Autor Wątek: Wymiana osuszacza klimatyzacji  (Przeczytany 2924 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline franc5

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 63
Wymiana osuszacza klimatyzacji
« dnia: 19-05-2018, 21:25:15 »
Witam, czy ktoś z was wymieniał? Ucieka mi czynnik chłodzący z chłodnicy klimatyzacji w okolicy nakrętki na dole osuszacza,moim zdaniem uległ uszkodzeniu oring i dlatego jest nieszczelność (chyba że pękło w tym miejscu) Dostępne są skraplacze ale i również wkład osuszacza z śrubą. Teoretycznie powinno się dać ale czy ktoś to robił?

Offline Wojak WRO

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 919
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wymiana osuszacza klimatyzacji
« Odpowiedź #1 dnia: 19-05-2018, 21:38:01 »
Wymieniałem kilka lat temu. Kupiłem wkład Nissensa (ze śrubą zamykającą), ale nie pasowała i ostatecznie dałem ponownie oryginalną z nowym oringiem.
Kto pyta nie błądzi, kto pyta za dużo może oberwać - Julian Staniszewski, nauczyciel rysunku technicznego w LZN Wrocław

Offline franc5

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 63
Odp: Wymiana osuszacza klimatyzacji
« Odpowiedź #2 dnia: 20-05-2018, 09:59:49 »
wymieniałeś z powodu nieszczelności czy po prostu chciałeś wymienić wkład?

Offline Wojak WRO

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 919
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wymiana osuszacza klimatyzacji
« Odpowiedź #3 dnia: 20-05-2018, 10:50:52 »
Zrobiłem to po 6 latach użytkowania samochodu aby sprawdzić jak prawdziwe są zalecenia serwisów aby wymieniać co 2-3 lata.
Kto pyta nie błądzi, kto pyta za dużo może oberwać - Julian Staniszewski, nauczyciel rysunku technicznego w LZN Wrocław

Offline przmor

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2644
Odp: Wymiana osuszacza klimatyzacji
« Odpowiedź #4 dnia: 20-05-2018, 16:24:43 »
I jakie wnioski po wymianie?

Offline Wojak WRO

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 919
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wymiana osuszacza klimatyzacji
« Odpowiedź #5 dnia: 20-05-2018, 22:40:56 »
Powinien wytrzymać 10 lat
Kto pyta nie błądzi, kto pyta za dużo może oberwać - Julian Staniszewski, nauczyciel rysunku technicznego w LZN Wrocław

Offline krystian_k@poczta.fm

  • Początkujący
  • Wiadomości: 1
Odp: Wymiana osuszacza klimatyzacji
« Odpowiedź #6 dnia: 31-05-2018, 06:45:53 »
JA WYMIENIAŁEM OKOŁO 2 TYGODNI TEMU (15.05.2018) JESLI OSUSZACZ JEST ORGINALNY TO KOREK KTÓRY TRZEBA WYKRECIC BY WYMIENIC JEST PLASTIKOWY NA IMBUS 14.  ALE UDAJE SIE TO JAKIES 1 NA 10 OSUSZACZY. OBUDOWA OSUSZACZA JEST ALUMINIOWA I TEZ PO LATACH SIE UTLENIA WIEC PRZY PRÓBIE NAPEWNO USZKODZISZ GWINT A PO ZATYM IMBUS SIE OBMYKA POPLASTIKOWYM KORKU. W NAJLEPSZYM PRZYPADKU JAK CI SIE UDA ODKRECIC TO KOSZT OSUSZACZA 40 ZŁ W NAJGORSZYM CAŁA CHŁODNICA KLIMATYZACJIBO JEST ZINTEGROWANA OCZYWISCIE Z NIM. KOSZT W MOIM PRZYPADKU 330 ZŁ ZA CHŁODNICE KOMPLETNA. I CO SMIESZNE JEST ONA BARDZIEJ MASYWNIEJSZA I KOREK OSUSACZA JES ALUMINIOWY Z PODKŁADKA CO POMOZE NA PRZYSZŁOSC ŁATWIEJSZEJ WYMIANIE OSUSZACZA. POZDRAWIAM :p

Offline franc5

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 63
Odp: Wymiana osuszacza klimatyzacji
« Odpowiedź #7 dnia: 28-06-2018, 19:18:15 »
Niestety nie udało się wykręcić śruby (wszystko się zapiekło) , wymiana całej chłodnicy klimy - jest ok.
Wymiana chłodnicy prosta - zabieg na około godzinkę bez pośpiechu.


 

Beesafe.pl