Częsci samochodowe w iParts.pl

Autor Wątek: Automatyczne blokowanie drzwi po ruszeniu/skladanie lusterek pilotem?  (Przeczytany 1370 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline zurdar

• Toyot Leżący
  • *
Hej,

Powoli rozkręcam się z Priusem. Wydaje się być świetnym autem, ale ma kilka pierdół irytuje. Pierwsze to to, że drzwi nie ryglują się automatycznie po ruszeniu. jak do tej pory we wszystkich autach to miałem, a tu nie działa. Ktoś może zasugerować jak to włączyć??
Druga sprawa to składanie lusterek po zamknięciu auta. Jest przycisk którym mogę to zrobić, ale logicznym byłoby gdyby składały się same po opuszczeniu i zamknięciu auta. Da się to zrobić? Niby auto na wskroś postępowe, ale opcji dostosowania do użytkownika nie ma wcale...

Offline jerz 1304

• Toyot Leżący
  • *
dobry temat moze ktos cos doradzi :grin:

Offline Chris

• Toyot Leżący
  • *
Zazdroszczę składania lusterek, nawet przyciskiem. W P2 trzeba robić to ręcznie.
Odnośnie ryglowania drzwi, widziałem jakiś "pizdryk" pod OBD2 na "Ali", który dodawał taką funkcjonalność, w tym również automatyczne zapalanie świateł.

Offline zurdar

• Toyot Leżący
  • *
Pizdryk pewnie jakiś wcześniej czy później znajdę, ale narazie szukam czy czasami nie da się tego zrobić bez dodatków...

Offline wojtekS

• Toyot Pełzający
  • **
Funkcje zamykania zamków oraz domykania szyb po zamknięciu auta są obecne w protokole CAN ale nie udostępnione dla użytkownika.

Tzn auto potrafi to zrobić ale nie ma zaimplementowanego sposobu wydania tych komend - specjalnie bo to nie lexus. W lexusie uaktywniasz np domknięcie szyb przytrzymując przycisk zamknięcia na pilocie. W priusie to nie działa. Specjalnie bo to nie lexus choć auto samo w sobie jak pisałem potrafi to zrobić tak jak jest - nie potrzeba żadnych modułów ani kabli dokładać.

Rozwiązaniem jest dołożenie czegoś co taką komendę wyda - albo owy chiński interfejs wpinany w gniazdo obd albo zmyślny alarm samochodowy jak nasza Pandora. Tam sobie można ustawiać czy się chce zamykać szyby po zamknięciu auta, czy zamykać drzwi po ruszeniu itd.

Co do automatycznego składania lusterek to konieczny jest zakup analogowego modułu sterującego - po szynie CAN samochód nie potrafi tego zrobić. Moduł taki dokładał u siebie kolega Jakub. Możesz go zapytać co i jak i gdzie i za ile. To coś jest wpinane pomiędzy przełącznik lusterek a wtyczkę do niego wchodzącą z instalacji auta.

Trochę o różnych zabawkach było w wątku o wycieraczce USA tylnej: http://forum.toyotaklub.org.pl/index.php/topic,42115.0.html
« Ostatnia zmiana: 16-05-2018, 06:58:12 wysłana przez wojtekS »

Offline on356wawa

• Toyot Leżący
  • *
co do składanych lusterek to  PRAWDOPODOBNIE powinno działać to

http://allegro.pl/modul-skladanie-lusterek-toyota-avensis-i7189710180.html

kiedyś rozmawiałem na ten temat z tym człowiekiem który to produkuje , czy będzie to pasowało do Priusa  ( mam za daleko ) bo stwierdził że najlepiej by było do niego podjechać , bo może to wymagać jakiejś modyfikacji.
« Ostatnia zmiana: 16-05-2018, 09:10:58 wysłana przez on356wawa »

Offline zurdar

• Toyot Leżący
  • *
Rozumiem, czyli z popstrykania i uruchomienia tego bezpośrednio nici. A czy ktoś bawił się Techstreamem? Może tam są opcje niedostąpne normalnie zjadaczowi chleba?
Z doświadczenia z citroenowską Lexią wiem, że można dużo zyskać...

Offline wojtekS

• Toyot Pełzający
  • **
Techstreamem nic tu nie wskórasz zaręczam Ci. Jest to powtarzam specjalnie zrobione bo to nie lexus i taka jest polityka firmy.

Jedyne przydatne co można w opcjach które może zmieniać techstream w P3 to wyłączyć to okropne piszczenie przy włączonym wstecznym biegu.

Offline zurdar

• Toyot Leżący
  • *
To to wyłączyłem sobie jakąś prostą androidową apką. Dzięki za odpowiedzi, zapewne wiec zakupię ten modulik OBD.

Offline zurdar

• Toyot Leżący
  • *
Czy ta dziwna polityka Lexus vs Toyota ma miejsce tylko w Europie? Z tego co czytam to te opcje są dostępne nie wiem tylko na jakich rynkach...

http://ingineerix.com/gen3params/

Offline wojtekS

• Toyot Pełzający
  • **
Odp: Automatyczne blokowanie drzwi po ruszeniu/skladanie lusterek pilotem?
« Odpowiedź #10 dnia: 16-05-2018, 19:29:47 »
Więcej opcji jest w wersjach USA. A te automatyczne zamykanie drzwi jak pokazuje tabela jest w wersji koreańskiej tylko.

W europejskiej tego nie ma.

Offline zurdar

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #11 dnia: 16-05-2018, 19:40:50 »
Więcej opcji jest w wersjach USA. A te automatyczne zamykanie drzwi jak pokazuje tabela jest w wersji koreańskiej tylko.
W europejskiej tego nie ma.

W koreańskiej inne są tylko wartości domyślne i to tyle. Ale faktycznie wygląda na to że Europa jest daleko w tyle za resztą świata, przynajmniej pod tym względem. :( Interfejs Mini VCI i tak kupię, bo do każdego auta coś takiego mieć muszę ale sądziłem że nim to opękam, a tu wygląda na to ze nie...

Offline wtyku

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #12 dnia: 16-05-2018, 22:05:30 »
Niech mnie ktoś oświeci w jakim celu w innych autach ryglują się drzwi podczas jazdy (chyba francuskich o ile dobrze kojarzę)
Ja się czuje nie swojo w takim czymś. W razie wypadku pewnie niby maja się otworzyć, a jak znam jakość elektryki aut EU, to pewnie otwiera je samochód dopiero wóz strażacki.
Dziecko przecież nie otworzy drzwi podczas jazdy bo jest zablokowane otwieranie od środka(taki pierdolnik w drzwiach).
Co do składania lusterek za każdym razem, to chyba jest bez sensu, w 10% przypadków jest to potrzebne, w wtedy chyba nie jest problem nacisnąć przycisk. Przynajmniej dla mnie.
Tak czy inaczej od lusterek widziałem u chińczyków jakieś kostki wpinane do wiązki, które załatwiały sprawę.

Offline fazibazi

• Toyot Chodzacy
« Odpowiedź #13 dnia: 17-05-2018, 08:23:04 »
Ryglowanie mnie również nie interesuje, ale opcja składania lusterek i domykania szyb by się przydała, chociażby z możliwością samodzielnego jej włączenia/wyłączenia (np. przez techstream)
AURIS I 2011 HSD LPG - ecowarrior
Webasto TTE, VIOFO A119 fv3.4 HDR i inne bajery

Offline zbyl31

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #14 dnia: 17-05-2018, 10:41:48 »
Domykanie/otwieranie szyb mam w drugim aucie ( starym fordzie C-max z roku 2004 ).
A w P4 nie mam tego bajeru.... szkoda i jeśli jakoś da się to włączyć to chętnie :)

Toyota Klub

« Odpowiedź #14 dnia: 17-05-2018, 10:41:48 »