Częsci samochodowe w iParts.pl

Autor Wątek: przeciąganie skrzyni U660E  (Przeczytany 361 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kacpex

• Prawie Toyot
przeciąganie skrzyni U660E
« dnia: 11-05-2018, 14:37:14 »
Witam.

Od miesiąca jestem w posiadaniu Toyoty Camry 3,5 v6 2006r skrzynia U660E.
Na początku nie zauważyłem tego problemu, dopiero po jakimś czasie zacząłem się przyglądać, mianowicie przy zmianie biegów przy normalnym przyspieszaniu obrotomierz delikatnie podnosi obroty po czym dopiero zmienia na wyższy bieg, nie za każdym razem ale często to się pojawia, zdecydowanie częściej to widać na zimnym silniku. Olej w skrzynie nie mam pojęcia kiedy był wymieniany ale w przeciągu najbliższych dni planuje wymienić olej + filtr i uszczelka.
Z tego co sobie przejrzałem z filmików na youtube nie zauważyłem podobnej pracy skrzyni ale głównie filmiki gdzie widać zegary to dynamiczne przyspieszanie a akurat tu problemu nie widać. Ewentualnie mam jeszcze do wymiany w najbliższych dniach przegub wewnętrzny, pompę wspomagania i łożysko w lewym przednim kole. Ale raczej te usterki nie mają wpływu na pracę skrzyni, no chyba że przegub bo podczas przyspieszania czuć spore wibracje samochodu.
Pytanie czy ta skrzynia tak pracuje czy ten typ tak ma, czy trzeba powoli się szykować na jakiś remont??
« Ostatnia zmiana: 11-05-2018, 14:38:51 wysłana przez kacpex »

Offline iko01

• Toyot Pełzający
  • **
Odp: przeciąganie skrzyni U660E
« Odpowiedź #1 dnia: 12-05-2018, 11:51:48 »
Jaki przebieg ma auto i czzy wymieniales juz tarczki w srodku? Zadzwon do mnie wszystko ci powiem co i jak 792515513. Ja jestem juz po remoncie skrzyni

Offline ptpaw

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: 12-05-2018, 17:29:21 »
Moja camry 2.4  2007r a mam ja od kilku miesięcy  jak przypiesza to zauważyłem, że skrzynia zachowuje się w dwojaki sposób. Jadąc ok 50 km/h przy lekkim naciśnięciu gazu to przyspiesza od razu, natomiast jak mocno nacisne  na gaz to auto przez 1-2 sekundy redukuje bieg o 2 przełożenia nabiera obrotów ok 3 tyś  i dopiero przyspiesza.
Muszę Ci wspomnieć że po zakupie jak jechałem ok 90 k/m z najwyższego biegu i hamowalem to przy 40 km zawsze czułem takie pęknięcie, szarpniecie. Wymieniłem olej w skrzyni i problem zniknął, spróbuj najpierw wymienic olej i filtr  przed robieniem czegokolwiek i tak powinieneś to zrobić  co 40- 60 tyś.
Skrzynia inaczej pracuje na nowym oleju.
« Ostatnia zmiana: 12-05-2018, 17:31:02 wysłana przez ptpaw »

Offline kacpex

• Prawie Toyot
« Odpowiedź #3 dnia: 12-05-2018, 23:56:24 »
Daje sobie miesiąc na oddanie auta do jakiegoś szpeca od tego typu skrzyń, Zajrzy w bebechy i wszystko będzie jasne, wymiana oleju raczej nie rozwiąże tego problemu a i tak podejrzewam że bym musiał to zrobić ponownie za kilka tysięcy kilometrów łącznie z remontem skrzyni, wydaje mi się że im wcześniej to zrobię tym lepiej dla podzespołów skrzyni. Problem wygląda bardzo podobnie jak na tych filmikach z YouTube tylko że jest to zdecydowanie mniej odczuwalne skoki obrotow są znacznie mniejsze.
https://m.youtube.com/watch?v=P62Vsgipdc4
https://m.youtube.com/watch?v=QYXnHfP7rLg

« Ostatnia zmiana: 12-05-2018, 23:59:03 wysłana przez kacpex »

Offline TT2002

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #4 dnia: 15-05-2018, 08:03:58 »
Nie porównuj skrzynki od silnika 2.4 z tą od 3.5. To dwie różne skrzynie. Ja mam taką samą Camry z 2007 przebieg 90000 mil. Miałem tak jak ty. Pojechałem do majstra od skrzyń i powiedział że nic nie ma. Jakby coś się stało to by weszła w tryb awaryjny.
Pojechałem do swojego mechanika, ściągnął z USA najnowszy soft i od tamtej pory marzenie.
Poczytaj była wypuszczona nowa wersja oprogramowania skrzyni eliminująca te problemy. Więcej na priv

Toyota Klub

« Odpowiedź #4 dnia: 15-05-2018, 08:03:58 »