Autor Wątek: Lampka ciśnienia powietrza w kołach  (Przeczytany 13388 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Krystian85

  • Prawie Toyot
  • Wiadomości: 2
Lampka ciśnienia powietrza w kołach
« dnia: 28-04-2018, 11:13:41 »
Witam, mojej kobiecie zapaliła się lampka pomaranczowa od cisnienia w kołach.  Aygo 2017 rok 1.0 benzyna .jak zgasić ten błąd?  Szukałem po internecie i nie mogę znaleźć.  Z góry dzięki.
Pozdrawiam

Offline bazi

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 1623
  • Samochód:: Corolla E16 1.6
Odp: Lampka ciśnienia powietrza w kołach
« Odpowiedź #1 dnia: 28-04-2018, 11:38:12 »
Napompowac koła ?

Offline Krystian85

  • Prawie Toyot
  • Wiadomości: 2
Odp: Lampka ciśnienia powietrza w kołach
« Odpowiedź #2 dnia: 28-04-2018, 11:41:08 »
Oczywiście napompowane koła  :)

Offline pireus

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 4472
  • Samochód:: GLA 35AMG
Odp: Lampka ciśnienia powietrza w kołach
« Odpowiedź #3 dnia: 28-04-2018, 17:42:15 »
W schowku po lewej stronie na górze masz przycisk do resetowania.
Szukałem po internecie i nie mogę znaleźć
Nie lepiej było zerknąć do instrukcji obsługi , a w internecie na stronę Toyota z manualami.
« Ostatnia zmiana: 28-04-2018, 17:44:48 wysłana przez pireus »

Offline Sesjusz

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 315
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Lampka ciśnienia powietrza w kołach
« Odpowiedź #4 dnia: 07-10-2018, 14:05:57 »
Panowie a jak wygląda sytuacja gdy założę do nowego auta, z czujnikami ciśnienia koła, felgi bez czujnika ciśnienia wraz z oponami zimowymi ? Zaświeci się kontrolka ciśnienia kół i auto nie odpali ? Zaświeci się kontrolka ale odpali ? Kontrolka ciśnienia będzie się świecić non stop czy zniknie po ruszeniu lub po 30 sek ? A może zaświeci się dopiero po kilku km ale będę mógł normalnie jechać ? Piszczy co 30 min albo co pare km ?

Mój kolega w oplu zafira 2018 r zakłada zimówki na felgach bez czujnika, po uruchomieniu auta kontrolka ciśnienia i chyba piśnięcie, znika jednak to po 30 sekundach i tak jeździ całą zimę :)

Pytam gdyż mam dobre opony zimowe nokiany z zeszłego roku z aygo ale na kołach 14 calowych. Natomiast mam nowe Aygo i felgi 15 calowe. Widziałem w instrukcji, że R14 w tym aucie nadal polecane jest. Tylko nie mam felg z czujnikami ciśnienia :)

Ewentualnie, jaki jest numerek fabryczny toyoty czujników ciśnienia do aygo z II połowy 2018 r (tego poliftingowego) ?

Offline Meett

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 412
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: SUV
Odp: Lampka ciśnienia powietrza w kołach
« Odpowiedź #5 dnia: 07-10-2018, 14:33:31 »
W Aygo nie ma kół z czujnikami ciśnienia, kontrola ciśnienia polega na różnicy obrotów kół obliczana przez cZujniki ABS

Offline geloaygo

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 94
Odp: Lampka ciśnienia powietrza w kołach
« Odpowiedź #6 dnia: 07-10-2018, 14:36:17 »
Kolego w aygo w felgach niema zadnego czujnika ciśnienia i dzięki bogu chociaż tu się postarali gdyż to zmniejsza koszty ekspluatacji o bardzo dużo wymiana przebitego kola itp a przycisk do resetowania jak kolega wyżej napisał w schowku w instrkcji wszystko ładnie jest opisane skoro to świeże auto taka instrukcje powinieneś mieć pozdro

Offline Meett

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 412
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: SUV
Odp: Lampka ciśnienia powietrza w kołach
« Odpowiedź #7 dnia: 07-10-2018, 15:03:26 »
Sesjusz możesz śmiało założyć 14, pompujesz koła do wymaganego ciśnienia i robisz reset

Offline Sesjusz

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 315
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Lampka ciśnienia powietrza w kołach
« Odpowiedź #8 dnia: 07-10-2018, 17:17:28 »
Dzięki Panowie, tak właśnie coś mi nie grało, sprawdzałem nowe auto na toyodiy i znalazło mi zwykłe wentyle na wyposażeniu auta, nigdzie zaś z czujnikami ciśnienia koła. Na zimę założę więc zeszłoroczne opony od Aygo z 2006 r. Jedyne co to profil widzę że ciut inny, do Aygo z 2018 r polecają 165/65 R14 (79T). Moje zeszłoroczne to 155/65 R14 (75T). Czyli na każdej oponie 1 cm węższe. Mam nadzieję, ze w zimie nie będzie to skutkowało zauważalnie dłuższą droga hamowania. Indeks nośności też się różni ale tu nie powinno być tragedii.
« Ostatnia zmiana: 07-10-2018, 17:28:33 wysłana przez Sesjusz »

Offline geloaygo

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 94
Odp: Lampka ciśnienia powietrza w kołach
« Odpowiedź #9 dnia: 07-10-2018, 18:14:47 »
Cieszy mnie to a co do drogi hamowania to ABS jest żeby pomagać mysle ze nawet nie odczujesz zadnej roznicy ważne żeby opona była zimowa noi nie 10 letnia heheh ja na zimowkach max 5 lat i sprzedaje mimo ze mało jezdze w zimie ale guma już się robi twarda i lamelki  nie spelniaja swojej funkcji a na pewno jak w nowej oponie


 

Beesafe.pl