Autor Wątek: Stuk przy ruszaniu  (Przeczytany 9240 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline marcin8007

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 43
Stuk przy ruszaniu
« dnia: 13-05-2018, 13:00:39 »
Witam.
Zaobserwowałem ostatnio dziwne stuki w moim auris 1.6 z 2016r. Jest to pojedynczy stuk pojawiający się przy ruszaniu, ale jedynie kiedy ruszam z wyższych obrotów. Szczególnie kiedy ruszam na wstecznym. Ale do przodu też występuje. Występuje najczęściej przy pierwszym ruszaniu. Łatwo to zaobserwować kiedy robi się test ruszając na przemian w przód i w tył. Tak jakby jakiś luz był w kole lub w jakimś elemencie zawieszenia (jakby przegub). Kiedy ruszam delikatnie, praktycznie bez gazu, to stuków nie słychać.

Offline Matus

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 489
Odp: Stuk przy ruszaniu
« Odpowiedź #1 dnia: 13-05-2018, 14:58:59 »
Kiedyś u siebie miałem w Yarisie słabo koło przykręcone i delikatnie na szpilkach się poruszało powodując stuk :good:
Toyota Yaris 1.33 VVT-I 2007
Toyota Auris 1.8 Hybrid 2016 Prestige+Executive+Safety
Nissan Qashqai 2021 Tekna 1.3 165km
Seat Leon III 2016 FR 1.4 TSI 150KM
http://forum.toyotaklub.org.pl/index.php/topic,37533.180.html

Offline Ma-corolla

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 589
Odp: Stuk przy ruszaniu
« Odpowiedź #2 dnia: 13-05-2018, 22:28:44 »
Miałem tak w Auris D-4D
to nic takiego przy rusaniu metalowy stuk ..... amortizator dokrecic sruby wszystkie przy amortizatorach etc...

Offline marcin8007

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 43
Odp: Stuk przy ruszaniu
« Odpowiedź #3 dnia: 14-05-2018, 07:49:25 »
Ok. Spróbuję podjechać do mechanika żeby mi wszystko sprawdzili i dokręcili. Mam nadzieję, że pomoże, chociaż mam wrażenie, że jednak to jakiś element jest do wymiany.

Offline jeeep

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Stuk przy ruszaniu
« Odpowiedź #4 dnia: 14-05-2018, 07:51:35 »
Uważam,ze to abs. Podobno to normalne ale mogę się mylić. <zalamka>

Offline marcin8007

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 43
Odp: Stuk przy ruszaniu
« Odpowiedź #5 dnia: 14-05-2018, 07:57:10 »
Problem w tym, że stuki pojawiły się niedawno. Gdyby był to ABS to byłyby od początku. Wcześniej ich nie było, a uwierzcie mi, że ja mam bardzo wyczulone ucho na jakiekolwiek stuki  w samochodzie ;) Można by powiedzieć, że mam na tym punkcie świra.

Offline marcin8007

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 43
Odp: Stuk przy ruszaniu
« Odpowiedź #6 dnia: 17-05-2018, 08:06:19 »
No i niestety dokręcenie śrub nie pomogło. Pozostaje mi więc chyba wizyta w ASO. I tu mam pytanie bo pierwszy raz mam samochód na gwarancji. Jak to jest kiedy zgłaszam jakąś usterkę w okresie gwarancyjnym. Chodzi mi o koszt. Czy takie sprawdzenie jest płatne, czy zależy to od tego czy coś stwierdzą i co stwierdzą. Czy jak np. uznają, ze jest coś uszkodzone ale nie podlega gwarancji to naliczą koszty sprawdzenia ?

Offline Bambzo

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Stuk przy ruszaniu
« Odpowiedź #7 dnia: 06-07-2018, 07:57:15 »
Czy udało się ustalić co było powodem stuków? Mam identyczne objawy w Corolli - przebieg 5500 km.

Offline mech z toyoty

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 156
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Stuk przy ruszaniu
« Odpowiedź #8 dnia: 06-07-2018, 18:56:00 »
Witam.
Zaobserwowałem ostatnio dziwne stuki w moim auris 1.6 z 2016r. Jest to pojedynczy stuk pojawiający się przy ruszaniu, ale jedynie kiedy ruszam z wyższych obrotów. Szczególnie kiedy ruszam na wstecznym. Ale do przodu też występuje. Występuje najczęściej przy pierwszym ruszaniu. Łatwo to zaobserwować kiedy robi się test ruszając na przemian w przód i w tył. Tak jakby jakiś luz był w kole lub w jakimś elemencie zawieszenia (jakby przegub). Kiedy ruszam delikatnie, praktycznie bez gazu, to stuków nie słychać.                                                                                               
                                                                                                                                                                                                                                                                                       
                 jeżeli wszystko w zawieszeniu ok to dokręcić nie amortyzator tylko śrubę półosi klucz 30 dwunastokątny dokładnie pasuje do objawów opisanych wyżej pozdr

Offline jaclub

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 127
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Stuk przy ruszaniu
« Odpowiedź #9 dnia: 06-07-2018, 19:01:12 »
U mnie serwis na przeglądzie dopatrzył się takich samych objawów, nadmieniam, że ja nic nie słyszałem, zaproponowali wymianę sprzęgła, co zresztą uczynili. Po wymianie nie widzę różnicy, czyli według mnie było dobrze i jest dobrze, ale sprzęgło nowe:)

Offline zbych

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 150
Odp: Stuk przy ruszaniu
« Odpowiedź #10 dnia: 07-07-2018, 13:40:04 »
Witam,
Taki pojedynczy stuk przy ruszaniu miałem od klocków hamulcowych,po wymianie klocków cisza.Na stacji diagnostycznej diagnosta sprawdzał i dokręcił wszystkie możliwe śruby były dokręcone, nie znalazł żadnych luzów na moje sugestie że może to klocki sprawdził i potwierdził.

Offline titak

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 44
Odp: Stuk przy ruszaniu
« Odpowiedź #11 dnia: 07-07-2018, 20:38:36 »
U mnie ewidentnie klocki hamulcowe zapiekaja się do tarcz. I taki stuk słyszalny jest kiedy rano po myciu auta dzień wcześniej ruszam... Więc może masz to samo?

Offline marcin8007

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 43
Odp: Stuk przy ruszaniu
« Odpowiedź #12 dnia: 09-07-2018, 08:10:25 »
Tyle, że u mnie ten suk pojawia się nie tylko przy pierwszym ruszeniu po jakimś postoju. Jak chcę go wywołać to wystarczy, że ruszam na zmianę do przodu i do tyłu i wtedy się pojawia. Ostatnio jednak jakoś ten stuk ucichł więc odpuściłem temat.

Offline Bambzo

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Stuk przy ruszaniu
« Odpowiedź #13 dnia: 09-07-2018, 17:29:39 »
Za tydzień jadę na przegląd więc im zgłoszę ten temat i zobaczymy co wykombinują w serwisie. 

Offline zbych

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 150
Odp: Stuk przy ruszaniu
« Odpowiedź #14 dnia: 10-07-2018, 09:38:52 »
Właśnie tak sprawdzałem u mnie stuki, to stukały klocki.


 

Beesafe.pl