Częsci samochodowe w iParts.pl

Autor Wątek: " Z Priusem na co dzień, fakty i mity"  (Przeczytany 6340 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Verso79r

• Toyot Leżący
  • *
" Z Priusem na co dzień, fakty i mity"
« dnia: 30-04-2018, 22:48:04 »
Witam właścicieli oraz osoby zainteresowane priusem.
Priusa drugiej generacji posiadam jakiś czas, postanowiłem nagrać kilka filmów obalających mity dotyczące Priusa.
Jeśli jest ktoś zainteresowany to zapraszam do odwiedzenia mojego kanału na którym pierwszy odcinek dostępny jest od kilku dni.
https://youtu.be/Q2ySsef0QMQ
Pozdrawiam

Offline P0RCIN

• Toyot Pełzający
  • **
Odp: " Z Priusem na co dzień, fakty i mity"
« Odpowiedź #1 dnia: 30-04-2018, 23:17:06 »
Cześć.
Jeżdżę trójką ale kibicuję Tobie, daje suba i czekam na kolejne odcinki :)
Mocno się nie różnią więc chętnie oglądam takie materiały.
Wycie silnika, owszem występuje ale jak się dusi auto " do odcinki" jednak które wtedy nie wyje? ;)
Spalanie wysokie?
Proszę ja Ciebie, Panie Januszu...

Prius to zajefajne auto. Jak ktoś się zarazi ,to na wieki :)

Offline Verso79r

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: 30-04-2018, 23:29:24 »
Cześć, dzięki za suba, trójka jednak większy silnik i większe możliwości. Co do spalania to tak jak wspomniałem Janusze twierdzą że dużo lol. W sieci krąży test Priusa drugiej generacji o ile się nie mylę auto świat, w którym chłop mówi że jeździło kilku dziennikarzy i niestety poniżej 7 w mieście nie dało rady :grin: śmiech na sali.

Offline ghost2255

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: 30-04-2018, 23:54:08 »
Jeździłem jeden dzień wypożyczonym P2 i spalanie we Wrocławiu to 5,5L/100km podczas nieekonomicznej jazdy. To było moje pierwsze poważne spotkanie z hybrydą i wiem, że sa jeszcze rezerwy na zejście ze spalaniem.

Offline Verso79r

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: 01-05-2018, 00:04:58 »
Mój rekord przy temperaturze poniżej 10 stopni to 4.6 w mieście , 4.3 przez stałej prędkości 50 mil około 80 kilometrów. W Polsce łatwiej bo bardziej płasko tutaj góra dół. Jadąc kilka dni temu w temperaturze 17 stopni miałem 4,4 . Tak więc jak na drugą generację jest ok, tym bardziej że tydzień temu miałem nowego Yarisa hybrid i spalanie średnie takie jak u mnie a Prius jednak znacznie większy i cięższy.

Offline damian.r4

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: 01-05-2018, 10:38:34 »
Mój rekord przy temperaturze poniżej 10 stopni to 4.6 w mieście , 4.3 przez stałej prędkości 50 mil około 80 kilometrów. W Polsce łatwiej bo bardziej płasko tutaj góra dół. Jadąc kilka dni temu w temperaturze 17 stopni miałem 4,4 . Tak więc jak na drugą generację jest ok, tym bardziej że tydzień temu miałem nowego Yarisa hybrid i spalanie średnie takie jak u mnie a Prius jednak znacznie większy i cięższy.
Witam. Świetny pomysł z tymi mitami. Mam P2 i tym samochodzikiem można naprawdę ładne wyniki spalania wykręcić. Mój rekord po mieście to 3,3l a z  prawie pełnego baku to 4.3l w cyklu mieszanym. Pozdrawiam.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Offline Verso79r

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: 01-05-2018, 14:18:20 »
Wynik rewelacja,ale też warunki zapewne idealne, widzę 22 stopnie, zauważyłem że gdy temperatura rośnie powyżej 15 stopni to zaczyna się zabawa. Pozdrawiam

Offline zbyl31

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: 01-05-2018, 22:12:59 »
a to u mnie wygląda to tak:

[img] https://images81.fotosik.pl/1059/ce81099e70f041e5med.jpg [img/]

[IMG] https://images84.fotosik.pl/1058/efb1e3c5dc62260dmed.jpg [IMG/]

ok i ktoś wie jak wstawiac zdjecia z Fotosika ? zrobilem jak pisali w FAQ ale to nie działa...

Offline Dobi

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #8 dnia: 02-05-2018, 08:19:32 »
Cześć, dzięki za suba, trójka jednak większy silnik i większe możliwości. Co do spalania to tak jak wspomniałem Janusze twierdzą że dużo lol. W sieci krąży test Priusa drugiej generacji o ile się nie mylę auto świat, w którym chłop mówi że jeździło kilku dziennikarzy i niestety poniżej 7 w mieście nie dało rady :grin: śmiech na sali.

Bardzo fany pomysł na kanał już jest Sub :-). Co do testów dziennikarskich to nigdy nie biorę ich wyników spalania za wiarygodne dla mnie - oni raczej nie jeżdżą ekonomicznie, nie ważne czym. Czy Prius pali dużo czy mało to zależy z czym się porówna, mało jak na samochód benzynowy, ale podobnie  jak mały Diesel (oczywiście zależnie od warunków). Z moich obserwacji (jazda ekonomiczna, ale nie na wynik): Megane II 1.5 dCi 3.8-4.2 l/100km spokojna jazda w trybie mieszanym, w podobnych warunkach BMW 320xd spalił 4.7/100km (tyle że tam było 190 KM i x-drive), pomiary na odcinku 600-900km (dane z komputera pokładowego) Nie wiem jak Prius bo nie jeździłem (moja Rav4 Hybrid to jest innej klasy samochód, nie ma co porównywać). W mieście hybrydy mają większą przewagę - ale wyniki silnie zależą od temperatury i  pośrednio od długości trasy.

Offline P0RCIN

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #9 dnia: 02-05-2018, 15:39:16 »
zbyl31 na fotosiku musisz kliknąć opcję "pobierz kody" -to jest chyba ikonka z łańcuszkiem, później zaznaczyć pole "forum dyskusyjne, następnie 500 pixeli chyba, potem zaznacz co ma się dziać po kliknięciu w zdjecie i na dole kopiujesz link ktory wklejasz tutaj.

Offline zbyl31

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #10 dnia: 02-05-2018, 17:02:20 »
To u mnie jest tak teraz: z 85km i 33.

Offline rafcioo

• Prawie Toyot
« Odpowiedź #11 dnia: 03-05-2018, 18:12:08 »
Verso79r Co ile planujesz wrzucać odcinki? :)

Offline Verso79r

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #12 dnia: 04-05-2018, 21:19:03 »
W poniedziałek postaram się wrzucić kolejny. Średnio co dwa tygodnie,no chyba że będzie zainteresowanie ze strony oglądających i pomysły na nowe testy itp to będzie co tydzień. Z tym że mam jeszcze Mercedesa na test długodystansowy i też trzeba go robić plus inne auta. Tak więc chyba co drugi tydzień będzie ok, chętnie poznam zdanie oglądających, miałoby było ruszyć z komentarzami pod video.  :-)

Offline smiecho84

• Toyot Leżący
  • *
  • Piwo to moje paliwo
    • Spalanie
« Odpowiedź #13 dnia: 04-05-2018, 22:20:22 »
Co prawda nie Prius ale Auris HSD, a że temat arcy ciekawy to nawiąże do wysokiego spalania w trasie i ciągania cysterny. Dodam tylko tyle że bez spiny, nie załadowany i sam na pokładzie, ze średnią przelotową ok 71km/h tyle dzisiaj wykręciłem.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Offline Verso79r

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #14 dnia: 05-05-2018, 10:19:35 »
Z tym ciągnięciem cysterny to taki żart z mojej strony, niestety taka opinia krąży w świecie. Dla przykładu, admin "Pana Mustanga" chyba wiesz o kogo chodzi, próbował mi wmówić wysokie spalanie hybrydy  w trasie i każdy argument wyssany z palca podpierał swoim 1.9 TDI w Skodzie. Chłop naprawdę ma mega kompleksy, dodatkowo zaczął mi zarzucić brak argumentów ,na które tak naprawdę on nie potrafił odpowiedzieć. Rozumiem niektórych dziennikarzy których sponsoruje VW itp (Wieruszewski) oni nie muszą słodzić toyocie,ale przeciętny Marian które nie ma w tym żadnego interesu?  Śmiech na sali, no ale cóż,bez takich osób nie byłoby rozrywki.
Co do testu spalania to wrzucę kilka filmów, jeden nagram z trasy za tydzień w sobotę, trasa około 350 kilometrów, 200 cykl mieszany z przewagą dróg z ograniczeniem do 90 i 150 autostrada, oczywiście wszystko przepisowo.

Toyota Klub

« Odpowiedź #14 dnia: 05-05-2018, 10:19:35 »