Autor Wątek: Dezynfekcja klimatyzacji za pomocą pianki w sprayu  (Przeczytany 6244 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jędrzej

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 55
  • Płeć: Mężczyzna
Dezynfekcja klimatyzacji za pomocą pianki w sprayu
« dnia: 16-05-2018, 19:50:57 »
Witam kolegów.
Kupiłem oryginalna piankę TOYOTA , taką z wężykiem do dezynfekcji klimatyzacji. Czy używając jej poprzez aplikację preparatu w kratki wentylacyjnej nie zaleję zawartej tam elektryki-elektroniki.
Kiedyś użyłem podobny preparat w oplu i wszystko mi pozalewało. Radio nie grało przez kilka godzin. Trochę polało się po wnętrznościach w desce rozdzielczej. Potem wróciło do normy.
Nie chcę poprzez ten zabieg czegoś tam uszkodzić. Czy koledzy używali podobne preparaty i z jakim skutkiem?
Pozdrawiam i dzięki za info :-)
Jędrzej

Offline Matus

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 489
Odp: Dezynfekcja klimatyzacji za pomocą pianki w sprayu
« Odpowiedź #1 dnia: 16-05-2018, 20:08:06 »
Osobiście widziałem jak mi w ASO robili dezynfekcję w Aurisie to mechanik się nie pierdzielił i lał pianką w miejsce filtra powietrza. Najpierw go wyjął potem psikał. Ogólnie kolega kiedyś załatwił sobie w ten sposób wentylator bo poszło zwarcie. Osobiście ja zawsze kupuję preparat WURTH z wężykiem i wprowadzam go przez otwór odprowadzający skropliny tam psikam i czekam aż wyleci cały syf. Na pewno pomaga i jest bezpieczny  :good:
Toyota Yaris 1.33 VVT-I 2007
Toyota Auris 1.8 Hybrid 2016 Prestige+Executive+Safety
Nissan Qashqai 2021 Tekna 1.3 165km
Seat Leon III 2016 FR 1.4 TSI 150KM
http://forum.toyotaklub.org.pl/index.php/topic,37533.180.html

Offline YogiBabo

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1408
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: E18_Prestige_MS
Odp: Dezynfekcja klimatyzacji za pomocą pianki w sprayu
« Odpowiedź #2 dnia: 16-05-2018, 21:16:45 »
Czy koledzy używali podobne preparaty i z jakim skutkiem?
Pytałem w ASO czym robią odgrzybianie. Podobno ozonują, lub stosują ultradźwięki albo piankę. Facet polecał ozonowanie - nie skorzystałem, bo mam swój ozonator i po powrocie z ASO sam sobie zrobiłem tę operację + wymiana filtra
E18_Prestige_MultidriveS

Offline hejkumtejkum

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 88
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dezynfekcja klimatyzacji za pomocą pianki w sprayu
« Odpowiedź #3 dnia: 16-05-2018, 21:34:19 »
Słuchajcie, jak często to robicie? Raz na rok, częściej, rzadziej? Czy zależy też ile się kilometrów nabiło i ile się z tej klimy korzystało?

Offline bazi

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 1623
  • Samochód:: Corolla E16 1.6
Odp: Dezynfekcja klimatyzacji za pomocą pianki w sprayu
« Odpowiedź #4 dnia: 17-05-2018, 08:47:31 »
W kratki nawiewu nie wpuszcza sie zadnej piany, tam nie ma zadnego grzyba, konczy sie to tylko uszkodzeniem silnikow klap od rozdzialu powietrza czy elektroniki.


Offline marcin83

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 89
Odp: Dezynfekcja klimatyzacji za pomocą pianki w sprayu
« Odpowiedź #5 dnia: 17-05-2018, 09:50:15 »
Jutro jadę do toyoty na akcje serwisowym w sprawie poduszki pasażerai rozmawiałem na temat klimatyzacji zaproponowano mi dezynfekcję za pomocom piony koszt 100zł i pytałem się jak to działa i czy nie będzie problemu z elektronikiem pracownik powiedział że nie będzie w szystko oskarżenia się w praniu

Offline paul_krakow

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 485
Odp: Dezynfekcja klimatyzacji za pomocą pianki w sprayu
« Odpowiedź #6 dnia: 18-05-2018, 07:45:10 »
Zalecane jest jeździć z włączoną klimatyzacją przez cały rok. Dezynfekcja będzie wskazania min. po 3-4 latach.
W trzech Toyota tak robiłem i nigdy nie było potrzeby co rocznej dezynfekcji.

W przypadku zrobienia samemu dezynfekcji, wystarczy kupić spray do tego przeznaczony, włączyć obieg zamknięty klimatyzacji na włączonym silniku pozostawić w kabinie uruchomiony spray i odczekać 10-15 minut.

Offline smokofilidanek

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1143
Odp: Dezynfekcja klimatyzacji za pomocą pianki w sprayu
« Odpowiedź #7 dnia: 18-05-2018, 22:13:28 »
Jutro jadę do toyoty na akcje serwisowym w sprawie poduszki pasażerai rozmawiałem na temat klimatyzacji zaproponowano mi dezynfekcję za pomocom piony koszt 100zł i pytałem się jak to działa i czy nie będzie problemu z elektronikiem pracownik powiedział że nie będzie w szystko oskarżenia się w praniu

Sam corocznie robię takie czyszczenie właśnie pianką TOYOTY. Sam też możesz to zrobić, bez jazdy do ASO,będziesz miał 80Pln w kieszeni.ego
Nic trudnego,masz nawet wszystko na karcie z opakowania napisane. Do corolli E12 wsuwam wężyk w przewód odprowadzający skropliny na 20-30cm > preparat musi się dostać na parownik dlatego podczas aplikacji> żeby dobrze tam wpłynął poruszam wężykiem < wsuwam, wysuwam> w skoku"" 10cm.  Ładuję pół puszki drugie,pół na powtórkę po 1-2 dniach od pierwszej aplikacji i tyle. Obieg zamknięty/ przełączacz nawiewy w każdą opcję żeby dotarł w we wszystkie kanały i klima ma chodzić żeby ten syf spłynął przewodem na skropliny > tym w który preparat wprowadzałeś wężykiem. Jak za dużo zaaplikujesz to wypłynie Ci nawiewami od strony nóg >mi kapało jak wpakowałem 3/4 puszki.
Jest tylko jeden minus co zauważyłem po pierwszym roku stosowania. To co nie spłynęło osadziło się w układzie w postaci jasnego pyłu i muszę częściej sprzątać  < z kurzu> w samochodzie przy codziennym załączaniu klimy.
Także nie trać kasy kup puszkę i udowodnij sobie że potrafisz:) Jak chcesz mam jedną puchę na odsprzedanie:)
Co do samego ozonowania to też robiłem,był taki neutralny zapach przez kilka dni i smród powrócił:))






Offline titak

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 44
Odp: Dezynfekcja klimatyzacji za pomocą pianki w sprayu
« Odpowiedź #8 dnia: 19-05-2018, 00:24:40 »
Ja kupiłem za 350zl na allegro ozonator i ozonuje co kilka miesięcy. Zwrócił mi się dwukrotnie. Polecam zamiast pianek i innych rozwiązań. 30m do 1 h ozonowania daje gwarancję czystego układu klimatyzacji.

Offline sebastiw

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 637
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: Corolla TS 2.0
Odp: Dezynfekcja klimatyzacji za pomocą pianki w sprayu
« Odpowiedź #9 dnia: 19-05-2018, 20:41:14 »
Gdzie w aurisie II jest przewód odprowadzający skropliny?

Offline herkules

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 440
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dezynfekcja klimatyzacji za pomocą pianki w sprayu
« Odpowiedź #10 dnia: 22-05-2018, 12:08:56 »
Gdzie w aurisie II jest przewód odprowadzający skropliny?

W kabinie pasażerskiej - siedzenie pasażera z przodu - na wysokości nóg po lewej stronie zdejmuje się ostrożnie maskownicę i jest charakterystyczny przewód gumowy - idzie on dalej pod podłogę i wychodzi na zewnątrz. Jak chodzi klima to kapie z tego miejsca i widać dokładnie gdzie ...

Offline sebastiw

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 637
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: Corolla TS 2.0
Odp: Dezynfekcja klimatyzacji za pomocą pianki w sprayu
« Odpowiedź #11 dnia: 22-05-2018, 12:18:50 »
Gdzie w aurisie II jest przewód odprowadzający skropliny?

W kabinie pasażerskiej - siedzenie pasażera z przodu - na wysokości nóg po lewej stronie zdejmuje się ostrożnie maskownicę i jest charakterystyczny przewód gumowy - idzie on dalej pod podłogę i wychodzi na zewnątrz. Jak chodzi klima to kapie z tego miejsca i widać dokładnie gdzie ...
Dziękuję. Czyli preparat do niego się wtłacza? Jest tam jakiś otwór?

Offline mariuszs

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1352
Odp: Dezynfekcja klimatyzacji za pomocą pianki w sprayu
« Odpowiedź #12 dnia: 22-05-2018, 20:00:46 »
Ja kupiłem za 350zl na allegro ozonator i ozonuje co kilka miesięcy. Zwrócił mi się dwukrotnie. Polecam zamiast pianek i innych rozwiązań. 30m do 1 h ozonowania daje gwarancję czystego układu klimatyzacji.
Dzięki, chyba też się skuszę! :D

Offline YogiBabo

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1408
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: E18_Prestige_MS
Odp: Dezynfekcja klimatyzacji za pomocą pianki w sprayu
« Odpowiedź #13 dnia: 22-05-2018, 21:55:30 »
Ja kupiłem za 350zl na allegro ozonator i ozonuje co kilka miesięcy.
Dzięki, chyba też się skuszę!
też polecam. Zanim kupisz poczytaj trochę o ozonowaniu abyś dobrał właściwy, bo różne opinie są w internecie na temat jaką wydajność powinien mieć ozonator. Ja kupiłem dawid2 - 10g/h, wtedy wystarczy 15 -20 minutowa sesja.
E18_Prestige_MultidriveS


 

Beesafe.pl