Autor Wątek: Drżenie i brzęczenie w Rav4 III  (Przeczytany 16197 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mateuszrav4

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 52
Odp: Drżenie i brzęczenie w Rav4 III
« Odpowiedź #15 dnia: 04-07-2018, 20:21:22 »
Przekładnia kontowa to masz na myśli  transfer z którego wychodzi wał?
Tam olej jest. W zimie nawet wymieniałem ten olej. (powodem wymiany były te niepokojące odgłosy.) W skrzyni biegów olej też jest wymieniony dynamicznie)   Zakładam, że w przednim dyferencjale jest ten sam olej co w samej  automatycznej skrzyni biegów.
Na rolkach auto nie było.

Offline Wojteksw

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 145
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Drżenie i brzęczenie w Rav4 III
« Odpowiedź #16 dnia: 04-07-2018, 20:23:10 »
A dźwięk to przypomina jakby w wydechu był tłuczeń :-(

To zobacz, może ktoś nasypał kamieni do tłumika

Ja dawno temu miałem przygodę z Audi, mechanicy kombinowali ze stukami w tylnym zawieszeniu, a nikt nie sprawdził, że podnośnik w bagazniku był poluzowany na mocowaniu i walił na wybojach.

Offline alk80

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 258
Odp: Drżenie i brzęczenie w Rav4 III
« Odpowiedź #17 dnia: 04-07-2018, 20:37:13 »
z tym tłuczniem to miałem podobnie, powodem był skorodowany, wypalony wydech za środkowym tłumikiem, a hałas przenosił się do przodu, tak że myślałem że to przeniesienie napędu albo zawieszenie silnika i skrzyni

Offline Mateuszrav4

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 52
Odp: Drżenie i brzęczenie w Rav4 III
« Odpowiedź #18 dnia: 05-07-2018, 08:54:58 »
Tłumik prześledziłem. Przy okazji środkowy nawet wymieniłem.  Obawiam się, że nic się nie tłucze  typu podnośnik czy gaśnica. Może uda mi się nagrać ten dźwięk.

Offline Mateuszrav4

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 52
Odp: Drżenie i brzęczenie w Rav4 III
« Odpowiedź #19 dnia: 08-07-2018, 19:27:23 »
Dźwięku nie udało mi się nagrać. Jutro demontuje jeszcze raz wał. Po kolejnych badaniach nie jestem już w stanie jednoznacznie stwierdzić czy to aby na pewno z przodu. Gdy się jedzie autem normalnie tj. zamknięte okna) wówczas wydaje się jakby dźwięk dobiegał z przodu po lewej. Natomiast przy otwartych oknach   z tyłu ze środkowej części podwozia.
Czy mogę bezkarnie odłączyć elektrycznie tylny most? Może ten haldex coś szwankuje. ?
Echh. Mam już dość tego auta.
« Ostatnia zmiana: 08-07-2018, 19:30:18 wysłana przez Mateuszrav4 »

Offline Mateuszrav4

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 52
Odp: Drżenie i brzęczenie w Rav4 III
« Odpowiedź #20 dnia: 19-07-2018, 20:58:21 »
Ogłaszam Kapitulację.  Po wielu miesiącach dochodzę do wniosku, że obecnie nie jestem w stanie nawet stwierdzić ze 100% pewnością czy niepożądany dźwięk dochodzi z przodu czy z tyłu. Chyba za  bardzo słucham.
Każdy mechanik wskazuje inne źródła buczenia. Niektóre   wskazania wykluczyłem. By  sprawdzić wszystkie sugestie mechaników musiał bym wymienić wszystkie podzespoły napędowe  od skrzyni  biegów przez przekładnie kontową  półosie, (wał wykluczony)  dyfer z tyłu i tylne półośki. A na końcu i tak by się okazało, że  nie tędy droga.
Posprawdzałem wszystkie śruby mocujące kołyski, osprzęt silnika, osłony termiczne, tłumiki, poduszki silnika, wahacze, amortyzatory, drążki stabilizatorów, maglownice.
Ja bym obstawiał skrzynie ale  spece od automatów  twierdzą że automat takich dźwięków nie wydają.
Powiedziałem właścicielce by  słuchała głośniej radia i jeździła aż się rozleci. Wymieniać  dobrych części jedna po drugiej nie będę .
   
     

Offline alk80

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 258
Odp: Drżenie i brzęczenie w Rav4 III
« Odpowiedź #21 dnia: 29-07-2018, 11:29:57 »
może to głupie, ale czy wykluczyłeś też wyząbkowanie lub wadę opon/y

Offline Mateuszrav4

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 52
Odp: Drżenie i brzęczenie w Rav4 III
« Odpowiedź #22 dnia: 29-07-2018, 21:33:20 »
Nie brałem pod uwagę opon. Ale to nie jest taki typ dźwięku.  Wyząbkowane opony mogą dać dźwięk  łożyska. Myślę, że jest to dźwięk zacierających/wytartych trybów. Ale nie wiem gdzie. czy jest to skrzynia biegów, przekładnia kontowa czy most tylny.   

Offline marian325

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Drżenie i brzęczenie w Rav4 III
« Odpowiedź #23 dnia: 30-07-2018, 08:58:13 »
Nie brałem pod uwagę opon. Ale to nie jest taki typ dźwięku.  Wyząbkowane opony mogą dać dźwięk  łożyska. Myślę, że jest to dźwięk zacierających/wytartych trybów. Ale nie wiem gdzie. czy jest to skrzynia biegów, przekładnia kontowa czy most tylny.
jak startujesz to ten dzwiek masz poczawszy od pierwszego biegu do ostatniego, czy tylko na ostatnim?

Offline Mateuszrav4

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 52
Odp: Drżenie i brzęczenie w Rav4 III
« Odpowiedź #24 dnia: 01-08-2018, 17:00:10 »
Tylko i wyłącznie na ostatnim biegu( skrzynia automat)  w zakresie prędkości od 50 do  80.  Drżenie i buczenie pojawia się 90% przejazdów i tylko przy obciążeniu silnika.
Obstawiał bym  skrzynie, ale  fachowcy od automatów mówią, że  automat takiego dźwięku wydać nie może.  ( swoją droga nie mam pojęcia dlaczego? Wszak tez ma tulejki i tryby )
A ciekawostka jest taka, że auto na co dzień jeździ 5km do miasteczka, po miasteczku i z powrotem do domu.  Ostatnio miało wypad i przejechało przez całą Polskę.  Prawie od granicy do granicy autostradą i jakby mu  trochę lepiej się zrobiło.
Auto które tak sobie pyrka  na krótkich trasach "zamula się" nikt mi nie powie, że jest inaczej.( czy to benzyniak czy ropniak)
I teraz się zastanawiam, czy jednak   coś w samej skrzyni  w tych sterownikach  coś nie jest jednak zanieczyszczone i jak autko zostało przepędzone to jednakowoż  coś się przepłukało?     

Offline marian325

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Drżenie i brzęczenie w Rav4 III
« Odpowiedź #25 dnia: 02-08-2018, 14:19:14 »
Tylko i wyłącznie na ostatnim biegu( skrzynia automat)  w zakresie prędkości od 50 do  80.  Drżenie i buczenie pojawia się 90% przejazdów i tylko przy obciążeniu silnika.
Obstawiał bym  skrzynie, ale  fachowcy od automatów mówią, że  automat takiego dźwięku wydać nie może.  ( swoją droga nie mam pojęcia dlaczego? Wszak tez ma tulejki i tryby )
A ciekawostka jest taka, że auto na co dzień jeździ 5km do miasteczka, po miasteczku i z powrotem do domu.  Ostatnio miało wypad i przejechało przez całą Polskę.  Prawie od granicy do granicy autostradą i jakby mu  trochę lepiej się zrobiło.
Auto które tak sobie pyrka  na krótkich trasach "zamula się" nikt mi nie powie, że jest inaczej.( czy to benzyniak czy ropniak)
I teraz się zastanawiam, czy jednak   coś w samej skrzyni  w tych sterownikach  coś nie jest jednak zanieczyszczone i jak autko zostało przepędzone to jednakowoż  coś się przepłukało?     
no to u mnie ten sam problem co u Ciebie, auto rowniez robi małe trasy, u siebie w ostatnim wydechu zauwazyłem wode- chlupie jak nia ruszam.podejrzewam ze to własnie ostatni wydech wpada w rezonans.ja mam automat 5-cio biegowy.jak ustawie ze jade na 4 tym biegu to juz tego odgłosu nie ma.rezonuje tylko na piatym biegu i obrotach 1700-2000.W przyszłym tygodniu bede robił trase 1400km, sprawdzimy czy cos pomoze.Dam znac co zaobserwowałem z trasy

Offline alk80

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 258
Odp: Drżenie i brzęczenie w Rav4 III
« Odpowiedź #26 dnia: 02-08-2018, 14:37:02 »
na wodę w wydechu pomaga przegazówka i dłuższa trasa

Offline animuss

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 500
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Drżenie i brzęczenie w Rav4 III
« Odpowiedź #27 dnia: 02-08-2018, 14:55:43 »
Jeżdżę dużo na krótkich trasach, ale u mnie przy stromym podjeździe, sporo wody wylewa się na zewnątrz.
Może spróbuj tego patentu.

Offline Mateuszrav4

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 52
Odp: Drżenie i brzęczenie w Rav4 III
« Odpowiedź #28 dnia: 02-08-2018, 15:34:52 »
U mnie wody w wydechu to raczej nie ma. Główny  tłumik wymieniłem. A końcowy   przy wymianie środkowego  był wyjmowany. Więc jakby była woda to by się wylała.
Przed chwilą kołysałem na ile pozwalają wieszaki i nic  nie słychać by się chlubotało.
« Ostatnia zmiana: 02-08-2018, 15:46:09 wysłana przez Mateuszrav4 »

Offline Mateuszrav4

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 52
Odp: Drżenie i brzęczenie w Rav4 III
« Odpowiedź #29 dnia: 08-08-2018, 09:37:10 »
Po kapitulacji następuje powstanie Toyotowskie.
Po rozebraniu wnętrza bagażnika ( było lepiej słychać)  obstawiam tylny dyferencjał ( może błędnie). Wyjmę wał, dyfer, zabezpieczę łożyska i przejadę wystarczy 1000m. Jak nie będzie "Charczeć"  to będę wiedział że to dyfer.
A jak będzie to zostanie tylko  skrzynia lub przekładnia kontowa. 


 

Beesafe.pl