Autor Wątek: Wymiana silnika  (Przeczytany 12633 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Pawadam

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 215
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: Prius IV
Wymiana silnika
« dnia: 20-05-2018, 02:56:19 »
Witam . Nadszedl dzien kiedy silnik spalinowy w moim priusie powiedzial dosc . Po przejechaniu 820k km . Plyn chlodzacy dostal sie do pierwszego cylinda . Po sprawdzeniu kompresji w cylindrach wyszlo : 1 cyl = 10 bar , 2cyl = 13bar , 3cyl=14 , 4 cyl= 14bar. Samochod od samego poczatku jezdzil na oleju 0W-20 od toyoty  . Plyny , filtry , swiece , wymieniane byly regularnie , czasem czesciej niz zalecal producent . W sumie znalazlem 67 faktur na olej . W czasie calej eksploatacji w samochodzie wymieniane byly 4x tarcze przod , 6x klocki przod , 1x tarcze z klockami z tylu . Zawieszenie oryginalne za wyjatkiem gum stabilizatora ktore wymienilem w zeszlym roku . W poprzedni weekend zamontowalem nowy silnik z przebiegiem 30tys km. Caly osprzet , pompa wody , termostat , klima , cewki , swiece , wtryski zamontowalem z mojego starego silnika . W najblizszym czasie rozbiore moj stary silnik zeby zobaczyc jak wyglada po przejechaniu takiej ilosci km . Jak bedzie ktos zainteresowany podesle zdjecia .
« Ostatnia zmiana: 20-05-2018, 02:58:04 wysłana przez Pawadam »

Offline darek60

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1168
Odp: Wymiana silnika
« Odpowiedź #1 dnia: 20-05-2018, 08:14:35 »
820.000 kilometrów  <zalamka> przez ile lat to wyjechałeś ?
RAV4 2.5 hybrid

Offline zbyl31

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 92
Odp: Wymiana silnika
« Odpowiedź #2 dnia: 20-05-2018, 08:38:27 »
zdjęcia zawsze mile widziane.
Ja chętnie bym zobaczył jak wygląda silnik z takim przebiegiem

wojtekS

  • Gość
Odp: Wymiana silnika
« Odpowiedź #3 dnia: 20-05-2018, 08:55:09 »
Taki reportaż z demontażu kwalifikuje się do jakiejś gazety. W sumie możnaby i do Toyoty napisać, kto wie może by oni byli zainteresowani zrobieniem takiej rozbiórki.

Offline stefanq82

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 146
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wymiana silnika
« Odpowiedź #4 dnia: 20-05-2018, 09:01:15 »
Po takich wpisach coraz bardziej jestem przekonany do zakupu priusa. Gratuluje

Offline Tomaszek110

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 47
Odp: Wymiana silnika
« Odpowiedź #5 dnia: 20-05-2018, 09:23:28 »
 :oMożesz opisać więcej szczegółów oraz dlaczego pozostawiłeś stary osprzęt?

Offline fazibazi

  • Moderator
  • Toyot Zmotoryzowany
  • ******
  • Wiadomości: 2268
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wymiana silnika
« Odpowiedź #6 dnia: 20-05-2018, 10:09:45 »
Padawam, szacunek  :good: czekam na zdjęcia fakt tyle swoim mutantem nie zrobię bo pewnie mi życia nie starczy albo nadwozie zardzewieje. Jednak tak jak napisałeś:

"Samochod praktycznie niezniszczalny . Kwestia odpowiedniego serwisowania (samodzielnego) . Godny polecenia ."

Podpisuję się pod tym dwoma rękoma i dbam jak o trzecie dziecko, co prawda to nie prius ale układ HSD identyczny, dobijam do 200tys km i w wakacje na działeczce bedzie "grubszy" serwis z klockami traczami z przodu, i czyszczeniem EGR'ów, kolektora itp. na razie się dokształcam :good:

Darek60:

"Woze pacjentow do szpitali w Londynie . Z calej poludniowej anglii . Jest to moj 2 prius . Pierwszego sprzedalem z przebiegiem 620tys km. W stanie ogolnym bardzo dobrym .  Wszystko w nim bylo sprawne . "
"Witam .
 Jezdze Priusem 3gen z 2010 . Samochod mam od nowosci . Przejechalem nim 420tys km . "
"Jezdze priusem 10-14h dziennie, czasem wiecej "

To są pierwsze posty Padawam'a od pojawienia się na forum, polecam prześledzić profil, wiele się wyjaśni (to tylko 8 stron ;) ) Lepsze niż książka do poduszki ;)

Po przejechaniu 820k km

Padawam pytanie. Z jakimi prędkościami na tych autostradach w UK i czy używasz wtedy trybu PWR i tempomatu?
« Ostatnia zmiana: 20-05-2018, 10:30:06 wysłana przez fazibazi »
AURIS I 2011 HSD LPG - ecowarrior
Webasto TTE z GSM, VIOFO A119, iCar pro do HA i takie tam..

Offline Pawadam

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 215
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: Prius IV
Odp: Wymiana silnika
« Odpowiedź #7 dnia: 20-05-2018, 10:38:28 »
Samochod jest z 2010r. Jezdze nim od 2013 roku , glownie trasy . Wymiany oleju robilem przewaznie co 4 tygodnie . Historia wymiany silnika jest taka . Tydzien temu w piatek padl silnik . Zalatwilem nowy ktory przyjechal do mnie w sobote po poludniu . Razem z kolega zaczelismy wymiane po 16 i skonczylismy o 4 rano . Okazalo sie ze nowy silnik jest padniety . Calkowity brak kompresji na jednym z cylindorow . Koles od kotorego kupilem ten silnik przyslal mi nastepny , tego samego dnia o 15.  Po 3 w nocy silnik byl juz zamontowany w samochodzie i wszystko bylo ok . Zdecydowalem sie na stary osprzet poniewaz byl sprawny . Pompa wody w srodku jest plastikowa i pomimo przebiegu nie bylo po niej widac jakiegokolwiek zuzycia . Kompresor od AC dzialal i trzymal cisnienie wiec tez nie bylo potrzeby wymiany . Termostat sprawny .Ciekawostka jest fakt ze nadal mam oryginalny aku 12V . Wtryski wrzucilem do myjki ultradzwiekowej i wymienilem koszyczki fitrujace . Cewki tez wlozylem swoje stare ktore mam od zawsze . Po calej akcji ktora zakonczyla sie w nocy z niedzieli na poniedzialek straty w samochodzie to ukrecona sruba od zbiorniczka wyrownawczego plynu chlodzacego .
« Ostatnia zmiana: 20-05-2018, 10:40:10 wysłana przez Pawadam »

Offline Pawadam

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 215
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: Prius IV
Odp: Wymiana silnika
« Odpowiedź #8 dnia: 20-05-2018, 10:45:20 »
Na autostradach w UK ograniczenie predokosci to 70mil/h ( 115km/h ) . Staralem sie nie jezdzic szybciej niz 80mil/h. Spalanie na dystansie 10k mil (16k km) mialem w okolicach 5l . Nie uzywam tempomatu przy takich predkosciach bo moim zdaniem samochod pali wtedy wiecej . Tempomat uzywam na odcinkowym pomiarze predkosci . Trybu power uzywam tylko przy stromych podjazdach jezeli jest potrzeba . Nie uzywam trybu Eco .

Offline przmor

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2646
Odp: Wymiana silnika
« Odpowiedź #9 dnia: 20-05-2018, 16:28:56 »
Bateria HV oryginalna?

Offline Pawadam

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 215
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: Prius IV
Odp: Wymiana silnika
« Odpowiedź #10 dnia: 20-05-2018, 17:57:08 »
Tak . Obie baterie od nowosci . 12V juz nie domaga czasami ale poki nie padnie calkowicie nie wymieniam.

Offline Pawadam

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 215
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: Prius IV
Odp: Wymiana silnika
« Odpowiedź #11 dnia: 11-07-2018, 22:40:01 »
Witam . Korzystajac z wolnej chwili rozebralem czesciowo swoj stary silnik . Silnik z przebiegiem 820k km . Prosze potwierdzic czy link dziala . Pozdrawiam

https://photos.app.goo.gl/zppVseRbotrymSJZ8

Offline Jasio

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 638
Odp: Wymiana silnika
« Odpowiedź #12 dnia: 11-07-2018, 22:52:50 »
Działa :-)

Offline zbyl31

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 92
Odp: Wymiana silnika
« Odpowiedź #13 dnia: 12-07-2018, 07:58:38 »
Fotki działają i tak właściwie jakby nie uszczelka to ten silnik nie wygląda na taki przebieg...
widziałem wałki rozrządu gorsze przy 200 tyś.
Wiadomo jak woda poszła do cylindra to się nabrudziło ale tak to wygląda całkiem dobrze.

Offline ghost2255

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 379
  • Samochód:: Yaris IV
Odp: Wymiana silnika
« Odpowiedź #14 dnia: 12-07-2018, 09:47:58 »
Czyli tylko uszczelka pod głowicą poszła?
Jeśli tak, to bym ją wymienił i masz zapasowy silnik w cenie uszczelki.


 

Beesafe.pl