Autor Wątek: Drżenie i brzęczenie w Rav4 III  (Przeczytany 16172 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline marian325

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Drżenie i brzęczenie w Rav4 III
« Odpowiedź #30 dnia: 08-08-2018, 14:11:31 »
Po kapitulacji następuje powstanie Toyotowskie.
Po rozebraniu wnętrza bagażnika ( było lepiej słychać)  obstawiam tylny dyferencjał ( może błędnie). Wyjmę wał, dyfer, zabezpieczę łożyska i przejadę wystarczy 1000m. Jak nie będzie "Charczeć"  to będę wiedział że to dyfer.
A jak będzie to zostanie tylko  skrzynia lub przekładnia kontowa.
ja kolego obstawiam wydech wpadajacy w wibracje.jesli masz mozliwosc to zamontuj pod autem kamerke go pro i wtedy zobaczysz w jakie on drgania wpada na spietej skrzyni przy niskich obrotach.wydech masz cały oryginał toyotowski czy moze srodkowa puche zamiennik?

Offline Mateuszrav4

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 52
Odp: Drżenie i brzęczenie w Rav4 III
« Odpowiedź #31 dnia: 08-08-2018, 19:08:03 »
Środkowy tłumik  jest wymieniony. Jeździłem również bez końcowego. A  jeżeli chodzi o kolektor wydechowy i katalizator to zarówno od góry jak i dołu oglądany i wygląda ładnie. Żadnych pęknięć czy wykruszeń. Od góry wkładałem endoskop przez kolektor wydechowy. Od dołu widać. Nic złego nie znalazłem.
Tak samo auto brzęczało i drżało na starym tłumiku jak i nowym.

Offline iwostar

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 103
Odp: Drżenie i brzęczenie w Rav4 III
« Odpowiedź #32 dnia: 08-08-2018, 19:12:34 »
Ja też obstawiam wibracje z tłumika. Moja z 2007 r. z oryginalnym końcowym wydechem przy obrotach ok. 1500-2000 wydaje drżąco-brzęczące dźwięki. Po zwiększeniu obrotów silnika,, problem mija. Przy jeździe na luzie jest cichutko.
TOYOTA RAV4 III Long & TOYOTA COROLLA IX

Offline Mateuszrav4

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 52
Odp: Drżenie i brzęczenie w Rav4 III
« Odpowiedź #33 dnia: 08-08-2018, 21:16:30 »
No ale ja już główny tłumik wymieniłem. A bez końcowego też drży. I na starym też drżało. Jedynie jak wał wyjmę to drży inaczej. ( mniej metalicznie.) Został by jedynie katalizator który wygląda, przynajmniej optycznie idealnie.  ( mowa o środku) Z jednej i z drugiej strony jest równiutki niespękany "plaster miodu"

Offline marian325

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Drżenie i brzęczenie w Rav4 III
« Odpowiedź #34 dnia: 09-08-2018, 13:41:00 »
No ale ja już główny tłumik wymieniłem. A bez końcowego też drży. I na starym też drżało. Jedynie jak wał wyjmę to drży inaczej. ( mniej metalicznie.) Został by jedynie katalizator który wygląda, przynajmniej optycznie idealnie.  ( mowa o środku) Z jednej i z drugiej strony jest równiutki niespękany "plaster miodu"

moze mala zagwozdka.wczoraj jak sie właczyła sprezarka od klimy na postoju to układ drzy jeszcze bardziej i na 100% jest to wydech.ten sam dzwiek

Offline Wojteksw

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 145
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Drżenie i brzęczenie w Rav4 III
« Odpowiedź #35 dnia: 09-08-2018, 14:22:52 »
Kiedyś miałem taki przypadek, montowano mi hak w samochodzie, był to okres zimowy i wszystko było w porządku. W okresie letnim pojawiły się metaliczne odgłosy pod samochodem, kilkakrotnie jechałem do serwisu i kazano chwilę poczekać aby wjechać na podnośnik, za każdym razem nic nie stwierdzono. Kiedyś bezpośrednio po dłuższej trasie wjechałem do garażu na kanał i natychmiast pod samochód. Okazało się, że cały wydech w wyniku ciepła wydłużał się i walił o mocowania haka. Na zimnym tego nie było widać. Z tego wynika, że różne mogą być przyczyny takich dźwięków.

Offline Mateuszrav4

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 52
Odp: Drżenie i brzęczenie w Rav4 III
« Odpowiedź #36 dnia: 10-08-2018, 09:05:17 »
To co mam wymienić katalizator?  ( w Rav4 III kolektor wydechowy jest zespolony z katalizatorem)
Nie ma opcji by tłumik o coś zaczepiał. Środkowy i końcowy jest OK. Katalizator też wygląda Ok. No chyba, że w samym środku tego wkładu  coś jest nie halo bo obie strony tak jak pisałem wcześniej wyglądają idealnie. Osłony termiczne ani drgną. Wszelkie osłony plastikowe dawno pozdejmowane.
To co mnie nurtuje to spadek mocy podczas drżenia. Ale jak tylko na włos dodam gazu bądź ujmę   to przestaje.
Przy samochodach siedzę blisko 20 lat. Nie jestem mechanikiem, bardziej hobbystycznie.  Jakie takie pojęcie o samochodach mamy. Wyjąć i rozebrać silnik skrzynie biegów, wymienić sprzęgło,  półosie, pospawać  tłumik to nie problem. Ale to dotyczy głównie starszych aut. Ale To co siedzi w tej Toyocie mnie rozwala.   Nie ma pojęcia. Wszystkie śruby kołysek, zawieszenia itp. sprawdziłem.
Jeździłem bez wału. i tłumika końcowego, a także bez zderzaka który ma oberwane jedno mocowanie.     

Offline Mateuszrav4

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 52
Odp: Drżenie i brzęczenie w Rav4 III
« Odpowiedź #37 dnia: 10-08-2018, 16:04:50 »
A więc tak sprawa się ma.
1. Bagażnik od środka mam rozebrany by było lepiej słychać.
2. Wał wyjęty.
3.  Wyjęcie wały powoduje zmniejszenie intensywności  dźwięku o jakieś 50% ( wał jest tylko nośnikiem hałasu)
4. Tak więc na 95% wykluczam tłumik.
5.  Zdjąłem osłonę kolumny kierownicy  przy pedałach by było lepiej słychać.
6. I raczej jednak z przodu. ( NA 90%)
7 Tak więc zostaje mi zawieszenie silnika które sprawdzałem  kilka razy, skrzynia biegów, oraz przekładnia kontowa.   

 

Offline carinae20gli

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 468
Odp: Drżenie i brzęczenie w Rav4 III
« Odpowiedź #38 dnia: 10-08-2018, 18:18:12 »
Wrzuć zdjęcia rozebranego samochodu.

Offline Wojteksw

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 145
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Drżenie i brzęczenie w Rav4 III
« Odpowiedź #39 dnia: 10-08-2018, 20:14:24 »
Wrzuć zdjęcia rozebranego samochodu.
Popieram, rób dokumentację foto, bo widzę, że ostro bierzesz się za ustalenie uporczywego brzęczenia. Jestem ciekawy rozwiązania.

Offline Mateuszrav4

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 52
Odp: Drżenie i brzęczenie w Rav4 III
« Odpowiedź #40 dnia: 11-08-2018, 20:09:06 »
Ja też jestem ciekaw rozwiązania.
Fotek nie robię. Chyba , że będę miał wątpliwość co do części.

Offline marian325

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Drżenie i brzęczenie w Rav4 III
« Odpowiedź #41 dnia: 06-09-2018, 13:58:47 »
Temat cos ucichł.
Czy autor watku juz rozwiazał problem?

Offline heineken5

  • Początkujący
  • Wiadomości: 1
Odp: Drżenie i brzęczenie w Rav4 III
« Odpowiedź #42 dnia: 04-11-2018, 17:53:19 »
Wymień przeguby wewnętrzne.

Offline Mateuszrav4

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 52
Odp: Drżenie i brzęczenie w Rav4 III
« Odpowiedź #43 dnia: 04-12-2018, 16:26:33 »
Witajcie. Tematu nie udało się rozwiązać. Co mechanik to inny werdykt.  Ostatecznie auto zostało sprzedane. Tak więc już nigdy nie dowiem się co się tam stało.  Nadmienię jedynie, że kupujący wskazał skrzynie.
Moderator może zamknąć temat.   

Offline Wojteksw

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 145
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Drżenie i brzęczenie w Rav4 III
« Odpowiedź #44 dnia: 05-12-2018, 08:37:43 »
Witajcie. Tematu nie udało się rozwiązać. Co mechanik to inny werdykt.  Ostatecznie auto zostało sprzedane. Tak więc już nigdy nie dowiem się co się tam stało.  Nadmienię jedynie, że kupujący wskazał skrzynie.
Moderator może zamknąć temat.

To niebawem pojawi się na forum nowy właściciel i nowy podobny temat.


 

Beesafe.pl