Częsci samochodowe w iParts.pl

Autor Wątek: Padające zegary camry  (Przeczytany 421 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ptpaw

• Toyot Leżący
  • *
Padające zegary camry
« dnia: 09-05-2018, 23:01:44 »
Dzisiaj po włączeniu samochodu zaświecily się kontrolki od ABS, hamulca"brake", i poduszki . Dodatkowo wskazówki opadły od obrotów i predkosci skakaly przy delikatnym ruszaniu  kierownicą ( samochód normalnie jechał i hamował pomimo włączonych kontrolek) po ponownym wlaczeniu około jednej godz  wszystko dzialalo normalnie. Auto Toyota camry 2007 rok 2.4 benzyna automat, spryskalem klemy od akumlatora kontakt spray. Jutro sprawdzę bezpieczniki pod maską ( tylko jakie?) Auto mam od kilku miesięcy czy bezpieczniki są jeszcze gdzieś w kabinie? który bezpiecznik mógł się  przepalić. A może gdzieś masą jak i gdzie ja sprawdzić?
Po podłączeniu do elm 327 nie pokazały się żadne błędy.

« Ostatnia zmiana: 10-05-2018, 10:28:42 wysłana przez marcin »

Offline ptpaw

• Toyot Leżący
  • *
Odp: Opadające - wariujace zegary camry
« Odpowiedź #1 dnia: 11-05-2018, 20:28:05 »
Dzisiaj poprawiłem jeszcze raz masę w silniku,  co ciekawe zauważyłem, że jak włączyłem zapłon i chwilę poczekalem to zauważyłem,że wskazowka od temperatury sama skacze włączone były w tym czasiczasie ikonki (hamulca, abs, poduszki) po chwili ikony zgasły i wszystko dzialalo normalnie  dołączam dwa filmy jeden z włączonym zapłonem a drugi z uruchomionym autem zauważcie że na drugim po wylaczeniu ikonek zegary nagle zaczynają normalnie wskazywać.
https://youtu.be/bghL47wTRso
https://youtu.be/-UYpsCOEAOI
Proszę jak ktoś zna rozwiązanie to dajcie znać.
Zaznaczam że auto w tym momencie normalnie jeździ, przejechałem dzisiaj 30 km i tylko na początku jazdy są takie problemy, po rozgrzaniu zegary działają normalnie.
« Ostatnia zmiana: 11-05-2018, 20:34:53 wysłana przez ptpaw »

Offline ptpaw

• Toyot Leżący
  • *
Odp: Padające zegary camry
« Odpowiedź #2 dnia: 11-05-2018, 20:32:59 »
Popatrzcie na temperaturę i litere "P" teraz to zauważyłem.
« Ostatnia zmiana: 11-05-2018, 21:05:39 wysłana przez ptpaw »

Offline carinae20gli

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #3 dnia: 11-05-2018, 22:44:12 »
Miałem coś podobnego w mojej Camry. Wszystkie odprowadzenia masy od silnika odłączyłem, i te blaszki wyczyściłem szczotką drucianą do gołej blachy i problem zniknął. Zmieniłem też na nowe śrubki, którymi te blaszki/klemy były przykręcone do karoserii.
Samo pryskanie klem kontakt sprayem to za mało - trzeba je drzeć szczotką drucianą.

Toyota Klub

« Odpowiedź #3 dnia: 11-05-2018, 22:44:12 »