Częsci samochodowe w iParts.pl

Autor Wątek: Kolejna wada / usterka - tempomat  (Przeczytany 2827 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Italo

• Toyot Pełzający
  • **
  • C-HR 1.2T 4x2 M/T Premium kol. Metal Stream 2016
Kolejna wada / usterka - tempomat
« dnia: 07-05-2018, 07:26:55 »
Problem z kamerą nie rozwiązany do dziś , w pewnych warunkach wywala wszystkie systemy bezpieczeństwa . Od listopada nie zmieniło sie nic . Mam trzecie auto zastępcze ...

Tym razem tempomat . Po ustawieniu zadanej prędkości auto zjeżdżając na 6 biegu ze wzniesienia nie trzyma prędkości zadanej tylko się rozpędza . Ciekawa funkcja tempomatu , przyznacie ?

Auto ma rok a ja już mam dość . Niestety będzie się to musiało skończyć poważną awanturą , bo Warszawa odpowiada dealerowi , że tak ma być ( w sprawie kamery i systemów ) Co ciekawe w zastępczym Priusie ( jestem zachwycony tym autem :) ) w tych samych warunkach nic się nie dzieje .

Całą radość z posiadania tego auta zniknęła . Nikomu nie życzę .

Co ciekawe , jeżdżę teraz Verso z przebiegiem 24.000 km . Elektryczne szyby od kierowcy działąja raz na 10 prób . Auto co jakiś czas nie chce odpalić .

Miłośnik "włoszczyzny" zachwycony stylem C-HR :)

Offline darek60

• Toyot Pełzający
  • **
Odp: Kolejna wada / usterka - tempomat
« Odpowiedź #1 dnia: 07-05-2018, 08:59:53 »
to jak długo w ciągu roku Twoje auto stało  w serwisie?
Tempomat pojawił sie pierwszy raz w samochodzie Chrysler, zastosował ten podnoszący komfort dodatek w modelu Imperial w 1957 roku.  Trochę długo już jest w masowej produkcji żeby coś przy tempomacie spie...........

Offline bazi

• Toyot Chodzacy
  • Corolla E16 1.6 132 CVT
« Odpowiedź #2 dnia: 07-05-2018, 09:40:48 »
Jaka usterka przecież wyraźnie w instrukcji pisze, że podczas zjazdu z stromego wzniesienia zaprogramowana prędkość może zostać przekroczona.

Offline YogiBabo

• Toyot Chodzacy
  • E18_Prestige_MultidriveS
« Odpowiedź #3 dnia: 07-05-2018, 10:28:38 »
że podczas zjazdu z stromego wzniesienia
czy słowo "strome" ma tutaj znaczenie ? Dotychczas używając tempomatu w Corolli, każdy zjazd ze wzniesienia objawiał się wyczuwalnym hamowaniem silnikiem, a prędkość na blacie zwiększała się może o 1-2 km/h nie więcej.

Offline bazi

• Toyot Chodzacy
  • Corolla E16 1.6 132 CVT
« Odpowiedź #4 dnia: 07-05-2018, 12:04:37 »
bo może CVT sobie miesza przełożeniami żeby zwiększyć siłę hamowania silnikiem, a Italo ma manual i jak zapnie 6 to leci z górki jak kamień w wodę

Offline Marcin_G

• Toyot Leżący
  • *
  • E18_Comfort_Style+Tech 1.6
« Odpowiedź #5 dnia: 07-05-2018, 12:10:41 »
W Corolli mam manual, i jeżdżąc A1 takich sytuacji nie zauważyłem. Wręcz czasami czułem że auto hamuje aby utrzymać zadaną prędkość.

Offline dibo75

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: 07-05-2018, 12:46:05 »
Najbardziej awaryjne i niedorobione auto Toyoty,to że komuś chwilowo nic się nie dzieje nie znaczy że nie zacznie,aż strach pomyśleć co będzie po gwarancji
Serwis ASO też beznadziejny,nic nie wiedzą,stuki które idą z zawieszenia to wg nich niedokrecona rejestracja,nie wiem już jak z nimi walczyć,mnie skutecznie wyleczyli z zakupu nowego auta marki Toyota

Offline przmor

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #7 dnia: 07-05-2018, 14:22:35 »
W Corolli jest wiekszy silnik, moze ten 1,2 z CH-R za maly opor stawia aby auto spowolnic na 6 biegu? Hybryda to wiadomo, sama sobie przyhamuje jak potrzeba ale w 1,2 to tempomat chyba tylko przepustnica steruje? Gdybam.

Offline Remek

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: 07-05-2018, 17:11:59 »
1.2T przy bardzo małym obciążeniu (jazda ze stałą prędkością lub hamowanie silnikiem) zmienia cykl termodynamiczny. Poniżej filmik fajnie wyjaśniający jak to działa.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=65&v=WKKILW3Zj_Y

W skrócie jak hamujesz silnikiem lub jedziesz z małym obciążeniem silnika (stała prędkość) silnik pracuje w cyklu Atkinsona (hybryda cały czas w nim działa dlatego mało pali ale ma małą moc z silnika spalinowego). W cyklu Atkinsona cykl ekspansji trwa dłużej niż zaciągania powietrza i kompresji bo zawór dolotowy powietrza jest dłużej otwarty powodując, że tłok wypycha na zewnątrz część powietrza które wcześniej zaciągnął w momencie kiedy zaczyna kompresje.
Można sobie to wyobrazić tak, że przy zaciąganiu powietrza pojemność cylindra jest sztucznie zmniejsza (tak jakbyśmy mieli silnik o mniejsze pojemności) a po zapłonie i podczas ekspansji gazów tłok wykorzystuje całą objętość.
W cyklu Otto silnik co zaciągnie to skompresuje a później spali co powoduje, że auto ma większą moc.

W konsekwencji silnik będą w trybie Atkinsona np hamując silnikiem zużywa dużo mniej energii kompresowanie powietrza (bo tylko tym się zajmuje silnik jak nie dodajemy gazu) więc samo auto mniej hamuje.

Interesujące byłoby się dowiedzieć jak tryb sport wpływa na przełączanie pomiędzy jednym a drugim trybem? Czy w ogóle ma to miejsce.

Offline RafalWawa

• Toyot Pełzający
  • **
  • C-HR HSD Prestige Prime 2016/ Volvo XC60 Summum D5
« Odpowiedź #9 dnia: 07-05-2018, 20:08:32 »
Jaka usterka przecież wyraźnie w instrukcji pisze, że podczas zjazdu z stromego wzniesienia zaprogramowana prędkość może zostać przekroczona.
Mam podobne odczucia. Po pierwsze 6 bieg to musi być już spora prędkość by się nie dusił, dochodzą przecież siły oporu. BY auto zwiększało prędkość (nawet na luzie) to zjazd musi być już całkiem spory. A co dopiero gdy dojdzie do tego hamowanie silnikiem..
U mnie, w volvo xc60 z 220 konnym dieslem przy zjeździe z przełęczy Brenner ( dość stromo, ale to autostrada więc bez przesady) automat nie był w stanie utrzymać auta na najwyższym (6) biegu i "zrzucał", a gdy przeszedłem na ręczne sterowanie skrzynią z "łopatek", to po zapięciu 6-tki auto przyspieszało ( no ale to auto miało z pasażerami i sprzętem narciarskim na pokładzie ze 2 tony jak nic).
Jak dla mnie więc zachowanie C-HRa jest jak najbardziej normalne.

Offline ulver

• Toyot Leżący
  • *
  • C-HR Hybrid
    • www.ironspikescustom.com
« Odpowiedź #10 dnia: 08-05-2018, 02:55:47 »
Najbardziej awaryjne i niedorobione auto Toyoty
Od wrzesnia nie mialem z nim zadnych ale to absolutnie zadnych problemow. Do zawieszenia tez nic nie mam , zadne stuki u mnie nie wystepuja.

Offline Italo

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #11 dnia: 09-05-2018, 09:47:50 »
Ludzie , o czym Wy mówicie ??

Przejechałem setki tysięcy km z klasycznymi tempomatami i W ŻADNYM z nich niebyło problemów z takim działąniem tempomatu . Niech on nawet wspomaga się hamulcami jak to robi dojeżdżając do poprzedzającego pojazdu .

Dlaczego mam auto w którym nic nie działa jak powinno mimo że w innych autach sprzed kilku , kilkunastu lat działa ?

Audio dramatyczne
Zamki się nie chcą samoczynnie blokować ( w starym Verso działają )
Podczas jazdy wieczorami wywala wszystkie systemy bezpieczeństwa ( Prius w tych samych warunkach nie wywalił NIGDY a jeździłem nim 2 tyg. )
Tempomat nie działa - tak - bo NIE DZIAŁA . W każdym innym aucie w tych warunkach działa .

Mam dość tej legendy niezawodności

Offline czp

• Toyot Pełzający
  • **
  • Corolla Prestige 11/2017 manual 1.6 132 KM
« Odpowiedź #12 dnia: 09-05-2018, 10:10:49 »
Auta jakie są to widać.

Jak masz autko nowe a faktycznie Ci ono nie leży (bo ma tyle wad) to sprzedaj go czym prędzej abyś jak najmniej stracił. Kupisz inne auto inną markę i po sprawie.  Podobno silniki 1.5 TSI evo volksvagena z bezpośrednim wtryskiem z turbo sprawują się świetnie ( po wcześniejszych niedoróbkach ) to może jakiś VW.
Spalanie - Motostat.pl

Offline Italo

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #13 dnia: 11-05-2018, 11:48:17 »
Mam kredyt na 3 lata . A fanem vw to już zupelnie nie jestem

Małe update . Serwis znalazł jakiś biuletyn w sprawie problemów z zapalaniem się pcs i kamerą .

Jakiś nowy soft i osłonki ( ponoć jest jakiś problem z przegrzewaniem się poprzez układ maty grzewczej ) W środę kolejna wizyta w serwisie . Z kierownikiem to już koledzy jesteśmy . Skądinąd bardzo przyjemny człowiek

Offline darek60

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #14 dnia: 11-05-2018, 22:32:13 »
Myślałem że  tylko właściciele alfy romeo po południu sie nie witają , bo rano widzieli sie w serwisie, a tu proszę C-hr chce ,,zdeptać,, Toyotoskie TOYOTA - ALWAYS A BETTER WAY

Toyota Klub

« Odpowiedź #14 dnia: 11-05-2018, 22:32:13 »