Częsci samochodowe w iParts.pl

Autor Wątek: Kwestie eksploatacyjne  (Przeczytany 247 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Sesjusz

• Toyot Pełzający
  • **
  • Verso D4D 2.0 2010r
Kwestie eksploatacyjne
« dnia: 09-05-2018, 15:45:54 »
Hejka,

Od roku jeżdżę Verso D4D 2.0 z DPF z 2010r, nabyłem z przebiegiem 225 tyś km, aktualnie po roku mam 260 tyś km. Bezawaryjnie przez rok - przez 35 tyś km. Podróż nawet do Albanii bez zająknięcia w mega upale przez wjazdy na 3500 m nmp z konkretnym załadunkiem i boxem.

Rok temu zmieniłem filtr paliwa (jak i pozostałe filtry, olej silnikowy), zastanawiam się co ile km zmieniać filtr paliwa. Dość niewygodnie się go zmienia i chyba znów mechanikowi bym musiał to zlecić. Natomiast sam zmieniam olej silnikowy (zimą 0w30 C2, latem 5w30 C2), filtr powietrza, kabinowy, oleju co 15tys. Wcześniej był serwisowany w ASO do 2017 r we Francji (mam daty przeglądów z ASO ale bez szczegółów wizyt).

Przy okazji zastanawiam się czy nie zlecić wymiany oleju skrzyni biegów i płynu chłodzącego. Szczerze mówiąc nie wiem na co jeszcze zwrócić uwagę, auto jeździ bezawaryjnie. DPF - mechanik mówił, że co jakiś czas zaświeci mi się dioda że się wypala DPF, wtedy mam nie gasic silnika. Nigdy tego u mnie nie zaobserwowałem. Raz w miesiącu zdarza mi się zapierdzielać niemieckimi autostradami, nie oszczędzam tam silnika przez 8h-10h nieprzerwanej jazdy po autostradzie, może DPF wtedy się wypala, nie wiem.

Panowie, jak to z filtrem paliwa, zmieniać co 30 tyś km ? Co 60 tyś ? Jak z tym DPF jest - jest jakaś kontrolka, że się wypala ? Mam się nim jakoś specjalnie zaopiekować czy po prosu jeździć ? Nie wiem tez czy wymieniać olej skrzyni biegów, płyn chłodzący sprawdzałem ma dobre właściwości temperaturowe, kolor też, ale może warto też go wymienić. Coś jeszcze ?

Bo wiecie, 2010r, diesel, 260 tyś km, 35 tyś km rocznie, DPF, w końcu coś się pewnie sypnie, chciałbym mu trochę bólu oszczędzić o ile można a i życie przedłużyć, auto warte dbania :)

Toyota Klub

Kwestie eksploatacyjne
« dnia: 09-05-2018, 15:45:54 »