moment. Co do mościckiej w sumie nic, mają naprawdę fajne sztuki samochodów lecz ostro zawyżają cenę porównując je do wartości rynkowej tych aut.

Na okęcie dzowniłem juz w sobote ok 15 i samochód juz był zarezerwowany a teraz już pewnie ma nowego właściciela.

Offline szymonk1

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #17 dnia: 03-05-2018, 20:53:03 »
No to nieźle, 1 godz. po wystawieniu ogłoszenia, auto już zarezerwowane.
Tylko na jakiej podstawie zarezerwowali, wystarczy zadzwonić i poprosić przez telefon o rezerwację?
Zarezerwują tak w Toyocie?

Offline fazibazi

• Moderator
« Odpowiedź #18 dnia: 03-05-2018, 21:50:45 »
Przelew szybki na konto max 15 min i jest rezerwacja. Poza tym jak ktoś ma blisko i polował na takie auto to długo się nie zastanawia. Tym bardziej ze auto nie jest od jakiegoś tam komisu...ja poszukiwania zacząłem własnie od komisów....zakończyłem w ASO.
« Ostatnia zmiana: 03-05-2018, 22:02:06 wysłana przez fazibazi »
AURIS I 2011 HSD LPG - ecowarrior
Webasto TTE, VIOFO A119 fv3.4 HDR i inne bajery

Offline Bartemoka

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #19 dnia: 04-05-2018, 03:41:35 »
Dokładnie od razu trzeba jechać i zaliczka na stół (bezzwrotna) i samochód zarezerwowany. Ja pamietam ze miałem tak ze swoją ave t27, szybki wywiad przez telefon i jazda.

Offline szymonk1

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #20 dnia: 04-05-2018, 08:36:56 »
No tak, tylko gorzej jak masz do pokonania parę set km i kilka godzin jazdy do salonu.
A tak w ogóle to ile takie zaliczki zwykle wynoszą? Jakie kwoty wchodzą w grę?
I jak w ogóle odbywa się kupno używanego samochodu z autoryzowane salonu?
Płatność następuje gotówką, przelewem? Można wyjechać autem tego samego dnia, np. przy płatności gotówką? Czy przygotowują jakoś specjalnie auto / dokumenty i trwa to parę dni?

Sorry za tak może trywialne pytania.
« Ostatnia zmiana: 04-05-2018, 08:44:35 wysłana przez szymonk1 »

Offline logicalvolume

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #21 dnia: 04-05-2018, 09:46:13 »
To dziwne te rezerwacje, w Poznaniu wystarczy pojawić się osobiście w salonie albo telefon i potrafią zarezerwować auto na 1 - 2 dni... Nie rozumiem jak można płacić za rezerwację, a co jak okaże się że z autem jest coś nie tak? I jeszcze ta zaliczka "bezzwrotna" ... ? Nie rozumiem.

Offline mariuszs

• Toyot Chodzacy
« Odpowiedź #22 dnia: 04-05-2018, 10:51:08 »
No to nieźle, 1 godz. po wystawieniu ogłoszenia, auto już zarezerwowane.
Tylko na jakiej podstawie zarezerwowali, wystarczy zadzwonić i poprosić przez telefon o rezerwację?
Zarezerwują tak w Toyocie?
Zwykle tak rezerwują, masz czas na wpłatę zaliczki np. do 12 dnia następnego. Jeśli nie wpłacisz to rezerwacja jest anulowana. Co w tym dziwnego? Salon wychodzi ze słusznego założenia że klient jest osobą poważną :)

Offline Stivo

• Toyot Zmotoryzowany
« Odpowiedź #23 dnia: 04-05-2018, 10:53:01 »
Ja dzwoniłem i wysłałem szybkim przelewem 100zl zaliczki za Aurisa II HSD w wawie. Miałem 400km. Później ściągnęli go do salonu blisko mnie i pojechałem oglądnąć.

Offline szymonk1

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #24 dnia: 04-05-2018, 11:34:23 »
Później ściągnęli go do salonu blisko mnie i pojechałem oglądnąć.
Stivo,
dobrze zrozumiałem? Wpłaciłeś 100 zł zaliczki, następnie uzgodniłeś, że chcesz oglądnąć ten egzemplarz w innym salonie blisko Twojego miejsca zamieszkania?
Kto płaci za transport auta do innego salonu? A co jakbyś się nie zdecydował kupić tego konkretnego egzemplarza? pewnie ta stówa przepada, to mały pikuś, a dla Toyoty większy problem pewnie.

A tak zapytam, tego swojego Aurisa przesłali ci do oglądnięcia może do Toyoty Dakar w Rzeszowie?

Offline artur84

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #25 dnia: 04-05-2018, 12:52:06 »
Pytanie z innej "beczki" czy nie uważacie że należałoby założyć jakiś temat dotyczący zakupu samochodu (w tym przypadku aurisa) i przestrzegać przed samochodami które znacząco odbiegają od opisu i stanu faktycznego. Myślę że wielu osobom to by pomogło w znalezieniu dobrego samochodu bez robienia sobie niepotrzebnych wycieczek gdzie marnuje się  zarówno czas jak i pieniądze. Sam pamiętam jak kilka lat temu szukałem samochodu to praktycznie (tak deklarował właściciel lub osoba sprzedająca) każdy auris był bezwypadkowy który oglądałem a faktycznie to były po mniejszym lub większym dzwonie. Fakt że nie robiłem większych "wycieczek" bo wszystkie były w Warszawie ale czas jednak zmarnowany.

Offline Stivo

• Toyot Zmotoryzowany
« Odpowiedź #26 dnia: 04-05-2018, 21:41:39 »
Zobaczyłem samochód na allegro i zaliczka miała być zwrotna jeśli się nie zdecyduje. Pan mi powiedział że pierwszeństwo ma ten kto zgodzi się na zaliczkę i ją uiści bo w ciemno nie będą wysyłać. Mówił że salony współpracują ze sobą więc nie ma problemu do którego salonu wyślą. Ściągnąłem do Stalowej Woli bo pracuje tam ostatnio codziennie i mogłem z mechanikiem podlecieć w godzinach pracy więc nie było mi na rękę jechać do Dakaru, branie dnia wolnego, tym bardziej że mieli zapierdol spowodowany przeniesieniem salonu z Krasnego do Świlczy. I polecam brać ze sobą sprawnego lakiernika bo sporo kasy udarł na moim egzemplarzu gdzie sam nie zauważyłbym ani połowy defektów gdzie wiedziałem że i tak występować One będą.

Offline Bartemoka

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #27 dnia: 05-05-2018, 06:02:36 »
Generalnie kupno auta używanego z aso wyglada następująco:

Zaliczka:
Przy samochodzie który jest i dla klienta duzo wart i aso wie ze jest w bardzo dobrym stanie to potrafią nawet do 1000 zł zaśpiewać za zaliczkę. Lecz poznając cała historie auta to prosty wybór dla Ciebie bierzesz lub nie.

Rezerwacje:
Kupowałem już kilka toyot z aso w WWA i każda rezerwacja nie trwała dłużej niż do końca dnia roboczego ale to i tak z duża łaska było to robione.

Samo kupno:
Wszystko zależy czy klient sprzedający auto lub zostawiający w rozliczeniu wstawił w komis dane autor czy toyota kupiła już wcześniej ten samochód i jest już jego właścicielem. Jeżeli wzięła w komis to nie jest tak szybko bo musza wystawić fakturę dla tego gościa, potem przyjąć na stan ten samochód i dopiero wtedy wystawiają Tobie fakturę. Teoretycznie prosty zabieg lecz różnie z tym bywa generalnie do tygodnia czasu na pewno. Druga opcja jeżeli toyota ma już ten samochód to krótka piłka faktura z terminem płatności do dnia n-tego, kasa na koncie, zapraszamy po samochód.

Sposób płatności:
Z doświadczenia zawsze wybierałem przelew lecz gotówka jest na pewno miłe widziana. Odpowiadając na Twoje pytanie szymonk1 to raczej nie da rady wyjechać tego samego dnia co się oglądało samochód mając pełna sumę w gotowce w kieszeni.
« Ostatnia zmiana: 05-05-2018, 06:05:04 wysłana przez Bartemoka »

Offline czp

• Toyot Pełzający
  • **
  • Corolla Prestige 11/2017 manual 1.6 132 KM
« Odpowiedź #28 dnia: 05-05-2018, 07:18:35 »
Co do płatności to Toyota wyklucza możliwość zapłaty gotówką powyżej 15 k (z uwagi na przepisy) a tylko przelewy  :)
Spalanie - Motostat.pl

Offline szymonk1

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #29 dnia: 05-05-2018, 07:22:58 »
A prywatnej osobie można zapłacić gotówką pow. 15 tyś. zł?
A Handlarzowi który prowadzi działalność i wystawia fakturę?

Toyota Klub

« Odpowiedź #29 dnia: 05-05-2018, 07:22:58 »