Autor Wątek: Tęsknię za moją Camry...  (Przeczytany 2364 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Czarli Camry

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 60
  • Płeć: Mężczyzna
    • KOKA...
Tęsknię za moją Camry...
« dnia: 03-05-2018, 01:19:36 »
Uprzedzam wszystkich szczęśliwych właścicieli Toyek Camry r. 1996, lub Corolla 2002-2004 - TRZYSTA razy zastanówcie się przed decyzja o sprzedaży Waszych cacek za BEZCEN (pod warunkiem, że są cackami, a nie zajechanym złomem...) Może się okazać, że... nic lepszego nie kupicie - Toyota wciska jakieś elektryczno-benzynowe cuda-niewidy, którymi nie wiadomo jak jeździć, a o reszcie nie wspomnę...
Wszyscy wiedzą, że np. Avensis (dobry) skończył się... na pierwszej wersji... Nie wszyscy, że Corolla na IX, Camry na VII, i.t.p...
« Ostatnia zmiana: 03-05-2018, 01:23:25 wysłana przez Czarli Camry »
Czarli (pracuję z klawiszami... na akord)

Offline fynooh

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2273
  • Samochód:: Corolla Hybrid
Odp: Tęsknię za moją Camry...
« Odpowiedź #1 dnia: 23-05-2018, 14:11:54 »
Toyota wciska jakieś elektryczno-benzynowe cuda-niewidy
To nie są żadne cuda-niewidy. To ciekawe samochody, którymi się fajnie jeździ, szczególnie po mieście i drogach krajowych. Jak rusza takie auto z parkingu, to wszyscy się gapią i mówią, że to jakieś bezgłośne widmo. Jazda tym autem w korku, których u nas jest coraz więcej, to rozkosz i relaks, nieporównywalny z autem tradycyjnym.

którymi nie wiadomo jak jeździć
Wiadomo, wiadomo. Żadna filozofia. Takim autem jeździ się o wiele łatwiej, niż tradycyjnym, a technikę oszczędnej jazdy bardzo łatwo opanować.
Obecnie Corolla Hybrid 1,8 Comfort
oraz stary Peugeot 206 1,1
Poprzednio Auris 1,6 valvematic

Offline krecik

  • Początkujący
  • Wiadomości: 1
    • c
Odp: Tęsknię za moją Camry...
« Odpowiedź #2 dnia: 08-06-2018, 11:21:14 »
Czarli Camry - sory kolego, ale tak wygląda przyszłość. Świat będzie stawiał na elektryki i inne "cuda-niewidy", które zresztą mają bardzo dużo plusów, tak jak wspomniał fynooh.
P.S. mnie to zawsze przeraża, gdy wchodzę np. na pasy a okazuje się, że jedzie samochód, którego nie słyszałem typu hybrydowa Toyka... Już nie można polegać tylko na słuchu, wściubiając nos w telefon. :P

Offline on356wawa

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 87
Odp: Tęsknię za moją Camry...
« Odpowiedź #3 dnia: 19-07-2018, 12:56:59 »
rozumiem Cię kolego i popieram w 100 % !
po 3 latach w Camry 3L  V6 z 2005r. a później po kolejnych 3 latach w Avalonie 3.5 L v6 z 2008 , ( oba z LPG ) ,  zgłupiałem na stare lata i zachciało mi się ekonomii  ( bo korki w Warszawie ) i przesiadłem się do Priusa 2014 r.
SZCZERZE ....... to chyba najgorsza decyzja w moim samochodowym życiu.
OK może ekonomia i jest , może i mało pali i nic sie w nim dzieje i nic się nie psuje , koszta eksploatacji niskie , nawet bardzo niskie , auto niby nowe ,  OK ekonomia jest , i to wszystko co na +.
ale gdzie " FUN " , przyjemność z jazdy , komfort , zabawa , mruczenie silnika ,  wyprzedzenie kogoś przy 120 , nie martwienie się czy ukradną , ......... itd.
to moja pomyłka i  moja błędna decyzja i muszę niestety nim jeszcze 2 lata jeździć  ( leasing 4 lata ) , ale  już teraz wiem że nigdy więcej takiego auta , tej klasy i  tej wielkości nie kupie
Człowiek się całe życie uczy na błędach , szkoda tylko że na swoich.

Offline marcin

  • Moderator
  • Toyot Spamer
  • ******
  • Wiadomości: 8180
  • Płeć: Mężczyzna
    • 3vz.pl
Odp: Tęsknię za moją Camry...
« Odpowiedź #4 dnia: 19-07-2018, 15:45:05 »
Prius do pracy na taxi ok, ale żeby tym na codzień jeździć, to chyba ktoś by musiał mi dobrze dopłacać z kilometra.

on356wawa: pomyśl nad RX400h z końca produkcji, w sumie jeździ się tym jak Camry, tylko jest większą łajbą. Jest V6, które fajnie gada nawet mimo CVT, bo ma nierównoodległościowy kolektor, jest gazowalne jak najbardziej, w mieście na taxi się całkiem fajnie sprawdzi, a spali wyraźnie mniej niż Camry czy Avalon.

Teraz się wszyscy rzucili na HSD, bo taka jest moda, i nie ma w tym nic złego, ale to mniej więcej tak jak 10 lat temu wszyscy się rzucili na diesle i też było bicie piany jaki to diesel jest świetny i rewelacyjny.
3VZ.pl



Offline on356wawa

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 87
Odp: Tęsknię za moją Camry...
« Odpowiedź #5 dnia: 21-07-2018, 13:41:16 »
niestety muszę tym Priusem jeździć jeszcze 2 lata , ale chodzi mi po głowie albo totalna zmiana  ( jak na dzień dzisiejszy )  XC60 ,  X3,  GLK,  RX,  RAV4 ,  .......
Lub powrót do dużej  limuzyny :  Camry 2012-14  :)  , Avalon , S80 , BMW 5 , .......
wszystko będzie zależało od stanu, rocznika i ceny :)   ( + pełna faktura Vat koniecznie )
« Ostatnia zmiana: 21-07-2018, 13:43:44 wysłana przez on356wawa »


 

Beesafe.pl