Autor Wątek: [T22] przygasający silnik - błąd 25 na Check Engine  (Przeczytany 1079 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline sp33dy

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 73
  • Płeć: Mężczyzna
Witam,
mam dość spory problem z silnikiem. Silnik 3S-FE.
Objawy są takie, że zimny silnik na benzynie strasznie chaotycznie rzuca obrotami (na zimnym obroty powinny dochodzić do 2k i powoli spadać wraz ze wzrostem temperatury silnika). Dochodzi do sytuacji, że pedał hamulca momentami potrafi działać jak na wyłączonym silniku.
Sytuacja lekko poprawia się, gdy temperatura zacznie rosnąć. Wtedy jedynym mankamentem jest chwilowy spadek obrotów o jakieś 300rpm przy hamowaniu do zera (np. do świateł) i powrót do normalnej wartości.
Po rozgrzaniu problemy znikają.
Na LPG nie sprawdzałem dokładnie, ponieważ na zimnym silniku go nie używam.
Przeczyściłem wczoraj przepustnicę bez wykręcania z samochodu (może należy ją wyjąć i zrobić to dokładnie?). Wydawało mi się, że przy okazji wyczyścił się też przepływomierz, ale dzisiaj zauważyłem, że to jest czujnik położenia przepustnicy :wallbash:
Ktoś jest w stanie mi podpowiedzieć, gdzie w tym silniku znajduje się przepływomierz i jak on wygląda? Od kiedy ToyoDIY wyrzuciło zdjęcia, mam czasem problem z identyfikacją.
Co jeszcze może być przyczyną? Któraś sonda lambda, wtryski?
W przypadku wtrysków - czy preparaty typu Liqui Moly do czyszczenia wtrysków mogą pomóc?
« Ostatnia zmiana: 22-05-2018, 10:38:14 wysłana przez sp33dy »
Spalanie - Motostat.pl

Offline carinae20gli

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 468
Odp: [T22] przygasający silnik - błąd 25 na Check Engine
« Odpowiedź #1 dnia: 22-05-2018, 11:20:24 »
Tu są schematy takie same, jak były kiedyś na ToyoDiy (trzeba vin wpisać):

http://www.japan-parts.eu/

Offline sp33dy

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 73
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [T22] przygasający silnik - błąd 25 na Check Engine
« Odpowiedź #2 dnia: 22-05-2018, 11:52:26 »
Dzięki wielkie, przyda się :)
Problem natomiast jest taki, że na schematach nigdzie tego przepływomierza nie znałazłem. Czy to możliwe, żeby go w ogóle nie było?
Spalanie - Motostat.pl


 

Beesafe.pl