Autor Wątek: Ceramika lakieru  (Przeczytany 9494 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline sanchez

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 248
Odp: Ceramika lakieru
« Odpowiedź #15 dnia: 22-05-2018, 10:51:55 »
Czyli mam rozumieć że lakier po ceramice i woskowaniu będzie wyglądał tak samo?  :o

Offline Jasio

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 638
Odp: Ceramika lakieru
« Odpowiedź #16 dnia: 22-05-2018, 11:35:59 »
Sanchez,

podstawową funkcją ceramiki jest (w teorii) ochrona lakieru przed drobnymi rysami. Dodanie "blasku" jest kwestią towarzyszącą/poboczną. Jeśli będziesz dbał o tą powłokę - w sensie robił co rok przeglądy za 700 PLN (teraz może i więcej - tyle było w 2016 r.) i często mył auto to będzie to pewnie całkiem nieźle wyglądać. Wszystko jest kwestią ceny: na dzień dobry 3500 z położenie i potem co roku lub co 15 tys. km min. 700 zł za "serwis" powłoki. Dobry wosk to około 100 zł. Policz wiec sobie sam. Minusem wosku jest to, że jego nałożenie trochę trwa (w zależności od rodzaju wosku), no i to, że tą czynność trzeba powtarzać kilka razy w roku. Minusem ceramiki jest CENA i to, że miało toto chronić lakier od zarysowań, a nie chroni (przynajmniej u mnie). Auto miało się zdecydowanie wolniej brudzić, a tak nie jest - porównuję Aurisa z ceramiką ze starą Fiestą bez ceramiki - oba trzymane pod chmurką.

Druga sprawa jest taka, że jak przyszło co do czego i (w sensie serwisu powłoki) powiedzieli mi, że kosztuje to 700 zł w pełnej wersji to sprawę olałem. Na ile "nieserwisowana" powłoka nadal działa i jaki jest jej stan/grubość - nie wiem. Za takie pieniądze nie będę tego robił co roku/15 tys. km. Wolałbym wziąć kilka piw i w pogodny dzień nawoskować samochód - kiedyś muszę spróbować:)

Offline sanchez

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 248
Odp: Ceramika lakieru
« Odpowiedź #17 dnia: 22-05-2018, 11:49:21 »
Ale przecież i Auris i Chr też służą do tego samego, czyż nie? A tak serio, chodziło mi o to, że porównanie ceramiki do woskowania jest bez sensu, bo jednak to co innego i dla niektórych nie jest ważne tylko samo zabezpieczenie lakieru, a również jego wygląd, tak samo jak bez sensu porównanie Aurisa do Chr tylko ze względu na to, że oba auta służą do jazdy.

Offline Marcin_G

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 99
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ceramika lakieru
« Odpowiedź #18 dnia: 22-05-2018, 12:17:37 »
Jedyne auto jakie widziałem po ceramice, to Corolla mojego brata.
Szczerze? Dup.. nie urywa.
Może gdyby była kładziona w porządnym studiu detailingowym, a nie w ASO, efekt byłby bardziej "łał".
W każdym bądź razie moja Corolla po woskowaniu dwa, trzy razy w roku świeci się jak psu ... wiadomo co ;) O kropelkowaniu to już nie wspomnę :)

Co do brudzenia się auta. Jak pada, nie ważne czy ceramika czy wosk auto i tak uwalone. Jak dopuści się do zaschnięcia błota, bez mycia ręcznego się nie obejdzie.
Jak jest sucho kurz tak samo osiada.
To czy auto będzie brudne czy czyste i tak zależy od tego jak często się jeździ na myjnię. Im częściej się myje, tym brud, kurz oblepiony na aucie łatwiej schodzi.

Offline Jasio

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 638
Odp: Ceramika lakieru
« Odpowiedź #19 dnia: 22-05-2018, 12:53:26 »
Ale przecież i Auris i Chr też służą do tego samego, czyż nie? A tak serio, chodziło mi o to, że porównanie ceramiki do woskowania jest bez sensu, bo jednak to co innego i dla niektórych nie jest ważne tylko samo zabezpieczenie lakieru, a również jego wygląd, tak samo jak bez sensu porównanie Aurisa do Chr tylko ze względu na to, że oba auta służą do jazdy.

Sanchez, czy mi się wydaje, czy zachowałeś się nie jak dżentelmen i piłeś przed 12.00...  :grin:

Najpierw piszesz, że Auris i C-HR służą do tego samego, potem, że bez sensu jest porównywanie tych aut. Porównanie ceramiki do woskowania nie jest bez sensu pod warunkiem, że (jak to sam napisałeś) "dla niektórych nie jest ważne tylko samo zabezpieczenie lakieru, a również jego wygląd". Moja opinia jest taka: chcesz mieć ładny wygląd to woskuj co jakiś czas. Chcesz ochronić lakier to zamknij auto w garażu i nie wsiadaj, albo oklej je grubą folią bo ceramika chroni tyle co i nic - no chyba, że zarysowane auta delikatnym pociągnięciem paznokcia to norma przy ceramice za 3500 <zalamka>   
« Ostatnia zmiana: 22-05-2018, 12:54:57 wysłana przez Jasio »

Offline sanchez

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 248
Odp: Ceramika lakieru
« Odpowiedź #20 dnia: 22-05-2018, 15:17:40 »
Przecież to że napisałem o chr i auris, to była ironia, do porównania dwóch różnych, a jednak podobnych rzeczy, tak jak woskowanie i ceramika, ale widzę że chyba nie zostałem zrozumiany.

Offline madro

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 52
Odp: Ceramika lakieru
« Odpowiedź #21 dnia: 20-06-2018, 19:38:57 »
Nie chcąc zakładać nowego tematu więc może tu ktoś podpowie jaki stosuje wosk do zabezpieczenia lakieru w swoim autku. Moje parkuje na dworze i zależało by mi na w miarę najtrwalszej formule tego zabezpieczenie co pewnie wiąże się jakąś pracochłonnością ale wolał bym to zrobić mimo wszystko osobiście.

Offline Marcin_G

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 99
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ceramika lakieru
« Odpowiedź #22 dnia: 20-06-2018, 20:22:34 »
 Na moim aucie leży  wosk ?Soft99 Fusso Coat?. Jestem po dużym wrażeniem działania tego wosku. Wcześniej używałem Collonite 476 i na mój gust Soft99 wypada o wiele lepiej. Bez problemu się nakłada, dociera. Auto trzymam pod chmurką i woskuję dwa razy w roku.

Offline dzejdzej007

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 166
Odp: Ceramika lakieru
« Odpowiedź #23 dnia: 21-06-2018, 10:10:49 »
Na moim aucie leży  wosk ?Soft99 Fusso Coat?. Jestem po dużym wrażeniem działania tego wosku. Wcześniej używałem Collonite 476 i na mój gust Soft99 wypada o wiele lepiej. Bez problemu się nakłada, dociera. Auto trzymam pod chmurką i woskuję dwa razy w roku.

Mam to samo nałożone - auto wygląda jak z salonu i nic się nie czepia karoserii.

Offline Kmicic

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 162
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ceramika lakieru
« Odpowiedź #24 dnia: 22-06-2018, 07:46:18 »
Na moim aucie leży  wosk ?Soft99 Fusso Coat?. Jestem po dużym wrażeniem działania tego wosku. Wcześniej używałem Collonite 476 i na mój gust Soft99 wypada o wiele lepiej. Bez problemu się nakłada, dociera. Auto trzymam pod chmurką i woskuję dwa razy w roku.
Też go używam i polecam. Japoński, dlatego dobry  :good:

Offline patkrz

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2386
  • Płeć: Kobieta
Odp: Ceramika lakieru
« Odpowiedź #25 dnia: 22-06-2018, 08:08:20 »
Także mam Soft99 (do ciemnych lakierów) i baaardzo polecam. Powłokę miałam dwie Toyoty wstecz i więcej nie zainwestuje takiej kasy w te przyjemność - moim zdaniem nie warto ;)

Offline madro

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 52
Odp: Ceramika lakieru
« Odpowiedź #26 dnia: 23-06-2018, 09:32:49 »
Jako nowicjusz w tym temacie podpytam jeszcze czy stosujecie coś pod wosk (alkohol IPA, glinke). I czy ten SOFT 99 wziąć do ciemnego lakieru gdy mam srebrny. 

Offline Galanders

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 88
Odp: Ceramika lakieru
« Odpowiedź #27 dnia: 23-06-2018, 11:18:08 »
Nigdy nie polemizuj z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a później pokona doświadczeniem.Mark Twain

Offline Marcin_G

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 99
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ceramika lakieru
« Odpowiedź #28 dnia: 23-06-2018, 15:02:53 »
Jako nowicjusz w tym temacie podpytam jeszcze czy stosujecie coś pod wosk (alkohol IPA, glinke)...

Zawsze na wiosnę glinkuje auto, następnie przemywam izopropanolem i na to wosk. Jak zaczynałem zabawy z woskiem lata temu, to o glince i IPA nie myślałem. Po tym jak zacząłem stosować glinkę i IPA, to zauważyłem że wosk lepiej i dłużej leży na lakierze.

Offline madro

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 52
Odp: Ceramika lakieru
« Odpowiedź #29 dnia: 12-07-2018, 07:05:40 »
Może jeszcze coś w temacie lakieru. Czy ktoś miał jakieś doświadczenie z foliami ochronnymi. Jak sprawuje się w praktyce i czy ma jakiś wpływ np. na gwarancję powłoki lakierniczej. Kolega bardzo mi zachwala to rozwiązanie by uniknąć "niespodzianek" pod marketami.


 

Beesafe.pl