Autor Wątek: Drżenie i brzęczenie w Rav4 III  (Przeczytany 16190 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mateuszrav4

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 52
Drżenie i brzęczenie w Rav4 III
« dnia: 13-05-2018, 20:50:48 »
Witam.
Pomóżcie.
Auto robi prrr i wrrr
A tak trochę bardziej poważnie.
Rok temu namówiłem moją chrzestną na Rav4 III 2.0 vvti 152KM w automacie. ( mam taką samą, dobrze bezawaryjnie mi się jeździ więc namowa była szczera)   
Teraz ona ma problem. I ja też:
Podczas jazdy  w momencie  gdy auto jedzie jeszcze na 4 biegu ale jest to już prawie moment  zrzucenia na 3 bieg całe auto zaczyna drżeć i wydawać dźwięk jakby  trzęsła się osłona termiczna.
Na początku  była to rzadkość, teraz  codzienność)
Jej mechanik stwierdził  poduszkę silnika prawą.  ( to nie to.  Ale jest na wierzchu więc założyłem jej moją a ja jeżdżę  na jej :-)  U niej nadal drży, u mnie cisza. Dla pewności wszelkie osłony plastikowe które mogły by wydawać jakiś dźwięk pozdejmowałem. Termiczne są poprawnie zamontowane.   Nadal drży i  brzęczy. 
Przeszła mi myśl, że może sama skrzynia. Ale biegi zmienia płynnie. Olej ma normalny kolor nic nie wskazujący na jakieś przegrzania czy opiłki.
Wał nie ma luzów na krzyżakach a podpora jest w dobrej kondycji.
Odkręcałem też tłumik od  katalizatora mając nadzieję, że  może wkład się wykruszył i brzęczy przy jakimś "ułożeniu" spalin. Ale  przynajmniej od dołu wkład wygląda ładnie. Jest bielutki i równiutki.)
Sprawdzałem również wszelkie rurki na ściance grodziowej gdyż wiem, że potrafi nieść. Ale problem nadal jest.
Zauważyłem cykliczny wyciek oleju przez odpowietrznik z   przedniego mostu(transferu) z którego wychodzi wał do tylnej osi.
Po wytarciu trzeba trochę pojeździć by olej znowu się pojawił ale to jest  powtarzający się  wyciek. ( czyżby transfer siadł?) Olej jest sprawdzałem. ( wycieki są na tyle symboliczne, że nawet nie dolatuje do ziemi)
Mechanik rozkłada ręce.  Ja również. Miał może ktoś podobny problem i wie co zrobić by nie rozkładać auta na części pierwsze.?
Drżenie jest naprawdę irytujące.

       
« Ostatnia zmiana: 13-05-2018, 20:53:29 wysłana przez Mateuszrav4 »

Offline Mateuszrav4

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 52
Odp: Drżenie i brzęczenie w Rav4 III
« Odpowiedź #1 dnia: 13-05-2018, 20:52:52 »
I co dalej?

Offline marian325

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Drżenie i brzęczenie w Rav4 III
« Odpowiedź #2 dnia: 24-05-2018, 10:01:21 »
jedz sprawdzic sprzegło hydrokinetyczne

Offline Mateuszrav4

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 52
Odp: Drżenie i brzęczenie w Rav4 III
« Odpowiedź #3 dnia: 25-05-2018, 13:27:11 »
Jak to sprawdzić? Trzeba wyjmować/rozkręcać do tego skrzynie?

Offline marian325

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Drżenie i brzęczenie w Rav4 III
« Odpowiedź #4 dnia: 25-05-2018, 14:04:09 »
jedz do zakładu ktory sie spacjalizuje w ASB i ci zrobia test

Offline marian325

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Drżenie i brzęczenie w Rav4 III
« Odpowiedź #5 dnia: 28-05-2018, 09:38:04 »
Kolego jak sie uporasz z usterka, napisz co to było, u mnie równiez wystepuje brzeczenie/ buczenie ale na 5 biegu i 1500na obrotomierzu.czasami jak przegonie fure i wrzuce na N to rowniez drzenia pod autem, wiec nie jestes z tym problemem sam.ja obstawiam ten konwerter.Pozdro

Offline Mateuszrav4

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 52
Odp: Drżenie i brzęczenie w Rav4 III
« Odpowiedź #6 dnia: 29-05-2018, 10:26:42 »
Ok.  Dam znać. Może to i konwerter. Doszukałem się jeszcze jednej usterki.  Po tym jak auto porządnie ostygnie, ( ja to zauważyłem po nocy)   Nie wrzuca 4 biegu przez jakieś 2 kilometry (skrzynia 4 biegowa)  Po  lekkim rozgrzaniu się działa normalnie. A same biegi zmienia  płynnie. 

Offline Mateuszrav4

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 52
Odp: Drżenie i brzęczenie w Rav4 III
« Odpowiedź #7 dnia: 29-05-2018, 16:30:58 »
Byłem u speca od automatów.
Przejechał się  i powiedział  "To nie jest dźwięk ze środka skrzyni ale głowy nie daje. Jeździć może samo wyjdzie. Nie będziemy wymieniać wszystkich możliwych części "
Po próbie ciągnięcia za język stwierdził, że brzmi to jak blacha  ukruszona blacha między silnikiem a skrzynią biegów.

Offline alk80

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 258
Odp: Drżenie i brzęczenie w Rav4 III
« Odpowiedź #8 dnia: 30-05-2018, 05:46:41 »
Ok.  Dam znać. Może to i konwerter. Doszukałem się jeszcze jednej usterki.  Po tym jak auto porządnie ostygnie, ( ja to zauważyłem po nocy)   Nie wrzuca 4 biegu przez jakieś 2 kilometry (skrzynia 4 biegowa)  Po  lekkim rozgrzaniu się działa normalnie. A same biegi zmienia  płynnie.
to nie jest usterka, tak ma być, sterownik nie wrzuci 4(ostatniego) biegu jeśli skrzynia jest zimna

Offline Mateuszrav4

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 52
Odp: Drżenie i brzęczenie w Rav4 III
« Odpowiedź #9 dnia: 30-05-2018, 10:43:05 »
No to dobrze. Przynajmniej tyle  dobrze.

Offline Mateuszrav4

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 52
Odp: Drżenie i brzęczenie w Rav4 III
« Odpowiedź #10 dnia: 02-07-2018, 19:53:08 »
Problem nadal jest nie rozwiązany. Auto było u kilku mechaników. Co prawda nic nie zostało jeszcze rozkręcone. Ale jest już kilka hipotez. Najgorsze, że  nie są spójne.

Mechanik  nr.1
"Transfer przekazujący napęd na tylną oś ten przykręcony do skrzyni biegów. Skrzynia biegów  nie bo jak się  psuje automat to w inny sposób "

Mechanik nr. 2
" Blacha wieńca rozrusznika. Lubią pękać"  Ten to nawet pokazał mi taki przypadek na przykładzie Mitsubishi ( ale to raczej wykluczam gdyż przez okienko rewizyjne i od strony rozrusznika  obejrzałem i nie ma śladów pęknięć)

Mechanik nr.3
"Jakaś tulejka lub łożysko w skrzyni lub transferze. Ale obstawiam transfer"

O i takie to opinie dostałem.
Dziś nawet spuściłem olej z transferu. żeby zobaczyć czy nie ma tak jakiś opiłków. ale nie ma.
Za radą mechanika numer 3 postawiłem auto na podnośniku dwukolumnowym, wypiąłem czujnik ABS by systemy  przestały działać i próbowałem to wywołać na podnośniku.  Niestety na podnośniku nie charczy.
A efekt  brzęczenia i drżenia przeszedł w fazę charczenia i trzęsienia. Co ciekawe już nawet jadąc z góry można wywołać ten efekt. Ale tylko na tym  najwyższym biegu i w zakresie prędkości pomiędzy 50 a 80 Km/h
Jakieś sugestie?
   

Offline mech z toyoty

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 154
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Drżenie i brzęczenie w Rav4 III
« Odpowiedź #11 dnia: 03-07-2018, 00:13:37 »
mogę sprawdzic we wrocku czyli potrzebujesz mechanika nr 4 pozdr

Offline marian325

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Drżenie i brzęczenie w Rav4 III
« Odpowiedź #12 dnia: 03-07-2018, 09:22:49 »
Co ja zdazyłem zauwazyc, to u mnie to buczenie pojawia sie równiez na najwyzszym biegu w granicach obrotów 1700-2000.to jest taki odglos jakbym najezdzał na srodkowy biały pas jezdni kołem.Na spietej skrzyni na postoju czasami drzy układ wydechowy.Jak wrzuce na luz jest ok.

Offline Mateuszrav4

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 52
Odp: Drżenie i brzęczenie w Rav4 III
« Odpowiedź #13 dnia: 04-07-2018, 19:08:44 »
A no potrzebuje mechanika numer 4
Ale ja mieszkam koło Zamościa. A tak daleko tym autem to ja nie chce jechać bo boje się że się rozkraczy.
A dźwięk to przypomina jakby w wydechu był tłuczeń :-(

Offline marcin

  • Moderator
  • Toyot Spamer
  • ******
  • Wiadomości: 8180
  • Płeć: Mężczyzna
    • 3vz.pl
Odp: Drżenie i brzęczenie w Rav4 III
« Odpowiedź #14 dnia: 04-07-2018, 19:33:57 »
A w przekładni kątowej masz olej ?

Próbował to ktoś diagnozować na rolkach ?
3VZ.pl




 

Beesafe.pl